Fiyatlar

Kuşkonmaz Fidesi Fiyatı 2022, Bakımı, Dikimi

Kuşkonmaz fidesi nasıl dikilir, kuşkonmaz fidesi nerede satılır, kuşkonmaz fide bakımı nasıl olur, kuşkonmaz dikerken nelere dikkat edilmelidir, kuşkonmaz fide fiyatları 2022 yılında ne kadar? Bu içeriğimizde kuşkonmaz yetiştiriciliği yapmak isteyen kişilerin sıkça yönelttiği sorulara yanıt verdik.

Kuşkonmaz Fidesi Özellikleri

Hep Kredi olarak sizlere sunduğumuz kuşkonmaz fideleri ülkenin en iyi yerlerinden toplanan tohumların filizlendirilmesiyle oluşturulmuştur. Kaliteli genlere sahip tohumların kullanıldığı kuşkonmaz fidelerimiz çok güçlü bir kök yapısına sahip olup yüksek verim oranına sahiptir.

kuşkonmaz fidesi
kuşkonmaz fidesi

Satışını yaptığımız kuşkonmaz fidelerinde diğer kuşkonmaz türlerinde olduğu gibi kuruma ve hastalanma oranı çok düşüktür. Serin ve rüzgarsız bir alanda dikim yaptığınızda ve gerekli bakımı verdiğinizde herhangi bir sorun yaşamadan hasat almaya başlayabilirsiniz.

Kuşkonmaz Fideleri Ne Zaman Dikilir?

Kuşkonmaz fidelerini dikerken toprağın ısınmaya başladığı dönemleri tercih edebilirsiniz. Bu da ülkemiz şartlarında Mart ve Haziran aylarına denk geliyor.

Kuşkonmaz dikimi yaparken belirli tarihleri kullanmak yerine yaşadığınız bölgeyi göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Örneğin Ege bölgesinde yaşıyorsanız kuşkonmaz sebze fidesi dikimini Mart ayında yapabilirken Doğu Anadolu bölgesinde yaşıyorsanız Mayıs’ın sonunu beklemeniz gerekebilir.

Kuşkonmaz Fideleri Nasıl Dikilir?

Özel tasarlanmış ambalajlarla gönderim yaptığımız kuşkonmaz fidelerini dikerken çok hassas davranmalısınız. Çünkü bu fideler diğer türlere göre daha hassastır ve yanlış dikim yapıldığı taktirde verim alamayabilir ve hatta bitkinizi kaybedebilirsiniz.

Dikimi yapmadan önce kuşkonmaz kökü boyutunda bir çukur açmanız gerekiyor. Açtığınız bu çukurun içerisinde kuşkonmaz köklerinin tamamını dikmeniz gerekiyor. Kökler yukarıda kalırsa ya da tam tersi bitkinin gövdesi toprak altında kalırsa bu fidelerden hiçbir verim alamazsınız.

Kuşkonmaz Fideleri Nasıl Yetiştirilir? Kuşkonmaz Fide Bakımı

Kuşkonmaz dikimi yaptıktan sonra can suyu vererek bakıma başlayabilirsiniz. Hasat alana kadar toprağın ihtiyaç duyduğu mineralleri ve gübrelemeyi eklemeniz gerekiyor.

Bakım esnasında azot, fosfor ve potasyumca zengin gübreler kullanmanızı öneriyor. Mümkünse hayvan gübresi kullanmalı ve imkânınız varsa toprak analizi yaptırmalısınız.

kuşkonmaz fidesi fiyatları
kuşkonmaz fidesi fiyatları

Kuşkonmaz Fidesi Fiyatları 2022

Kuşkonmaz fidesi fiyat listemiz şu şekildedir;

  • 1 adet kuşkonmaz fidesi: 8 TL
  • 5 adet kuşkonmaz fidesi: 40 TL
  • 10 adet kuşkonmaz fidesi: 65 TL
  • 50 adet kuşkonmaz fidesi: 280 TL
  • 100 adet kuşkonmaz fidesi: 390 TL

Eğer siz de kuşkonmaz fidelerimizden satın almak istiyorsanız iletişim numaralarımız ile bize ulaşabilirsiniz.

Siz sormadan biz cevaplamak istedik;

  • Kuşkonmaz fidesi nerede satılır: Kuşkonmaz fidelerini Hep Kredi aracılığı ile güven içinde satın alabilirsiniz. Özel ambalajlarla gönderim yaptığımız kuşkonmaz fidelerinde yüksek verim garanti ediyoruz.
  • Ürün gönderimleri nasıl yapılıyor: Ürünleri siz sipariş verdikten sonra paketlemeye başlıyoruz. Gün içerisinde kargoya verdiğimiz kuşkonmaz fideleri bulunduğunuz yere göre hemen hemen 1-3 iş günü içinde geliyor. Dikime hazır fidelerimizi istediğiniz zaman dikmeye başlayabilirsiniz.

1 Dönüme Kaç Kuşkonmaz Fidesi Dikilir?

1 dönüme kaç kuşkonmaz fide dikimi yapılabileceği hakkında net bir bilgi vermemiz doğru olmayacaktır. Çünkü dikim yaparken kaç cm aralık bıraktığınız toplam fide miktarını etkileyecektir.

Kuşkonmaz fidesi ekerken 10 cm sıra arası 60 cm sıra üzeri olacak şekilde dikim yaparsanız yaklaşık 2 bin 500 adet kuşkonmaz dikimi yapabilirsiniz. Roma İmparatorluğu’nda önemli bir yere sahip olan bu kuşkonmazların üretimini yapmak istiyorsanız kuşkonmaz sebzesi fidesi satışı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kuşkonmaz fidesi ne zaman dikilir?

Kuşkonmaz fideleri toprakların ısınmasıyla birlikte dikilmelidir.

Kuşkonmaz fidesi nasıl dikilir?

Kuşkonmaz fidelerini 10 cm sıra arası ve 60 cm sıra üzeri aralık bırakarak dikebilirsiniz.

Kuşkonmaz dönüme kaç kilo verir?

1 dönüm kuşkonmazdan 150 ila 300 kilo aralığında verim alabilirsiniz.

Kuşkonmaz mevsimi ne zaman?

Kuşkonmaz mevsimi ilkbahar ve yazdır.

Kuşkonmaz ne zaman hasat edilir?

Kuşkonmazlar havaların ısınmasıyla birlikte hasat edilmeye başlar.

Kuşkonmaz nasıl ortamda yetişir?

Kuşkonmaz rüzgârsız ve ılıman ortamlarda yetişir.

Kuşkonmaz bitkisi nasıl çoğaltılır?

Kuşkonmaz bitkilerini tohumlarından çoğaltabilirsiniz.

Kuşkonmaz çiçeği nasıl canlandırılır?

Kuşkonmaz çiçeklerini gübreleme yaparak eski haline döndürebilirsiniz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Doğan Uludoğan

HepKredi ailesi olarak ilaç fiyatları, ürün ve hizmet fiyatları gibi konuların dışına çıkarak ülkemizdeki her internet kullanıcısının finans konularında bilgi sahibi olmasını sağlıyoruz. Her zaman doğru ve güncel içerik paylaşma hedefiyle çıktığımız bu yolda kripto coin geleceği konularından tutun da meslek maaşlarına kadar pek çok alanda içerik ürettik. Ürettiğimiz içeriklerin büyük bir bölümünde yer almaktan mutluluk duyuyorum. Finansal alanda edindiğim bilgileri HepKredi aracılığı ile sizlere aktarmaya devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu