Ekonomi

İTO Firma Sorgulama Nasıl Yapılır

İto firma sorgulama işleminin nasıl yapıldığını anlatmadan önce İstanbul Ticaret Odası’nı size tanıtalım. İstanbul Ticaret Odası olarak bilinen İTO, kendi alanında pek çok farklı kolaylık sağlamaktadır. Öncelikle ticaret yapan iletme sayısı her geçen gün artmaktadır.

Buna ek olarak bazı işletmeler birleşmeler yaşayabilmektedir. Aynı şekilde artık sektöre veda eden işletmeler olduğu da bilinmektedir.

İto firma sorgulama
İto (İstanbul Ticaret Odası) firma sorgulama nasıl yapılır

İTO Firma Sorgulama Nasıl Yapılır?

Herhangi bir yeni işe başlamadan önce firma isimleri hakkında bilgi edinmek tam olarak bu aşamada önem derecesini göstermektedir. İTO tarafından kullanıma sunulmuş olan sorgulama ekranı yeni bir firma ile iş yapmak isteyen tacirlerin işlerini kolaylaştırmaktadır. Üstelik sorgulamanın tamamlanabilmesi için;

  • İTO unvanına göre,
  • Nace kodu bilgisine göre,
  • Nace kodu seçimine göre,
  • Meslek grubuna göre,
  • Ortak, yönetim kurulu, yetkiliye göre olmak üzere farklı alternatifler bulunmaktadır.
İto firma sorgulama
İto firma sorgulama ekranı

İTO Unvana Göre Firma Sorgulama

Firma soğulama alternatifleri arasında hangisi seçildi ise kullanım aşamasına geçiş için internet bağlantısı istenmektedir. Resmi internet sitesi üzerinden firma sorgulama işlemleri zaman fark etmeksizin gerçekleşebilmektedir. Siz de sorgulama işlemlerinizde unvan kullanmak istiyorsanız form üzerinde istenen verilerin tamamını doğru şekilde girmek zorundasınız. Bu alanda;

  • Ticaret unvanı,
  • Eski unvan,
  • İşletme adı bilgi talepleri gönderilmektedir.

İTO Firma Sorgulama ( T.C. numarası ile )

İTO’da firma sorgulama unvan üzerinden olduğu gibi T.C. kimlik numarası üzerinden de güvenilir bir şekilde tamamlanabilmektedir. Bunun için de resmi internet sitesinden istifade edilmesi gerekecektir. Yukarıda madde olarak verilen adımlar kimlik numarası üzerinden sorgulamada da benzer olarak kendini göstermektedir.

Sorgulamanın kesin sonuçlar getirmesi için istenen bilgilerin doğru şekilde girilmesi yeterli olacaktır.

Ayrıca, brent petrol nasıl alınır adlı içeriğimizi de okuyabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu