BaşvuruDilekçe

SYDV Başvuru Kayıt Formu Başvuru Dilekçesi

SYDV başvuru kayıt formu başvuru dilekçesi ve başvuru süreci hakkında merak ettiğiniz konular varsa bu yazımız tam size göre. Bu yazımızda SYDV tarafından verilen yardımlara nasıl başvuru yapacağınızı detaylı bir şekilde anlattık.

SYDV Nedir?

SYDV ya da bilinen adıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ülkemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere nakdi ve diğer yardımları yapan bir vakıftır. Kaymakamlıklar ve diğer kamu kuruluşlarıyla iş birliği halinde olan SYDV her yıl binlerce ihtiyaç sahibi aileye yardım ediyor.

sydv başvuru kayıt formu başvuru dilekçesi nasıl doldurulur
SYDV başvuru kayıt formu başvuru dilekçesi nasıl doldurulur

Ülkemizdeki bütün illerde ve bu illerin hemen hemen her ilçesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları her dönem farklı yardım kampanyaları ile ön plana çıkıyor. İhtiyaç sahiplerini kaymakamlıklar başta olmak üzere kamu kuruluşlarıyla belirleyen SYDV, haksızlığa yol açmadan ihtiyaç sahibi olan ve sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olmayan vatandaşlara çeşitli yardım kampanyaları düzenliyor.

Ayrıca, ilginizi çekebilir: Sosyal Yardımlaşma telefon numarası

SYDV Yardımları Nelerdir?

SYDV tarafından yapılan başlıca yardımlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Gıda yardımları
 • Yakacak yardımları
 • Barınak yardımları
 • Sosyal destek yardımları
 • Nakit yardımları
 • Eğitim yardımları
 • Şartlı eğitim yardımı
 • Şartlı sağlık yardımı
 • Özürlü ihtiyaç yardımları
 • Afet destekleri
 • Proje destekleri (Not proje destek başvurularının uygunluğu mütevelli heyeti tarafından en geç 30 gün içinde karar bağlanır)

Not yukarıda belirtilen hizmetlerden bazılarından bir defa yararlanabilirken bazılarından birkaç defa faydalanabilirsiniz.

Bu yardımlar şu an aktif olan SYDV yardımlarıdır. Bu yardımlara ek olarak ilerleyen süreçlerde yeni yardım kampanyaları da başlatılabilir.

SYDV yardımlarına ilk defa başvuru yapılıyorsa hizmet genellikle 30 gün içerisinde sonuçlanır. Ancak kayıtlı başvurularda hizmetin tamamlanma süresi 15 gün civarındadır. Eğer hizmet tamamlanmadıysa vakıf ile iletişime geçebilirsiniz.

sydv başvuru kayıt formu başvuru dilekçesi
SYDV başvuru kayıt formu başvuru dilekçesi

SYDV Başvuru Kayıt Formu Başvuru Dilekçesi

SYDV başvurularını vakıflara giderek elden yapabilirsiniz. Burada yardım türlerine göre hazırlanmış başvuru dilekçesi ile karşılaşacaksınız. Yani sizin ekstra SYDV başvuru dilekçesi doldurmanıza gerek yok.

Ancak başvurularda kullanılmak üzere bazı belgelerin teslim edilmesi gerekiyor. Başvuru dilekçesi ve nüfus cüzdanın önlü arkalı fotokopisi ile gerek duyulması durumunda gerekli yerlerden alınacak raporların da verilmesi gerekiyor. Bu raporlar yardım türlerine göre değişiklik göstermekle birlikte aşağıdaki gibidir.

 • Barınma yardımlarında barınma ihtiyaç raporu ve varsa hasar tespit raporu
 • Öğrenci ihtiyaç yardımlarında öğrenci belgesi
 • Afet destekleri için hasar tespit raporu ve varsa yangın raporu vb. belgeler
 • Özürlü araç desteklerinde özürlü araç kullanımı raporu
 • Ortopedi yardımları için protez kullanımı sağlık raporu
 • İşitme cihazı yardımları için odyo testi ve sağlık kurulu raporu
 • Konuşma cihazı yardımları için konuşma cihazı kullanımı gerektiğine dair sağlık raporu

Başvurularınız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğüne gönderilir ve en geç 1 ay içerisinde açıklanır. Eğer bu süreç içerisinde sizinle iletişime geçilmezse kaymakamlığa ya da size en yakın SYDV kuruluşuna giderek hizmet başvurusu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

SYDV başvuru kayıt formu başvuru dilekçesi ve diğer belgeler bu şekildeydi. Başvuru yapmadan önce vakıf ile iletişime geçmenizi ve başvurularda hangi belgelerin istendiğini teyit etmenizi öneriyoruz. Bu şekilde başvuru süreci daha hızlı bir şekilde sonuçlanacaktır.

SYDV nasıl başvuru yapılır?

SYDV başvurularını kaymakamlıklar ve ilgili kuruluşlar aracılığı ile yapabilirsiniz.

SYDV nakdi yardım nedir?

SYDV tarafından ihtiyaç sahibi ailelere nakit olarak verilen yardımlar nakdi yardımlardır.

SYDV başvuru kayıt formu nereden alınır?

SYDV başvuru kayıt formunu başvuru esnasında temin edebilirsiniz.

Sosyal yardımlaşma nakdi yardım ne kadar?

Güncel SYDV nakit yardım miktarı 1.100 TL’dir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Doğan Uludoğan

HepKredi ailesi olarak ilaç fiyatları, ürün ve hizmet fiyatları gibi konuların dışına çıkarak ülkemizdeki her internet kullanıcısının finans konularında bilgi sahibi olmasını sağlıyoruz. Her zaman doğru ve güncel içerik paylaşma hedefiyle çıktığımız bu yolda kripto coin geleceği konularından tutun da meslek maaşlarına kadar pek çok alanda içerik ürettik. Ürettiğimiz içeriklerin büyük bir bölümünde yer almaktan mutluluk duyuyorum. Finansal alanda edindiğim bilgileri HepKredi aracılığı ile sizlere aktarmaya devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu