İnşaat

Koltuk Yüzü Değiştirme Fiyatları 2022, Çeşitler ve Renkler

Koltuk yüzü değiştirme fiyatları kumaş türü, markası ve ölçülerine göre farklılık gösteriyor. Koltuklarından sıkılan, iskeleti aynı kalsın ama kumaşı değişsin diyen herkes koltuk yüz değiştirme güncel fiyatlarını yakından takip ediyor. Merak eden herkes için markalara göre koltuk yüzü değiştirme fiyatlarını hazırladık. 2022 koltuk yüzü değiştirme fiyatları sizlerle…

Koltuk yüzü değiştirme fiyatları
Koltuk yüzü değiştirme fiyatları

Koltuk Yüzü Değiştirme Fiyatları

Koltuk yüzü değiştirme fiyatları her firmada farklılık gösteriyor. Öncelikle yüz değişecek koltuklara kaç metre kumaş gideceği hesaplanır. Ardından kumaş seçenekleri arasından seçim yapmanız istenir. Tercih ettiğiniz kumaşın metre fiyatı ile koltuklarınıza kaç metre kumaş gideceği hesaplanır. Bu hesaplamanın ardından üzerine işçilik ücreti de dahil edilerek fiyat teklifleri sunuluyor. Koltuk kumaş türü fiyatların belirlenmesindeki en etken unsurdur.

  • 2022 güncel döşeme koltuk kumaşı fiyatları 30 TL’den başlayarak 100 TL’ye kadar çıkabilir. Koltuk yüzü değiştirme fiyatları bir koltuk takımı için en düşük 3000 TL’den başlayarak artış gösteriyor.

Koltuk Yüzü Değiştirme Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Koltuk yüzü değiştirme fiyatları kumaş türü, ölçüsü ve koltuğun mevcut iç durumuna göre belirleniyor. Koltuk döşeme firmaları genelde döşeme yapılacak koltuğu inceliyor. Ardından bu koltuklara kaç metre kumaş gideceğini hesaplıyor. Bu hesaplama neticesinde kumaş seçimi yapmanız isteniyor.  Seçilen kumaşın metre fiyatı koltuğa harcanarak toplam kumaş metresi ile çarpılarak hesaplanıyor.

Bu döşemedeki toplam kumaş maliyeti olarak yansıyor. Bunun üzerine döşeme için verilen işçilik hizmeti ve sünger fiyatı da eklenerek net fiyat teklifleri hazırlanıyor. Yani koltuk kaplama fiyatları etkileyen teme unsurlar kumaş miktarı, kumaş türü ve metre fiyatı, sünger ve işçiliktir. Koltuk yüzü değiştirme için hizmet alacağınız firma ile irtibata geçerek koltuk döşeme fiyatları hakkında ayrıntılı ön bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Koltuk yüzü değiştirme kumaş fiyatları
Koltuk yüzü değiştirme kumaş fiyatları

En İyi Koltuk Döşeme Kumaşları ve Fiyatları

Koltuk kaplama için kullanılan döşemelik kumaşların özellikleri farklılık gösteriyor. Özellik ve markalarına göre fiyatları da farklılık gösterebiliyor. Koltuk takımınız için döşeme kumaş tercihi yaparken özelliklerine göre seçim yapmanız önerilir.  Leke tutmayan, sentetik ya da yün karışımı kumaşlar koltuk döşeme için sıkça tercih ediliyor. Koltuk döşeme kumaşı fiyatları N11 ve benzeri online pazaryerlerinde şu şekildedir;

  • Döşemelik Suni Deri Kumaş Metre Fiyatı: 73,90 TL
  • Döşemelik Lüks Dallas Kumaş Metre Fiyatı: 59,90 TL
  • Ekvator Çiçek Desenli Döşemelik Kumaş Metre Fiyatı: 62 TL
  • Lüx Jery Döşemelik Kumaş Fiyatı: 60 TL
  • Golf Tay Tüyü Döşemelik Kumaş Metre Fiyatı: 49,90 TL

Koltuk kaplama fiyatları belirtilen koltuk döşeme kumaşı fiyatlarına göre değişiyor.

İlginizi çekebilir: Egepen Panjur fiyat listesi ne durumda?

3’lü Koltuğa Kaç Metre Kumaş Gider?

Oturma gurubu takımlarındaki üçlü koltuklara döşeme için ortalama 13-18 metre kadar kumaş harcanır. Ancak net kumaş miktarı koltuğun genel ölçülerine göre değişkenlik gösterir.

En İyi Koltuk Kumaşı Hangisi?

Koltuk kumaşlarında özellikler oldukça önemlidir. En iyi koltuk kumaşları bu noktada keten ya da sentetik dokulu kumaşlardır. Deformasyona karşı dirençli olan bu kumaşlar aynı zamanda silinebilir özelliktedir.

Koltuk Süngeri Zamanla Yumuşar Mı?

Koltuk süngerlerinin kalitesi danstesine göre değişir. Genel olarak danstesi yüksek koltuk süngerlerinin ortalama kullanım ömrü 7-8 yılı buluyor. Eğer danstesi yüksek koltuk süngerlerine sahipseniz zamanla yumuşama durumu yaşamanız mümkün olmayacaktır.

Berjer Kaplamak İçin Kaç Metre Kumaş Gider?

Tekli berjer koltuk kaplamasında ortalama olarak 6 metre kumaş harcanmaktadır. Bu kumaş ölçüsü berjerin genel ölçüsüne göre ufak farklılıklar gösterebilir.

Leke Tutmayan Koltuk Kumaşları Nelerdir?

Koltuk kumaşların arasında leke tutmama özelliği sunanlar şönil ve tay tüyü kumaşlar olarak biliniyor. Günümüzde satışa sunulan koltukların genelinde bu kumaş kullanılmaktadır.

Koltuk Kumaşı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Koltuk kumaşı seçiminde kumaşın sunduğu özelliklere dikkat etmeniz gerekiyor. Renk atmayan, deforme olmayan ve en önemlisi de leke tutmayan kumaş formlarını tercih etmeye özen göstermeniz gerekiyor. Bu noktada pamuk ve yün oranı yüksek olan koltuk kumaşlarını tercih edebilirsiniz.

Çift Kişilik Bazaya Kaç Metre Kumaş Gider?

Yatak odası çift kişilik bazaları için ortalama 8 metre döşemelik kumaş kullanılır. Eğer çift kişilik baza özel ölçülere sahipse mevcut ölçüye göre daha fazla ya da daha az kumaş kullanılabilir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]
koltuk yüzü değiştirme
Koltuk yuzu degistirme fiyatlari

Koltuk yüzü kumaşları ortalama 49,90 TL'dir

Product SKU: KolKum001

Product Brand: Golf

Product Currency: TL

Product Price: 49,90

Product In-Stock: InStock

Editörün değerlendirmesi:
5

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu