İnşaat

Plastik Kiremit Fiyatları

Evinizde yalıtım problemi yaşıyorsanız plastik kiremit fiyatları içeriğimiz tam da size göre. Bu ürünün en çok kullanım alanları ses ve su yalıtımıdır. Yağmur yağarken tavandan çok ses geliyorsa veya akıtıyorsa hemen çatıyı değiştirebilirsiniz. Çatı kaplama konusunda en başarılı malzemelerden birisi plastik kiremit ürünüdür.

Yapısındaki organik hammadde sayesinde kendini temizleyen bir özelliğe sahiptir. Bu sayede her yağmur sonrası çatıya çıkıp temizlemek zorunda değilsiniz. Üstelik, b-1 yanıcılık sınıfında zor alev alan malzemedir ve güven testini başarıyla geçmiştir. Ayrıca, plastik kiremitler lotus etkisi ile yenilenebilir malzemeden üretildiğinden doğaya karşı içiniz rahat olsun.

Plastik Kiremit Fiyatları Ne Kadar Oldu

Plastik malzemeden yapılan bu kiremitleri birçok yerde kullanabilirsiniz. Prefabrik ev, okul, teras, hastane vb. mekânlarda genelde kullanılıyor. Montaj işlemi o kadar basit ki, inşaat işlerinden hiç anlamadığım halde ben bile yapabilirim. Kiremitler çatıyı sardıktan sonrası hem basit hem de eğlenceli geçiyor.

plastik kiremit özellikleri
plastik kiremit özellikleri, uygulama örneği

Yapı marketlere giderek ihtiyaç duyduğunuz ürünü tarif edin, onlar gereğini yaparlar. Üstelik istediğiniz kadar renk seçeneğiniz de olacak. Evinizin dış cephesinin renginde plastik kiremit çatı satın alıp kombini tamamlayabilirsiniz. Peki, plastik kiremit fiyatları ne durumda?

Plastik Kiremit Fiyatları 2023
Ürün AçıklamasıFiyatı
Pormit Çatı Paneli38,66 ₺
Pormit Üst Mahya45,77 ₺
Pormit Yan Mahya39,63 ₺
Sinüs Oluklu Şeffaf 0,8 mm60,18 ₺
Pormit Panel 3 Yol Mahya36,03 ₺
Pormit Panel Üst Mahya Kapak13,57 ₺
Pormit Yan Mahya Sonlandırma26,71 ₺
Fiyatlara KDV dahil değildir.

Hangi Kiremit Daha Avantajlı?

Ülke genelinde çatılarımızda en çok taş tuğla kiremitler kullanılıyor. Bu kiremitlerin hem nakliyesi zordur hem de yalıtım konusunda çok kötüdür. Yoğun yağmur yağışının olduğu zamanlarda akıtabilir ve eviniz su almaya başlayabilir. Aynı zamanda yağmur damlaları vurdukça çıkan ses sizi fazlasıyla rahatsız edecektir.

İlginç olan, plastik kiremit alırken inanın daha çok para ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Kaliteye ve konfora uygun fiyatlarla ulaşmanın verdiği mutluluktan daha güzeli var mı?

Plastik Kiremit Özellikleri Nelerdir?

Plastik kiremitler hava koşullarından etkilenmezler. Polimer yapısı sayesinde ses ve sızdırmazlık izolasyonu çok başarılıdır. Kilden yapılan kiremitlere göre çok daha hafiftir. Asit ve Oksidasyon ihtimaline karşı üst düzeyde direnç gösterir.

Yüksek sıcaklıklarda bile güçlü darbelere karşı dayanıklıdır. Aynı zamanda yüzeyinde uzun süre kar bulundurmaz. Kar tutmama başarısını polimer yapısına borçludur. Yakın zamanda da metal kiremit ürünleri ile ilgili içeriğimizi yayınlayacağız. Sürekli takip ederek güncellemelerden haberdar olabilirsiniz. Ayrıca bir yandan sunta fiyatları 2023 adlı yazımızı da incelemenizi öneririm.

Aslında montajı oldukça basit, hafif ve ekonomiktir. 22 yıl garantili ve yerli üretimdir. Esnek yapılı ve 70C & -40 derecelerde bozulmadan durabilmektedir. UV ışınlarına karşı oldukça uzun ömürlüdür. Çünkü Anti bakteriyel ve atmosferik şartlara göre asla direncini kaybetmez, koruyuculuğuna devam eder.

Plastik Kiremit İçin Teknik Bilgiler

Genişlik Brüt En: 1040 mm
Genişlik Net En: 955 mm
Panel Uzunluğu: 263 cm
Panel Kapladığı Alan:2.7352 m2
Et Kalınlığı: 2.5 mm
Renk Seçenekleri: Kırmızı (Rall 3020),Yeşil (Rall6028),Kahverengi(Rall8004)
Çalışma Sıcaklığı: -40 << + 70 derece
Yaylı Yük taşıma değeri: 150 kg/m2
Yoğunluk: 1.41 g/cm3
Su emme oranı: %0.08
Yangın Sınıfı: B-1 (DIN 4102)
Genleşme Katsayısı: 4,4×10 m/C
Darbe mukavemeti: 42,5 Mpa
Isı iletkenlik Direnci: 0,020 m2 K/W

Fiyatlar konusunda ani güncellemeler yaşanırsa, aşağıdaki yorum kısmından bizi bilgilendirebilirsiniz. Kiremit desenli çatı kaplama yapabilmek için impaks plastik kiremit ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederiz.

plastik kiremit fiyatları
plastik kiremit fiyatları

Kiremit Tane Fiyatı Ne Kadar?

Kiremit adet fiyatı 29 TL ile 60 TL arasında değişiyor. Fiyat farkını belirleyen faktörler kiremit yapımında kullanılan hammaddeye göre değişebiliyor.

Bir kiremit kaç kilo?

Bir kiremitin m2 ağırlığı 45 Kg’dır. Eğilme durumunda ise minimum 180 Kg ölçüm yapılmaktadır.

100 m2 (metrekare ) kaç kiremit gider?

100 m2’lik bir eve yaklaşık olarak 3.300 adet kiremit kullanılır. 150 m2’lik bir eve ise yaklaşık 4.950 adet plastik kiremit gider.

1 m2 ye kaç adet kiremit gider?

1 m2’ye 14 adet valensiya ya da granada kiremit, 16 adet marsilya kiremiti gider. 1 m2 başına düşen alaturka kiremit adedi ise 30’dur.

Kiremit kalitesi nasıl anlaşılır?

Kiremit kalitesini belli eden en önemli unsur yalıtımıdır. Genellikle çatı malzemesi olarak kullanıldıklarından su geçirmemesi gerekmektedir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu