Fiyatlar

Limon Fidesi Fiyatları

Limon fidesi fiyatları ve detayları merak ediliyor. HepKredi olarak birinci sınıf verimli limon fidesi satışı yapıyoruz. Bu noktada limon fideleri hakkında bilmeniz gereken tüm detaylara içeriğimizin devamından ulaşabilirsiniz. Limon fidesi çeşitleri, limon fidesi nasıl ve ne zaman ekilir gibi soruların yanıtları içeriğimizim devamında yer alıyor. Tüm fide çeşitleri için bizi tercih edebilirsiniz.

Limon Fidesi Fiyatları 2022

Limon fidesi fiyatları değişkenlik gösteriyor. Limon yetiştirmek isteyenler en iyi fideleri satın almayı talep ediyor. Bu noktada kaliteli ve verimli limon fidesi seçeneklerine HepKredi üzerinden ulaşabilirsiniz. Limonun çeşitlerine göre farklı fide alternatiflerine yer veriyoruz.

limon fidesi fiyatları
limon fidesi fiyatları

İster saksıda ister bahçe ya da tarlada full limon yetiştiriciliği yapın. Tamamı için limon fidesi çeşitlerimiz mevcuttur. Satışını yaptığımız limon fidesi çeşitleri ve güncel fiyatları ise şu şekildedir;

 • Limon ağacı fidesi fiyatı: 80 TL
 • 7 veren limon fidesi fiyatı: 310 TL
 • Organik limon fidesi fiyatı: 85 TL
 • Bodur limon ağacı fidesi fiyatı: 95 TL
 • Misket limonu fidesi fiyatı: 95 TL

2022 limon fidesi fiyatları bu şekilde yansıyor. Nitekim HepKredi olarak sunduğumuz fide fiyatları fidenin yaşına, türüne, toptan ya da perakende olmasına göre değişebiliyor. Toptan alımlarınızda yüksek fiyat indirimlerimizden faydalanabilirsiniz. Sipariş oluşturmak ya da ayrıntılı bilgi almak üzere hemen mail ya da yorum alanı üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Limon Fidesi Ne Zaman Ekilir?

Limon fidesi ekimi ve aynı zamanda limon fidesi bakımı hakkında detaylar da sıkça merak ediliyor. Mutfakların vazgeçilmezi olan limonların ekilmesi ve bakımı ciddi anlamda bilgi gerektiriyor. Genel olarak ülkemizde en verimli limon ekimi dönemi ilkbaharda yapılmaktadır. Nisan ayının sonlarına kadar limon fidelerini saksılara ya da tarlanıza kolayca ekebilirsiniz.

Ekim sürecinden sonra ise doğru bakım yapmanız halinde ve fidenizin kaliteli olması koşuluyla verim alabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en temel husus ise fideleri dikmeden önce fide budaması yapmanız olacaktır. Budanan fidelerin verim miktarı ve hızı daha fazladır. Bilmeyenler için kısaca limon fidesi nasıl budanır sorusunun yanıtını vermek gerekirse de;

Limon fidelerini budarken birbirine aşırı yakın olan kısımları budayarak fideye rahat nefes aldırmanız gerekiyor.

Limon Fidesi Nasıl Ekilir?

Limon fidelerinin ekiminde dikkate alınması gereken birden fazla husus bulunuyor. Bu hususlar fideyi ekeceğiniz alana göre değişkenlik gösteriyor. Limon ağacı nasıl ekilir sorusuna yanıt vermek gerekirse de öncelikle fideyi budamanız gerekiyor. Ek olarak fide ekmek için doğru mevsimi seçmeniz de oldukça önemlidir. İlkbaharın Nisan aylarında ekim işlemi yapabilirsiniz. Limon yetiştirmek üzere ekeceğiniz fidelerin arasında bir miktar boşluk bırakmanız da gerekiyor. Kısaca limon ağacı fidesi dikimini yaparken püf noktalarını dikkate alıp ve şu adımları takip ederek yapabilirsiniz;

 • Eğer satın aldığınız limon fideleri bir naylon poşet içerisindeyse fideleri ekmeden bir iki gün önce mutlaka 10-15 gün güneşe maruz bırakmanız önerilir.
 • Ardından fidanlarınızı budayın.
 • Budadığınız fidelerinizi dikimden bir iki gün önce sulamayı unutmayın.
 • Dikim alanına yeterli miktarda çukur açın.
 • Açtığınız çukurların içerisine gübre de yerleştirmeyi ihmal etmeyin.
 • Fideyi açtığınız çukurun içerisine yerleştirerek köklerini toprak ile kapatın.
 • Son adımda ise can suyu amaçlı 35-40 litre kadar bol su vererek işlemi tamamlayın.
limon fidesi
limon fidesi

Limon fidelerinizin ekim işlemlerini belirttiğimiz adımları takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Bu adımlardan sonraki süreçte ilgili bakımları yaparak erkenden verim almaya başlayabilirsiniz.

Limon Fidesi Ne Zaman Dikilir?

Limon fidesi ekim aralığı oldukça önemlidir. Eğer fidelerinizin tam bir verim vermesini istiyorsanız ekim işlemleri için ilkbahar mevsimini tercih etmeniz gerekiyor. Ülkemizde genel olarak ilkbahar Nisan aylarının sonlarına kadar limon fidesi ekimi yapılabiliyor.

Limon Fidesi Nasıl Yetiştirilir?

Limon fidesi yetiştirmek için limon çekirdeklerinden faydalanmanız gerekiyor. Limonların çekirdeklerini kurutup dış zarını soyduktan sonra kağıt havlu içerisinde bekletin. Kapatılan peçete su püskürtülerek sürekli nemlendirilir. Nemlenen bu peçete ise hava almayacak şekilde bir poşet içerisinde yerleştirilir. Poşet yaklaşık iki hafta boyunca güneşe maruz bırakılmadan bekletilir. Ardından yeşeren limon çekirdekleri ekilerek fide aline getirilir.

Evde Limon Fidesi Nasıl Yetiştirilir?

Evde limon fidesi yetiştirmek mümkündür. Bunun için sağlıklı limon çekirdeklerini alarak kurumaya bırakın. Kuruyan çekirdeklerin dış zarını soyduktan sonra ise bir kağıt havlu içerisine koyarak sarın. Sardığınız kağıt havluyu ise nemlendirin. Ardından ise ağrı açılmayan bir poşet içerisine koyarak iki hafta bekletin. Son adımda filizlenen limon çekirdeklerini ekin. Ekim işleminden sonra çekirdekler kısa süre içerisinde limon fidesi haline gelecektir.

Limon Fidesi Saksıya Nasıl Dikilir?

Limon fidesini ortalama en az 10-15 litrelik saksılara ekmeniz gerekiyor. Saksının içerisine toprağı doldurun. Ardından toprakta çukur açarak bir miktar gübre ilave edin. Çukur kısmına fidenizi ekin. Fidenin köklerini tamamen toprak işe örtün. Son adımda ise fidenize can suyu vererek verim vermesini bekleyin.

Limon Fidesi Toprağı Nasıl Olmalı?

Limon fidelerinin sağlıklı büyümesi için doğru toprağın seçilmesi oldukça önemlidir. Eğer limon fidesi dikmeyi düşünüyorsanız kullanacağınız toprağın %90 torf içermesi gerekiyor. Kil ve humus açısından zengin olan Akdeniz toprakları limon fideleri için en verimli toprak seçeneğidir.

Limon Çekirdeğinden Limon Fidesi Nasıl Yapılır?

Limon çekirdeğinden fide yapmak için çekirdekleri kurumaya bırakın. Kuruyan çekirdeklerin dış zarını soyun ve kâğıt havlu içerisine yerleştirin. Kâğıt havluyu nemlendirdikten sonra ise kilitli bir poşetin içine koyup 2 hafta kadar bekletin. Ardından filizlenmeye başlayan çekirdekleri toprağa ekerek kısa süre içerisinde limon fidesi haline gelmesini bekleyin.

Limon Ağacı Kaç Yıl Sonra Meyve Verir?

Limon ağaçlarının meyve vermesi fide türüne göre değişiyor. Ancak genel olarak ortalama bir limon ağacı fidesi 1 veya 2 yıl içerisinde meyve vermeye başlar.

Limona Aşı Yapılmazsa Ne Olur?

Limon fideleri aşılı ya da aşısız olarak üretilir. Eğer ektiğiniz fide aşısız fideyse meyve verebilir. Bunun için ek bir aşılama işlemi yapmanıza gerek yoktur.

Limon Ağacı Kaç Günde Bir Sulanır?

Limon ağaçları çok fazla sulanmayı sevmez. Bu nedenle de ortalama 15 ile 35 gün arasında su verilmesi tavsiye edilir. Verilen suyun ise kök boğazını geçmemesine dikkat edilmesi gerekiyor.

Limon Ağacı Meyve Vermiyorsa Ne Yapmalı?

Limon ağacı meyve vermemeye başladıysa seyreltme işlemi yapmanız gerekiyor. Seyreltme işlemlerini düzenli yapmanız ağacınızın yükünü alarak daha verimli meyve vermesini sağlayacaktır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu