Bankalarİş Bankası

İş Bankası İnternet Alışverişi Açma 2022 E-Ticaret Açma

E-ticaret sitelerinden veya uygulamalardan sipariş vermek için İş Bankası internet alışverişi açma konusunda bilgi sahibi olmalısınız. İşte biz tam olarak bu yüzden buradayız 🙂

İş Bankası İnternet Alışveriş Açma 2022 Nasıl Yapılır?

Tüm online ödeme işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için ilk olarak İş Bankası internet alışveriş açma adımlarının atılması lazımdır. İş Bankası banka kartı da kredi kartı da oldukça fazla insan tarafından kullanılmaktadır.

Son yıllarda alışverişlerin daha çok online sistemler üzerinden gerçekleştirildiği de bir gerçektir. Fakat internet üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerin birtakım tehlikeli yönleri de bulunmaktadır.

 • Hesaptaki paranın çalınması,
 • Kart bilgilerinin çalınması,
 • Kimlik verilerinin çalınması,
 • Alışveriş yapılmayan sitelere borçlanma tehlikeler arasında ilk akla gelenlerdir.
İş Bankası internet alışverişi açma
İş Bankası internet alışverişi açma

Bankalar, online yapılan alışverişleri güvenli hale getirebilmek adına belli sistemleri devreye koymuşlardır. Bu sayede özellikle kalite konusunda kendini kanıtlamış olan sitelerden alışveriş yapılması halinde hiçbir sorunla karşı karşıya kalınmamaktadır.

Aynı durum online sistemler üzerinden fatura ödemesi gerçekleştirirken de geçerliliğini korumaktadır. Ayrıca, Ziraat Bankası hesabınızı internet bankacılığına açma teknikleri ile ilgili sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Pro Dersler kanalına abone alarak bu şekilde faydalı videolar izleyebilirsiniz.

İş Bankası İnternet Alışverişi Açma Adımları

İş Bankası internet alışveriş açma konusu ancak talepler üzerinden halledilmektedir. Çünkü internet alışverişlerinin yapılma oranının artmasına karşın halen bu tür alışverişlere olumlu bakmayan bir kesim bulunmaktadır.

Sayılan nedenler yüzünden İş Bankası kartı internet alışverişi açma alanında farklı yöntemler ortaya atılmıştır. Siz de kartınızla online alışveriş yapabilmek adına;

 • Maximum Mobil’den kartlarım bölümüne girerek işlem görebilirsiniz. Kart seçimi, kart ayarları ve işlem izinler bu alanda atılması gereken diğer adımlardır.
 • İşCep üzerinden de kart ayarlarım bölümünden online alışveriş yetkilendirilmesi yapılabilmektedir.
 • SMS ile SANALONAY yazıp bir boşluk bırakılarak kartın son 6 hanesi yazılmalıdır. Hazırlanan kısa mesaj 4402’ye gönderilmelidir.
 • Müşteri hizmetleri de internet alışveriş onayı vermektedir.
 • İnternet şube üzerinden de kart ayarlarının güncellenmesi mümkündür.
 • Kullanıcılar herhangi bir şubeye bireysel olarak giderek de işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Alışveriş Limiti Ne Kadar?

İş Bankası internet alışveriş limiti konusunda kullanıcılarını özgür bırakmıştır. Buna karşın online alışverişleri kontrollü bir şekilde ilerletmek kullanıcıların elindedir. Banka, bahsedilen kontrol yetisi için farklı uygulamaların devreye girmesini sağlamıştır.

Sanal kartlara para havalesi gerçekleştirmek bunlardan biridir. Ancak sanal kart başvurusu yapılmaması durumunda limitler kredi kartı limiti kadar olmaktadır. Alışverişler banka kartı ile yapıldığında ise mevcut hesaptaki miktar limit olarak kendini göstermektedir.

İş Bankası internet alışveriş açma işlemlerinde olduğu gibi bu alana da seçenekler eklenmiştir. Böylelikle herkes bireysel olarak hesap ve alışveriş yönetimlerini gerçekleştirebilmektedir.

Bununla birlikte, Vakıfbank internet alışverişine açma içeriğimizi incelemenizi öneriyoruz.

İş Bankası İnternet Alışveriş Açma
İş Bankası internet alışverişi açma

İnternet Alışveriş Onayı

Online alışverişlerin güvenli bir şekilde devam edebilmesi açısından İş Bankası internet alışveriş açma ilk atılması gereken adımlardandır. Güvenirlik, internet alışverişlerine açılan kartlarla da sınırlı değildir.

Siz de İş Bankası’nda internet alışveriş açma işleminden sonra mobil onay sistemine tabi tutulursunuz. Örneğin bir online ödemenin tamamlanabilmesi için herkesin kayıtlı numarasına tek kullanımlık bir kod gönderilmektedir.

Kodlar, belirlenen süre içerisinde internet sitesinin ilgili bölümüne girilmek zorundadır. Diğer türlü 3D güvenlik sistemleri gereğince herhangi bir işlem yapılması mümkün olmayacaktır. İş Bankası internet alışveriş onayının mobil olmayan aşaması da yok değildir.

Örneğin kartlarını online sistemlere kısa mesaj ile açtırmak isteyenlerin bu gibi adımları takip etmesi gerekebilmektedir. Mobil onay sistemi çalışmayanların ya da numaralarını değiştirenlerin ise;

 • Müşteri hizmetleri;
 • ATM’ler,
 • Şubeler aracılığı ile sorunlarını çözmeleri mümkündür.

İş Bankası İnternet Alışveriş Kapama

İş Bankası’nda internet alışveriş açma ve kapama işlemlerine ortak olarak bakılması mümkündür. Kartların hiçbirinde online alışveriş yetkisi otomatik olarak açılmamaktadır. Kişiler ancak yukarıda sayılan adımları atarak online alışveriş yapabilir hale gelmektedir.

İş Bankası internet alışveriş kapama işlemleri de yetki verilmesinden sonra gerçekleşmektedir. Kapama işlemleri için de verilen kart bilgilerini güncelleme yöntemlerinden istifade edilebilmektedir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu