Ziraat Bankası

0850 220 00 00 Nerenin Telefon Numarası, Kime Ait?

Türkiye’nin ilk kamu bankası olan ve milyonlarca müşterisi olan Ziraat Bankası 0850 220 00 00 numarası ile müşterilerine destek sunuyor. Hızlı müşteri hizmetleri ile dikkat çeken Ziraat Bankası müşterisi iseniz bu numara üzerinden destek alabilir veya yeni müşteri olmak için arayabilirsiniz. 0850 220 0000 Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile ilgili sizlere detaylı bilgi aktarmak istiyoruz.

0850 220 00 00 Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden tüm bankacılık işlemlerini sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat bankasından hizmet alan tüm müşteriler telefon bankacılığı üzerinden bilgi talep edebiliyorlar. Ancak 0850 220 0000 numarasını aramadan önce telefon bankacılığı hizmetinizin aktif olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Ziraat Bankası müşterisi iseniz ve telefon bankacılığı şifreniz yok ise internet şubesi veya mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra Başvurular > Telefon Bankacılığı Başvuru bölümünden şifrenizi anlık olarak alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Telefonla Bankacılıktan Hangi İşlemeler Yapılıyor?

Gelişmiş telefon bankacılığı ile dikkat çeken Ziraat Bankası’nda şube veya ATM’ye gitmeden onlarca farklı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden yapacağınız işlemlerle ilgili kısa kısa bilgi vermek gerekirse;

Hesap İşlemleri

Banka tarafından hizmet kullanan tüm müşteriler hesapları ile ilgili detaylara ulaşabilir. Vadeli ve vadesiz mevduat hesaplarınızın hareketlerini ve bakiyelerini kontrol edebilirsiniz. Eğer yeni müşteri olmak istiyorsanız hesap açılış işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınızda sizin bilginiz dışında herhangi bir işlem var ise bu tarz güvenlik konuları ile ilgili de destek alabiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir: 0850 222 0 400

0850 220 00 00 nerenin numarası
0850 220 00 00 nerenin numarası

Para Transferleri

Bankacılık işlemlerinin temeli olan para transfer işlemlerini telefon bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Çağrı merkezi numarası olan 0850 220 00 00’ı aradıktan sonra havale ve EFT için müşteri temsilcisi ile işlem sağlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden düzenli olarak havale ve EFT talimatları verebilir virman incelemesi yapabilirsiniz.

Yatırım İşlemleri

Müşteri temsilcileri ile hesaplarınız ile ilgili tüm yatırım işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. Yatırım işlemleri arasında özellikle sık sık tercih edilenler;

 • Döviz almak ve satmak
 • Yatırım fonu almak ve satmak
 • Hazine bonosu almak ve satmak
 • Eurobond almak ve satmak
 • Altın almak ve satmak
 • Repo almak ve satmak

Bu işlemlerin tamamını telefon bankacılığı üzerinden müşteri temsilcisi ile görüşerek sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 0850 542 0 542 kimdir

Kart İşlemleri

Kullanmak olduğunuz Ziraat Bankası kartları ile ilgili hemen hemen tüm işlemleri telefon bankacılığından yapabilirsiniz. Kartınızın kredi kartı ekstre bilgilerini alabilir ve mevcut borç ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Kaybolan kartlarınız ile ilgili bildirimlerinizi yapabilir, kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Son kullanma tarihi geçecek olan veya geçen kredi kartlarınız için yenileme talebinde bulunabilirsiniz.

Kredi kartınızın hesap kesim tarihi ile ilgili değişiklik taleplerinizi iletebilirsiniz. Yaptığınız alışverişler için sonradan taksitlendirme yapabilir ve e-posta yolu ile ekstrenizin tekrar sizlere gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Tüm bu işlemler haricinde kredi kartınız ile ilgili tüm işlem ve hizmetler için bilgi talep edebilir, güncelleme sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 0850 222 0 800 kimdir

OGS / HGS İşlemleri

Ziraat Bankası müşterileri Otomatik Geçiş Sistemi ve Hızlı Geçiş Sistemi aboneliklerini telefon bankacılığından yapabiliyor. Her iki geçiş sistemindeki geçiş bilgilerinizi ve mevcut bakiyenizi sorgulama yaptırabilirsiniz.

Telefon bankacılığındaki müşteri temsilcileri ile bakiye yükleme işlemi sağlayabilirsiniz.

0850 220 00 00 kime ait
0850 220 00 00 kime ait

Şifre İşlemleri

Ziraat Bankası banka ve kredi kartlarınız ile birlikte telefon bankacılığı ve internet şubesi şifrelerinizi yönetebilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden şifre işlemleri gerçekleştirir iken şifrelerinizi müşteri temsilcisi talep etmemektedir.

Müşteri temsilcisi tarafından sizlerden sözlü olarak şifre istenmesi durumunda vermemelisiniz. Sistem sizleri şifre belirleyeceğiniz özel bir alana yönlendirecek ve tuşlamanızı isteyecektir.

Ödeme İşlemleri

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayarak tüm ödemelerinizi yapabilirsiniz. Telefon bankacılığından ilgili müşteri hizmetlerine bağlanarak aşağıdaki ödeme seçeneklerini yapabilirsiniz.

 • Fatura ödeme
 • GSM TL yükleme
 • Vergi ödemeleri
 • SGK ödemeleri
 • Trafik cezası ödemeleri
 • Üniversite harç ödemeleri
 • Bağış ödemeleri
 • Otomatik ödeme talimatları

İlgili ödemeleri telefon bankacılığından yaparken bakiyenizin yeterli olması gerekiyor. Banka kartı veya kredi kartınızda bakiye olmaması durumunda ödeme yapamıyorsunuz.

Başvuru Takip İşlemleri

Ziraat müşteri iletişim numarası üzerinden başvuru takip işlemlerini sağlayabilirsiniz. Ziraat Bankası’na yaptığınız başvuruların ne durumda olduğunuz temsilci sizlere iletecektir.

 • Kredi Kartı Başvurusu
 • Banka Kartı Başvurusu
 • Kredi Başvurusu
 • Kredili Mevduat Hesabı Başvuru
 • Ek Kart Başvurusu
 • OGS Başvurusu
 • Kredi Kartı Limit Artış Başvurusu

Başvurularınız ile ilgili gerek banka aşamaları, gerekse de kargo teslimat aşamaları telefon bankacılığından sizlere aktarılıyor.

0850 220 00 00 Neden Arar?

0850 220 00 00 numarasından aradılar diyenler için bu gayet normal bir prosedürdür. Ziraat Bankası müşterilerine banka tarafından yapılacak olan tüm çağrılar için bu numara kullanılmaktadır. Ancak benzer (sadece bir numara değişik olsa bile) numaralar ile sizleri arayarak bilgilerime ulaşmaya çalıştılar diyenler olduğu için dikkat edilmesi önem arz ediyor.

Sizleri aradıktan sonra Ziraat Bankası tarafından bilgi talep edilmez, aksine bilgi verilir.

Soru ve cevap olarak bu aramalar ile ilgili bilgi vermemiz gerekirse;

0850 220 00 00 numaradan arandım, neden?

Ziraat Bankası müşterisi olanlar ve bankalara özellikle kredi ve kredi kartı borcu olanlar müşteri temsilcileri tarafından aranmaktadır. Güvenlik nedeni ile Ziraat Bankası aramalarının tamamı kendi numarası üzerinden yapılıyor.

0850 220 00 00 arayan numara güvenilir mi?

Eğer sizleri bu numara aradı ise güvenlidir. Ancak sizi arayan numaranın tam olarak 0850 220 00 00 olmasına dikkat etmelisiniz.

0850 220 00 00 bilgilerime ulaşmaya çalıştı, ne yapmalıyım?

Eğer sizi arayan bir numarada şüphe duyduysanız herhangi bir bilgi paylaşmamalısınız. Banka sizi aradıktan sonra bilgi talep etmiyor. Tam aksine sizlere ürün ve hizmetler ile ilgili bilgi veriyor.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu