Kamu MaaşlarıÖzel Sektör Maaşları

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları 2022 (Estetiği)

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları özel ve devlet hastanelerinde farklıdır. Genel olarak estetik operasyon alanında yer alan kepçe kulak ameliyatları için özel hastaneler tercih ediliyor. Bu yıl sağlık alanındaki tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi kepçe kulak operasyonları için de fiyatlar güncellendi. 2022 yılı özel ve devlette yapılan kepçe kulak ameliyatı fiyatlarına hemen içeriğimizden erişim sağlayabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları bu yıl güncellendi 2022 yılının başında güncellenen kepçe kulak estetiği fiyatı özel hastane ve devlet hastanelerinde farklılık gösteriyor. Ancak genel olarak özel hastanelerde sıkça tercih edilen bir estetik operasyon olduğunu söylemek mümkündür. 2022 yılı en güncel özel ve devlet kepçe kulak ameliyatı fiyatları şu şekildedir;

  • Özel hastane Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı: 4.500 TL’den başlıyor.
  • Devlet Hastanesinde 18 Yaş Altı Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı: Ücretsiz- SGK tarafından karşılanır.
  • Devlet Hastanesinde Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı: 1000-2000 TL aralığındadır.

Yetişkin bireyler için kepçe kulak ameliyatı estetik amaçlı olmayıp, kaza ve travma gibi durumlar için mecburi yapılırsa devler hastaneleri ücret talep etmez.

İlginizi çekebilir: estetisyen maaşı ne kadar?

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak estetik operasyonları sadece 15 dakika kadar sürer. Her ne kadar adı ameliyat olsa da lokal anestezi altında uygulanan basit bir işlemdir.  Kulağa hiç kesi açılmadan sadece kulağın üst kıkırdak dokusunun üzerinden iğneden destek alınarak medikal ip çekilir.  İp çekme sırasında gereken estetik açı yakalanır.

Hasta bu kepçe kulak operasyonundan hemen sonra normal hayatına devam edebilir. Ağrı, sızı ya da kesi olmadığı için genel anestezi işlemine gerek duyulmaz. Bu operasyonlarda temel hedef hastanın kulaklarını istediği forma koyabilmektir. İple kepçe kulak estetiği fiyatları açık ameliyatlara nazaran daha uygun fiyatlıdır. Operasyon fiyatları özel hastanelerde ortalama olarak 2500 TL ve 4000 TL aralığında değişir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Kepçe kulak estetiği kulak yapısından şikayetçi olan ve talep eden herkese uygulanabilir. Genelde kulak yapısı büyük ve iç bükey olan kişiler bu estetik operasyona sıkça başvurur. Ameliyatta kulak hastanın istediği forma kavuşturulur. Özel hastanelerde 18 yaştan itibaren her bireye kolaylıkla uygulanabilen estetik cerrahi operasyonudur.

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları ve detayları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere içeriğimizde yer verdik. Daha önce kepçe kulak ameliyatı olduysanız ayrıntıları yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kulak Estetiği Fiyatları Hangi Kriterlere Göre Belirlenmektedir?

Kulak estetiğinde fiyatlara etki eden birden fazla unsur bulunuyor. Bu unsurların başında ameliyatı yapacak doktorun profesyonelliği, operasyonun türü ve zorluğu, hastanenin fiyat politikası gibi detaylar yer alıyor.

Kepçe Kulak Ameliyatı Ücretsiz Mi?

Kepçe kulak ameliyatları estetik alana girdiği için ücretsiz değildir. Özel hastanelerde estetik amaçla yapılabilir. Kaza, travma neticesinde devlet hastanesinde yapılan kepçe kulak operasyonları ücretsizdir. Bunun yanı sıra 18 yaş altı çocuk ve gençlere de devlet hastanelerinde kepçe kulak ameliyatları ücretsiz olarak yapılıyor.

18 Yaş Altı Kepçe Kulak Ameliyatı Ücretsiz Mi?

Kepçe kulak ameliyatları devlet hastanelerinde 18 yaş altı genç ve çocuklar için ücretsiz olarak yapılıyor. Bazı özel hastanelerde de 18 yaş altı genç ve çocuklar için SGK operasyon ücretini karşılayabiliyor.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Kalıcı Mı?

İple kepçe kulak estetiği cerrahi bir operasyon değildir. Bu nedenle kalıcılığı da yoktur. İple kepçe kulak operasyonlarının kalıcılık süresi maksimum 1,5-2 hafta kadar sürer.

Kepçe Kulak Ameliyatı Estetiğe Girer Mi?

Kepçe kulak ameliyatı estetik ve plastik cerrahi alanına giriyor. Yaygın olarak estetik amaçlı yapılan bir operasyondur. Estetik operasyonun yanı sıra travma ve kaza neticesinde de zaruri olarak uygulanabiliyor.

Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Yaşında Olur?

Kepçe kulak ameliyatları kulak gelişiminin tamamlanmasından sonra kolaylıkla yapılabilir. Genel olarak 6 yaşından büyük her çocuk ve yetişkin için operasyonun yapılması mümkündür. Özellikle kepçe kulaktan dolayı aşırı estetik kaygı yaşayan çocukların ilerde psikolojik olarak etkilenmemesi için erken yaşlarda operasyon geçirmesi öneriliyor.

Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Kepçe kulak ameliyatlarının süresi farklılık gösteriyor. Genel olarak lokal anestezi altında yapılan bu operasyonlar en fazla 1 saat kadar sürer. Nadir olmakla beraber lokal anesteziye uygun olmayan bireylere genel anestezi altında yapılır ve işlem daha uzun sürer.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu