İnşaat

Onduline Fiyatları

İnşaat sektörünü ilgilendiren onduline fiyatları, yazımızın ana konusu oluyor. İnşaat sektöründeki gelişmeler birçok yeniliği beraberinde getiriyor .Geçmiş yıllara nazaran birçok inşaat tekniğinde ve kullanılan yapı malzemesinde değişiklik görüldü.

Bu değişiklikler pek çok yapı alanında görülse de çatı inşasında çok önemli yeniliklere açıldı. Bunların da başında ondulin ya da onduline olarak bilinen çatı kaplama malzemeleri yer alıyor. Geçmiş yıllarda çatı kaplamak için tahta ya da kalitesiz çinkolar kullanılırken günümüzde en iyi şekilde elde edilen yüksek kaliteli bitümden üretilen ondülinler kullanılıyor.

Onduline Fiyatları, Onduline Koçtaş Fiyatları, Onduline Tekzen Fiyatları

Onduline, özel olarak çeşitli polimerlerle modifiye edilerek üretilen ve yapı market ürünleri içerisinde önemli bir yere sahip olan yapı malzemesidir. Özel malzemelerle donatılı olarak çeşitli polimerlerle üretilen ondülinler çatıları kaplama amacıyla kullanılan kaliteli bir levhadır.

Onduline çatı kaplama sistemleri kaliteli olduğu kadar üretimi de bir o kadar zor olan yapı malzemeleridir. Reçine olarak bilinen polimerlerle modifiye edilen yüksek kalitedeki bu yapı malzemeleri kaliteli bitümden çeşitli kalınlıklarda kesilmesi sonucunda kaplama levhası olarak kullanılıyor.

Çatıların dış cephe kaplamasında kullanılan bu yapı malzemesi yüksek kaliteli bitümden çeşitli kalınlık ve uzunluklarda kesilerek kullanıma sunuluyor. Özel olarak üretilip çeşitli polimerlerle modifiye edilen bu ürünler bituline sisteminin su geçirimsizliği ve ısı sistemi yalıtımın sürekliliğini sağlar.

Bu ısı kaynak sistemi yalıtımının sürekliliğini sağlamak için kullanılan ondülin çatı kaplamaları özel olarak temin edilen yüksek kaliteli bitümden üretildiği takdirde yapı sahiplerine büyük oranda tasarruf sağlamakta.

Aynı zamanda sert hava koşullarının hakim olduğu alanlarda yapılan yapılarda sisteminin su geçirimsizliği ek olarak kullanıldığında binaların su geçirmesini de önlemekte.

İlginizi çekebilir: trapez saç fiyatları ne kadar?

Onduline Fiyatları
Onduline Fiyatları

Onduline Yapı Malzemesinin Özellikleri Nelerdir, Neden Kullanılır?

Ondulineler ilk çıktığı günden bu yana çatılarda kullanılan yapı malzemeleri içerisinde büyük bir değişime neden olmuştur. Bunun da şüphesiz en önemli sebebi mat ya da şeffaf ondüline fark etmeksizin bu ürünlerin kaliteli bir çatı kaplama imkanı sağlıyor olmasıdır.

Özel olarak modifiye edilen yüksek kaliteli bu ürünler ısı yalıtımından tutun su geçirimsizliği ek yerlerinde su yalıtımı sağlamaya kadar pek çok açıdan kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu ürünler cam tülü donatılı olarak ya da tülü donatılı olarak çeşitli yerlerde kullanılıyor.

Onduline özellikleri aşağıdaki gibidir;

  • Yeni nesil yapı malzemesi olan ondülinler oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Bu nedenle hangi yapıda kullanılmış olursa olsun çatlamaya yol açmaz.
  • Özel oranlarda polimer kullanılarak üretilen bu yapı malzemeleri paslanmaya karşı çok dayanıklıdır. Bu nedenle uzun seneler boyunca kullanım imkanı sağlıyor.
  • Ondulineler nemli alanlarda kullanıldığında küflenmeye yol açmamakta. Ayrıca çok güneşli alanlarda da UV ışınlarına karşı koruma sağlar. Bu nedenle uzun süreli çatı kaplamaları için en iyi tercihlerden birisidir.
  • Bu çatı malzemeleri herhangi bir bakım gerektirmez. Bu nedenle hem kullanım kolaylığı hem tasarruf hem de çevre dostu bir kullanım imkanı sunmakta.
  • Onduline çatı levhaları en düşük ağırlığa sahip çatı yapım malzemeleridir. Bu nedenle kullanıldığı yapıda herhangi bir yüke neden olmaz.

İlginizi çekebilir: ipek sıva fiyatları ne kadar?

Onduline Fiyatları 2023 Güncel Listesi

Yapılarında ondülin kullanmak isteyen yapı sahipleri ondüline fiyatları hakkında araştırma yaparak hem en kaliteli hem de en uygun fiyatlı çatı levhalarını almak isterler. Ancak ondülin fiyatları çok değişkenlik gösterir. Çünkü boy, kalınlık, marka, tür ve kullanım amacı gibi faktörler açısından bu levhalar değişiklik göstermekte. Bu nedenle sipariş verilmeden önce ondüline ölçüleri ve fiyatları önceden araştırılmalıdır.

Tekzen Onduline Fiyatları

Tekzen Onduline Fiyatları 2023
ÜrünFiyat
Tekzen Onduline Fiyatı40,00TL

Koçtaş Onduline Fiyatları 

Koçtaş Onduline Fiyatları 2023
ÜrünFiyat
Koçtaş Kırmızı Onduline Levha30,00TL
Koçtaç Altı Beyaz Strafor Onduline30,00TL
Koçtaş Yeşil Onduline 2000×485 mm Mahya71,46TL
Onduline Ondulin Fiyatları
Onduline Ondulin Fiyatları

Onduline Ondulin Fiyatları Bu Yıl Tekzen ve Koçtaş marketlerde gayet uygundur. Ondulin fiyatları çoğunlukla türüne göre değişiklik gösterir. Bu nedenle onduline membran fiyatları, straforlu ondulin fiyatları, sac ondulin fiyatları, oluklu ondulin fiyatları, düz ondulin fiyatları, şeffaf ondulin fiyatları ve plastik ondulin fiyatları gibi kendi aralarında değişiklik göstermekte.

Ayrıca bu ürünler de marka da önemli olduğundan fiyatta değişiklik söz konusu olabilmekte. Örneğin Tekzen onduline fiyatları ile şeffaf onduline fiyatları Koçtaş arasında büyük bir fark olabilir. Bununla birlikte çatı ondüline fiyatları ve ikinci el ondulin fiyatları gibi fiyat değişiklikleri de söz konusudur.

Ancak ondülin modelleri içerisinde onduline pp3000 membran fiyatı içlerindeki en uygun fiyatlı ondülin modellerinden biridir. Yapı sahipleri tür ve kullanım amacı doğrultusunda bir model seçerek yapılarında kullanabilir. Bu malzemelerden tasarruf etmek isteyenler ikinci el ürünleri alarak büyük oranda tasarruf edebilirler.

İlginizi çekebilir: plywood fiyatları ne kadar?

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 1]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu