Fiyatlar

İngiliz Bulldog Fiyatları

İngiliz Bulldog sahiplenmek isteyenler için fiyat ve gerekli şartlar hakkında merak ettiklerinizi derledik.

Bu yazımızda ülkemizde oldukça çok sevilen ve sahiplenilen İngiliz bulldog köpeklerinden bahsedeceğiz. Uyum sorunu yaşamayan ve sahibine çok sadık olan bu dostlarımızdan bahsettikten sonra onların bakım koşulları ve karakteristik özellikleri hakkında kısaca bir bilgi vereceğiz. Sonrasında İngiliz bulldog fiyatlarından bahsederek makalemizi sonlandıracağız. Umarım sizlere evcil hayvan edinme sürecinde bir nebze de olsa yardımcı olabiliriz.

İngiliz Bulldog Bakımı

İngiliz bulldog, yıllar önce boğa ve ayı güreşlerinde kullanılmak amacıyla üretilen bir köpek ırkıdır. Ortalama 8 ila 10 yıl arasında yaşam süreleri olan İngiliz bulldog köpekleri oldukça dost canlısıdır. Ancak bu ırk köpeklere bakarken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu köpekler insanlar için çok fazla tehlike arz etmiyor yani saldırgan değiller.

Normal köpeklere göre biraz daha basık bir yapıya sahip İngiliz bulldogları ülkemizde oldukça seviliyor. Özellikle dost canlısı ve uysal olmaları hayvan sahiplenmek isteyenler ilk tercihlerinin bu köpeklerden yana olmasını sağlıyor. Şimdi gelin bu köpeği sahiplenmek isteyen kişiler için İngiliz bulldog köpeklerinin özelliklerinden kısaca bahsedelim;

İngiliz Bulldog özellikleri
İngiliz Bulldog özellikleri

İngiliz Bulldog Özellikleri

  • Ana vatanları İngiltere olduğu için bu adla anılıyorlar
  • Yüzyılda dövüş köpeği amacıyla üretildikleri sanılıyor
  • Sahiplerine oldukça sadık oluyorlar
  • Uyumlu ve apartman yaşamına gayet müsaitler
  • Kısa ve sık bir tüy yapısına sahipler
  • Kuyrukları kısa ve iştahları gayet yerinde
  • Boyutları 30 ila 40 cm arasında değişiyor

Hayvan sahiplenmek isteyenlerin tercihleri tabi ki biraz da yukarıda saymış olduğumuz bu özelliklere göre şekilleniyor. Hal böyle olunca son derece sadık olan ve sahiplerine aşırı ilgi duyan İngiliz bulldogları oldukça fazla tercih ediliyor. Özellikle İngiliz bulldoga sahip olan kişiler genellikle memnuniyetlerini dile getiriyor. Bunun bir diğer sebebi de İngiliz bulldog köpeklerini kişilerin genellikle yavruyken sahiplenmeleri olarak tahmin ediliyor.

İngiliz Bulldog fiyatları
İngiliz Bulldog fiyatları

İngiliz Bulldog Fiyatları Listesi

İngiliz bulldog köpekleri oldukça az sinirleniyor ve genellikle pek fazla hareket etmiyor. Bu da bu köpek ırkını hem apartman hayatına hem de evde beslemeye uygun hale getiriyor. Şimdi de gelin bu türü sahiplenmek isteyenler için İngiliz bulldog köpek fiyatlarını inceleyelim;

  • Yavru olan İngiliz bulldog fiyatları ortalama 6.000 TL – 11.000 TL arasında değişiyor.
  • Şecere durumu ve desenlerine göre fiyatların 4500 TL’ye kadar düştüğünü de biliyoruz
  • Ancak aynı şekilde rengi çok ilgi çekici ve hoş desenli olanları 15.000 TL’ye de satılabiliyor.

İngiliz bulldoglarının tüyleri kısa olduğu için soğuk havaları pek fazla sevmiyorlar. Öyle ki hava soğuk ve yağmurlu olduğunda köpeğin dışarıya hiç çıkmak istemediği günler bile oluyor. Özellikle belirtmek gerekiyor ki İngiliz bulldog köpek yavrusu nasıl büyütülürse yaşını aldığında da bu huylara sahip oluyor. Örneğin yavruyken dışarıya çişini yaptırmaya alıştırmadığınızda bu huya çok sonradan sahip olmasını beklememeniz gerekiyor.

Genel itibariyle incelediğimizde İngiliz bulldog köpekleri ülkemizi hava koşullarına ve yetiştirilme şartlarına gayet uygun bir hayvan olarak gözüküyor. Bizler de bu yazımızda bu hayvanın özelliklerinden bahsederek neleri sevdiği hakkında kısaca bir bilgi verdik. İngiliz bulldog fiyatları görüldüğü üzere çok uçuk rakamlardan oluşmuyor. Yani siz de bir evcil hayvan edinmek istiyorsanız hem görünüş hem de karakter olarak oldukça güzel olan bu hayvanları evlat edinebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu