İşkur TYP Başvuruları Ne Zaman 2021, 1.000 Kişi Alınacak

Türkiye İş Kurumu tarafından 13 Mart 2021 İşkur TYP başvuruları ne zaman sorusuna yanıt olarak alımlarının ilanı duyuruyoruz. Temizlik görevlisi kadrosunda İl Özel İdare’ye ait başvuruları yapabilirsiniz. Son başvuru tarihi ve başvuru koşullarını aşağıda ele alacağız.

Toplum Yararına Programı neticesinde İŞKUR aracılığıyla yeni ilanlar duyuruldu. TYP Mart başvurusu nasıl yapılacak ve başvuru koşulları nelerdir yazımızın devamında görebilirsiniz.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan İŞKUR 81 ilde bulunan kamu kuruluşlarında geçici olarak personel istihdam edilmesi maksadıyla Toplum Yararına Programları ile yeni alımlar gerçekleştiriyor. Yakın zamanda Edirne şehrindeki İl Özel İdare ve kamuya 150 kişilik alım yaptılar. 13 Mart 2021 Cuma günü duyurulan ilandaysa Burdur Merkez’e bağlı İl Özel İdaresi Başkanlığında temizlik uygulama kapsamında istihdam yapılacaktır. Başvuru detaylarından bahsetmek gerekirse;

Ayrıca, linkteki yazımızda İşkur kayıt yenileme işlemini nasıl yapacağınıza dair bilgiler verdik.

İşkur TYP başvuruları ne zaman? İşte Son Başvuru Tarihi;

İŞKUR TYP alımlarında başvurular 13 Mart 2021 tarihinde başladı. Son başvuru tarihi ise 17 Mart 2021 tarihine kadar sürecektir. Adaylar 17 mart gününde liste uygulaması ile seçim aşamasından geçmeleri gerekecektir. Adayların geçici bir şekilde istihdamının yapılacağı 5 kişilik temizlik personeli alımı için 18 Mart 2021 tarihinden 18 Eylül 2021 tarihine dek 6 ay zamanlı çalışacaklar.

İşkur TYP başvuruları ne zaman
İşkur TYP başvurusu ne zaman

Başvuru İkamet Şartları;

İkamet şartlarında; Bucak Burdur, Ağlasun, Yeşilova, Gölhisar Tefenni, Kemer, Karamanlı, Çavdır gibi yerler arıyorlar. Ayrıca Altınyayla, Çeltikli bölgelerinde oturuyor olmak, İŞKUR’a kayıtlı olarak işsiz olmak gerekiyor.

Bununla birlikte 18 yaşını tamamlamış olmak, herhangi bir emekli veya malul maaşı almıyor olmak zorundasınız. Son olarak örgün bir öğrenime devam etmiyor olmak koşulları istenecektir.

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

Subay Nasıl Olunur

Subay Nasıl Olunur 2021, Yedek, Kadın, Jandarma

Subay nasıl olunur? Subay olma şartları nelerdir? Subay olma ile ilgili merak ettiğiniz bütün hususları …

1 Yorum

  1. İşkurun typ programı ülkemiz için gerekli ve güzel bir şey gönül ister ki vatandaş daha fazla yararlansın
    Ayrıca başvuru zamanı geçmiş keşke daha önce typ son başnuru tarihi diye bu siteye baksaydım gayet açık ve ayrıntılı anlatım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.