İş İmkanları

İşkur TYP Başvuruları Ne Zaman

Türkiye İş Kurumu tarafından 13 Mart 2023 İşkur TYP başvuruları ne zaman sorusuna yanıt olarak alımlarının ilanı duyuruyoruz. Temizlik görevlisi kadrosunda İl Özel İdare’ye ait başvuruları yapabilirsiniz. Son başvuru tarihi ve başvuru koşullarını aşağıda ele alacağız.

Toplum Yararına Programı neticesinde İŞKUR aracılığıyla yeni ilanlar duyuruldu. TYP Mart başvurusu nasıl yapılacak ve başvuru koşulları nelerdir yazımızın devamında görebilirsiniz.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan İŞKUR 81 ilde bulunan kamu kuruluşlarında geçici olarak personel istihdam edilmesi maksadıyla Toplum Yararına Programları ile yeni alımlar gerçekleştiriyor. Yakın zamanda Edirne şehrindeki İl Özel İdare ve kamuya 150 kişilik alım yaptılar. 13 Mart 2023 Cuma günü duyurulan ilandaysa Burdur Merkez’e bağlı İl Özel İdaresi Başkanlığında temizlik uygulama kapsamında istihdam yapılacaktır. Başvuru detaylarından bahsetmek gerekirse;

Ayrıca, linkteki yazımızda İşkur kayıt yenileme işlemini nasıl yapacağınıza dair bilgiler verdik.

İşkur TYP başvuruları ne zaman? İşte Son Başvuru Tarihi;

İŞKUR TYP alımlarında başvurular 13 Mart 2023 tarihinde başladı. Son başvuru tarihi ise 17 Mart 2023 tarihine kadar sürecektir. Adaylar 17 mart gününde liste uygulaması ile seçim aşamasından geçmeleri gerekecektir. Adayların geçici bir şekilde istihdamının yapılacağı 5 kişilik temizlik personeli alımı için 18 Mart 2023 tarihinden 18 Eylül 2023 tarihine dek 6 ay zamanlı çalışacaklar.

İşkur TYP başvuruları ne zaman
İşkur TYP başvurusu ne zaman

Başvuru İkamet Şartları;

İkamet şartlarında; Bucak Burdur, Ağlasun, Yeşilova, Gölhisar Tefenni, Kemer, Karamanlı, Çavdır gibi yerler arıyorlar. Ayrıca Altınyayla, Çeltikli bölgelerinde oturuyor olmak, İŞKUR’a kayıtlı olarak işsiz olmak gerekiyor.

Bununla birlikte 18 yaşını tamamlamış olmak, herhangi bir emekli veya malul maaşı almıyor olmak zorundasınız. Son olarak örgün bir öğrenime devam etmiyor olmak koşulları istenecektir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İşkurun typ programı ülkemiz için gerekli ve güzel bir şey gönül ister ki vatandaş daha fazla yararlansın
    Ayrıca başvuru zamanı geçmiş keşke daha önce typ son başnuru tarihi diye bu siteye baksaydım gayet açık ve ayrıntılı anlatım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu