Maddi Yardım

Hoşgeldin Bebek Paketi Başvurusu

Hoşgeldin bebek paketi başvuru nasıl yapılır, bebek destek paketi hangi ürünleri içeriyor, kimler alabilir? Eğer siz de hoş geldin bebek paketlerinden faydalanmak istiyorsanız içeriğimizi sonuna kadar okumanızı öneriyoruz.

Hoş Geldin Bebek Paketi Nedir?

Günümüzde ihtiyaç sahiplerine yapılan yardım sayılarında önemli derecede artış oldu. Sosyal hizmetler kapsamında yapılan bu yardımlar ihtiyaç sahibi ailelere hem maddi yönden destek sağlıyor hem de manevi bir güç sağlayarak onların yalnız olmadıklarını hatırlatıyor.

hoşgeldin bebek paketi
Hoşgeldin Bebek Paketi

Bu sosyal yardım kampanyalarından biri de hoş geldin bebek destek paketi. Oldukça yeni kampanyalardan biri olan bu yardım kampanyalarında ihtiyaç sahibi olan ve yeni doğmuş çocuğu olan annelere maddi ve manevi yardımlarda bulunuluyor.

Bilindiği üzere bebeklerin ilk aylarında ihtiyaç duydukları ürünler bir hayli masraflı olabiliyor. Bu da özellikle ihtiyaç sahibi ailelerin bir süre zor durumda kalmasına neden olabiliyor. Ancak bu hoş geldin bebek paketleri sayesinde yeni doğan bebeklerin ihtiyaçları bir nebze de olsa gideriliyor ve ailelerin yükü azalıyor.

Aynı zamanda, Bim ve A101 marketlerde satılan bebek bezi fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Hoş Geldin Bebek Paketinden Kimler Faydalanabilir?

Hoş geldin bebek paketi bir yardım kampanyası kapsamında dağıtıldığı için yalnızca ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor. İlgili kurumlar tarafından düzenli olarak başvurular alınıyor, ihtiyaç sahibi aileler belirleniyor ve bebekleri doğduğunda bu yardım paketleri teslim ediliyor.

Hoş geldin bebek paketlerinden faydalanmak için ihtiyaç sahibi olmayla birlikte bazı şartlar da istenebiliyor. Bu şartlar genel olarak şu şekilde sıralanabilir;

 • Paket dağıtımı yapılan belediyenin sınırları içerisinde ikamet etmek
 • 0-1 yaş aralığında çocuğu olmak (bazı belediyelerde yalnızca 0-3 aylık bebeklere yardım yapılıyor)
 • Daha önce başka bir kurum tarafından benzer bir yardım almamış olmak

Hoş Geldin Bebek Paketi İçinde Ne Var?

En çok merak edilen konulardan biri de bu yardım paketlerinin içeriğinde ne olduğudur. Hoş geldin bebek desteği kapsamında dağıtımı yapılan ürünler genel olarak şu şekildedir;

 • Zıbın takımı
 • Bebek taşıma çantası
 • Bebek bezi
 • Damaklı emzik
 • Biberon
 • Bebek malzeme çantası
 • Anneler için bebek bakım kitapları
 • Battaniye
 • Ateş ölçer
 • Bebekler için tırnak makası

Dağıtım yapan kuruma göre içeriklerde bir miktar değişiklik olabiliyor.

Hoşgeldin Bebek Paketi Başvuru Nasıl Yapılır?

Hoş geldin bebek yardım paketleri şu an belediyeler tarafından yapılıyor. Hem büyükşehir belediyeleri hem de normal belediyeler bu yardım kampanyalarını gerçekleştiriyor.

Eğer hoş geldin bebek paketine başvurmak istiyorsanız ilgili belediyeye müracaat etmeniz gerekiyor. Başvuru kabul eden başlıca il ve belediyelerini aşağıda belirttik. Eğer sizin de ikamet ettiğiniz belediye böyle bir yardım kampanyası yapıyorsa benzer yolları deneyerek başvuru yapabilirsiniz.

hoşgeldin bebek paketi başvuru
Hoşgeldin Bebek Paketi başvuru

İlginizi çekebilir: Bebekleriniz için A101 mama sandalyesi

Hoş Geldin Bebek Paketi İstanbul

Hoş geldin bebek paketinin öncülerinden biri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’dir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve beraberinde bağlı olan Üsküdar Belediyesi gibi belediyeler her yıl binlerce aileye bebek yardım paketlerini teslim ediyor.

İstanbul’daki belediyelere başvuru yapmak için sosyal yardımlarla ilgilenen birimlere gidebilir ya da doğrudan belediyenin telefon numaraları ile başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda ilçe belediyelerinin web sitelerinde paylaştıkları başvuru formunu da kullanabilirsiniz.

Başvurunun onaylanmasından kısa bir süre sonra ilgili ekip başvuru sahibi ile iletişime geçecek ve teslimi gerçekleştirecektir.

Hoş Geldin Bebek Paketi Ankara

Ankara’daki belediyeler ve özellikle Mansur Yavaş liderliğindeki büyükşehir belediyesi sosyal belediyecilik konusunda çığır açmış durumda. Hoş geldin bebek paketi desteklerinin yoğunlaştığı illerden biri olan Ankara’da başta Çankaya ve Mamak olmak üzere birçok belediye bu yardım paketlerini sunuyor.

Ankara’da ikamet ediyorsanız ve buradaki hoş geldin bebek paketlerinden faydalanmak istiyorsanız büyükşehir belediyesinin mavi masa birimine ulaşabilir ya da belediyeye giderek doğrudan başvuru yapabilirsiniz.

Hoş Geldin Bebek Paketi İzmir

İzmir’deki belediyelerin hoş geldin bebek kampanyalarına da aynı şekilde katılmak mümkün. İkamet ettiğiniz yerdeki belediyeye giderek ilgili birimlere hoş geldin bebek paketi talebinde bulunabilirsiniz.

Hoş Geldin Bebek Paketi Bursa

Bursa Büyükşehir Belediyesi her yıl yüzlerce bebeğe ve ailesine yardım paketleri ulaştırıyor. Bu yardım paketlerinden siz de faydalanmak istiyorsanız büyükşehir belediyesine gidebilir ve konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hoşgeldin bebek paketi başvuru yapma bu şekildeydi. Kısaca ikamet ettiğiniz il ve ilçenin belediyesine giderek bu yardım paketlerinden faydalanabilirsiniz.

Hoş geldin Bebek Paketi kimlere verilir?

Hoş geldin bebek paketi ihtiyaç sahibi ailelere verilir.

IBB bebek paketi kimlere verilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bebek yardımları İstanbul’da ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere veriliyor.

Hoş geldin bebek paketinde neler var?

Hoş geldin bebek paketinde bir bebeğin ilk aylarında ihtiyaç duyabileceği temel ürünler yer alıyor.

Devlet yeni doğan bebeğe ne veriyor?

Devlet yeni doğan bebeğe ilgili bakanlık vasıtasıyla mama ve bez gibi temel ihtiyaçları veriyor.

Mama ve bez yardımı için nereye başvurulur?

Mama ve bez yardımı için ilgili birimler vasıtasıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na başvurulur.

Belediyeden bebek yardımı nasıl alınır?

Belediyeye giderek ihtiyaç sahibi olduğunuzu söyleyebilir ve bebek yardım paketlerinden faydalanabilirsiniz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu