Fiyatlar

American Staff Fiyatı

American Staff cinsi köpekler için merak ettiğiniz tüm detayları sayfamızda derledik. Fiyatları, bakımı ve sahip oldukları özellikler için okuyun.

Bu yazımızda sizlere en çok tercih edilen evcil hayvanlardan biri olan American staff cinsi köpeklerden bahsedeceğiz. Görünüm itibariyle biraz sert duran ancak mizaçları oldukça yumuşak ve sevecen olan bu köpeklerin bakım koşullarından karakteristik özelliklerine kadar birçok bilgiyi makalemizi okuduğunuzda öğrenebileceksiniz. Sonrasında American staff fiyatı kıyaslaması yaparak yazımızı noktalayacağız. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

American Staff Bakımı

American Staff cinsi, bulldog ve teriyer cinslerinden türemiş olan bir köpek olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle son yıllarda ülkemizde popülerliği bir hayli artan American Staffordshire cinsi bu köpekler evcil hayvan sahiplenmek isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Ortalama 12 ile 16 yıl arasında bir yaşam süresine sahip olan American Staffordshire oldukça sadık bir aile köpeğidir.

Hayvan severler arasında minyatür pitbull olarak bilinen Amerikan Staffordshire dost canlısı ve sahibine oldukça ilgili olmasıyla öne çıkıyor. Hal böyle olunca bu ırktan bir köpeğe sahip olanların da aynı şekilde evcil hayvanlarına bolca ilgi göstermesi, onu dışarıya çıkarması ve onunla oynaması gerekiyor.

Staffordshire Terrier olarak da bilinen bu köpekler son derece akıllı ve zekidir. Yani size ve ailenize karşı son derece sevecen davranırken dışarıdan gelecek bir tehlikeye karşı oldukça hırçın davranabilirler. Kızıl, Kızıl krem, gri krem, siyah beyaz gibi farklı birçok rengi bulunan American Staffordshire cinsi köpekler aynı zamanda dolgun kas yapısı ile de dikkat çekiyor. Şimdi gelin American staff için köpek bakımı ve karakteristik özelliklerden kısaca bahsedelim;

yavru american staff sahiplendirme
yavru american staff sahiplendirme

American Staff Köpek Özellikleri

  • Minyatür pitbull olarak adlandırılsalar da oldukça uysal ve sakin bir yapıya sahiptirler.
  • Bir aile köpeği olarak apartmanda rahatlıkla beslenebilirler
  • Çocuklar ile oldukça iyi anlaşırlar
  • Aşırı hareketli ve enerjik olduğundan oyun oynamayı çok severler
  • Soğuğa karşı çok fazla dayanıklı değillerdir
  • Görünüm olarak kaslı bir yapıya sahiptir.

Görüldüğü üzere American Staff Blue karakter ve görünüm olarak oldukça ideal bir evcil hayvandır. Ancak sahip oldukları özelliklerin bazıları genetik bazıları ise sonradan kazanılan şeylerdir. Örneğin aşırı enerjik olması ve oyunu çok sevmesi bu köpeklere özgü bir davranıştır. Sakin ve sürekli yatan bir köpeğe göre sahiplerini çok daha fazla yorarlar. Şimdi de bu ırk bir köpeği sahiplenmeyi düşünenler için American Staff Terrier fiyatlarına göz atalım;

American staff fiyatı
American staff fiyatı

American Staff Fiyatı

  • American Staff yavru fiyatları 5000 – 7000 TL arasında değişiyor
  • Renk ve ırk türüne göre fiyatların 9000 TL’ye kadar çıktığı da oluyor.
  • Genellikle 6 ve 12 ay arasında olan American Staff’lar 5000 TL’ye satılıyor

Pitbull American Staff olarak da bilinen bu türler ülkemizde oldukça sık tercih ediliyorlar. Bu sayede bu ırka olan talep artıyor ve kişiler American Staff sahiplendirme aracılığıyla bu köpeklere kolayca ulaşabiliyorlar. Ancak bazı forum ve sitelerde ücretsiz hiç bir şekilde bu köpekleri edinebilmeniz de mümkün oluyor. Özellikle alıp bakımında zorlanan ve yılda 2 defa çok yoğun şekilde tüy döktükleri için bu özelliğinden köpeklerini başkalarına sahiplendirmek isteyenler de oluyor.

Bu türe sahip en ideal cinslerin başında American Staff’lar geliyor. Bizde bu yüzden yazımızda bu köpek cinsinin karakteristik özelliklerinden bakım şartlarına kadar gerekli olan şartları sizlere kısaca anlatmaya çalıştık. American Staff fiyatı da görüldüğü üzere aşırı uçuk fiyatlarda seyretmiyor. Son olarak onların da duyguları olan canlılar olduğunu ve bakıma ihtiyaç duyduklarını bilerek sahiplenme yapmanız gerektiğini hatırlatarak yazımızı burada sonlandırıyoruz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu