Vakıfbank

SKY Limit Nedir, Faiz Oranı ve Başvuru Sonucu Öğrenme

Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından olan Vakıfbank tarafından sunulan SKY limit nedir ve kimler yararlanabilir? SKY limit başvurusu nasıl yapılır? Bu soruların cevapları ve konuya ilişkin diğer detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

SKY Limit Nedir?

SKY limit, Vakıfbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu yeni nesil bir limit yönetim hizmeti olarak biliniyor. Bilindiği gibi kredi kullanımı başta olmak üzere bankaların sağladığı bazı hizmetler limitler ile sınırlandırılıyor. Örneğin; kredi kartı limitinizin üzerinde harcama yapamazsınız. Yapmanız durumunda yüksek faiz oranında geri ödeme yapmanız gerekebiliyor.

Özellikle mevcut limitlerini yetersiz bulanların bu konudan sık sık şikayetçi olduğu bilinen bir durum. İşte bu türden yüksek limit talep eden kişiler için Vakıfbank tarafından SKY limit uygulaması başlatıldı. Söz konusu uygulama ile Vakıfbank müşterileri yüksek limitlere sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda limitlerini yönetme imkanı da yakalıyor.

SKY limit; Siz Kredinizi Yönetin ifadesinin baş harflerinden oluşan yeni bir hizmet ürünüdür. Bu hizmet, aylık geliri belli bir seviyenin üzerindeki müşterilere yönelik olarak veriliyor. Söz konusu hizmet, self servis bankacılıkla online olarak limitlerin yönetilmesidir.

SKY limit hizmetinden yararlanan müşterilere yüksek sayılabilecek bir limit tanımlanıyor. Daha sonra söz konusu limitin yönetimi müşteriye bırakılıyor. Müşteriler kendileri için tanımlanan limiti istedikleri gibi kullanabilmektedir. Vakıfbank müşterileri bu limiti; ek hesap, kredi kartı ve ihtiyaç kredisi gibi farklı alanlara dağıtabilmekte ve bu şekilde limitini değerlendirmektedir.

SKY Limit Vakıfbank
SKY Limit Vakıfbank

Yüksek gelire sahip olanların kredi alma veya kredi kartı limiti ile ilgili genel olarak sorun yaşamadığı aşikar. Fakat bazen mevcut limitler yetersiz gelebiliyor ve limit artırımı için bankanın onayı bekleniyor. Ya da kredi başvurusu sonrasında sonuç için bir süre beklenmesi gerekebiliyor.

Vakıfbank’ın yeni ürünü SKY limit ile buradaki zaman kayıplarının tamamen önüne geçiliyor. Bu hizmet sayesinde bankanın müşterileri kredi ihtiyacını self servis olarak kullanma avantajı yakalıyor.

Vakıfbank, vermiş olduğu bu hizmeti müşterilerimizin her türlü kredi ihtiyacını self servis bankacılıkla çözmelerine imkan tanıyoruz şeklindeki ifadelerle tanıtmaktadır.

İlginizi çekebilir: Vakıfbank Arı Hesabı nedir, özellikleri nelerdir

SKY Limit Başvuru Şartları Nelerdir?

SKY limit başvurusu için herhangi özel bir şart bulunmuyor. Ancak söz konusu hizmetin sadece yüksek gelirli kişiler için olduğu unutulmamalıdır. Bundan dolayı da yapacağınız başvurunun kesin olarak kabul edileceğini düşünmeniz yanlış olacaktır.

Bankaların genel işleyişine bakıldığında kendilerini garantiye alma konusunda son derece hassas oldukları fark ediliyor. Burada verilen özel hizmetin müşterilere yüksek limitli kredi sağlaması Vakıfbank’ın başvuru şartlarını sıkı tutmasına neden oluyor. SKY limit başvuru şartları genel olarak şu şekildedir;

  • Yüksek kredi notuna sahip olma
  • Bankayla yapılan işlemlerin yüksek meblağlı olması
  • Yüksek bir aylık gelir
  • Sabit aylık gelirin haricinde yan gelirlerin olması

Buradaki şartlar banka tarafından açıklanmıyor. Ancak verilen hizmetin özellikleri dikkate alındığında, ilgili hizmetin varlıklı kişilere yönelik olduğu direkt olarak anlaşılabiliyor. Aylık ücret ile çalışan sabit gelirli kişilerin SKY limit hizmetinden yararlanması söz konusu olmayabilir.

İlginizi çekebilir: Bankomat kart nedir, avantajları ve özellikleri nelerdir?

SKY Limit Başvurusu Nasıl Yapılır?

SKY limit başvurusu için öncelikle yukarıda bahsedilen genel şartları incelemelisiniz. Hizmetin yüksek gelir sahibi olan kişilere yönelik bir hizmet olduğu unutulmamalıdır. Eğer bu noktada gerekli şartları taşıdığınızı düşüyorsanız başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru yapmak için Vakıfbank internet sitesini kullanabilirsiniz. İnternet sitesinde SKY limit hizmeti ile ilgili olan bölümden başvuru yapılabiliyor. Sisteme T.C. kimlik numaranız ile telefon numaranızı bırakmanız yeterli oluyor. Daha sonra gerekli değerlendirmeler yapılarak başvurunuzun sonuca bağlanacaktır.

SKY limit başvuru sonucu internet bankacılığı veya banka şubelerinden öğrenilebilir. Başvurunuz kabul edilmemişse bu noktadan sonra yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Eğer gerekli şartları sağladığınızı düşüyorsanız ilerleyen günlerde yeniden bir başvuru yapabilir ve konu hakkında müşteri temsilcisinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

SKY limit başvuru sonucunuz olumlu ise bu aşamadan sonra limitinizin tanımlanmasını bekleyeceksiniz. Genellikle onay aldıktan hemen sonra limit tanımlama işlemi yapılıyor. Tanımlanan limiti konut kredisi ek hesap veya daha farklı bir alanda kullanılabiliyor.

Tanımlanan SKY limit Vakıfbank mobil uygulamadaki Başvurular > SKY Limit İşlemleri menüsünden farklı alanlara aktarılabilir. Tanımlanan kredi limitlerini ek hesap, ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve kredi kartı limiti olarak kullanmak mümkündür. Bu aşamada yapacağınız aktarımlarla kredileriniz daima hazır denilebilir.

İlginizi çekebilir: Vakıfbank hesap no öğrenme yolları nelerdir?

SKY Limit Başvuru Sonucu
SKY Limit Başvuru Sonucu

SKY Limit Faiz Oranı Nedir?

SKY limit faiz oranı piyasa koşullarına göre uygun kabul edilecek bir seviyededir. Bu hizmetten yararlanan Vakıfbank müşterileri aylık %1,17’den başlayan oranlar ile kredilerini kullanabiliyor. Ancak Merkez Bankası tarafından faiz oranlarında bir değişiklik yapılması durumunda buradaki oranlar da değişebiliyor. Ayrıca kullanılan kredilere 3 aydan 60 aya varan farklı vade seçenekleri de sunuluyor.

Kredilerini ek hesap veya daha farklı bir alana aktarabilen müşterilerin büyük bir kolaylık yaşıyor. İlk defa bu hizmetten yararlanan müşterilerin toplam limitlerinin %10’luk bölümü ek hesap limiti olarak tanımlanıyor. Örneğin; Vakıfbank tarafından SKY limit olarak size 750.000 TL verildiğini varsayalım.

Bunun 75.000 TL’si direkt olarak ek hesap limiti olarak aktarılıyor. Geriye kalan kısmı ise konut kredisi, kredi kartı limiti veya benzeri alanlara aktarılabilir.

İlk defa bu hizmetten yararlananlar kendileri için yapılan limit aktarımını daha sonra istedikleri gibi değiştirebiliyor. Yani burada yapılan uygulamanın amacı sadece kullanım kolaylığı ile ilgilidir. Örneğin; isteğinize bağlı olarak burada bahsedilen limitin önemli bir kısmını konut kredisine aktarabilir ve o kredi ile istediğiniz konutu alabilirsiniz.

Veya benzeri şekilde diğer harcama alanlarınızın limitlerini yönetebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Vakıfbank kredi erteleme yolları nelerdir?

SKY Limit Avantajları Nelerdir?

SKY limit, geniş limitlerle Vakıfbank müşterilerinin ihtiyaçlarını kısa sürede karşılamalarını sağlıyor. Kendi içinde birçok avantajı vardır, ancak belki de en önemlisi zaman ile ilgilidir. Evet, yüksek gelire sahip olan banka müşterilerinin taleplerinin genel olarak kabul edildiği bir gerçektir.

Ancak söz konusu kabuller için bazen bir süre beklenmesi gerekiyor. İşte bu hizmet ile söz konusu süre dezavantajı tamamen ortadan kaldırılıyor.

SKY limit hizmeti bir kişiye tanımlanan toplam kredi limitidir. Bu limit istenildiği gibi kullanılabilir. Bazen ek hesap kredi kartı için bazen de daha farklı bir alan için kullanım mümkündür. Hesap yönetimi olarak dilediğiniz gibi hareket ederek limitinizi farklı alanlara dağıtabilme özgürlüğü sunuluyor.

SKY limit ile kredi işlemlerine self servis anlayışı getiriliyor. Sadece mobil uygulamayı kullanarak size tanımlanan limiti istediğiniz gibi yönetebilir ve anlık olarak çözümler üretebilirsiniz. Diğer banka müşterilerine verilmeyen bu imkan ile işlerinize dair kararları çok daha hızlı ve etkili bir şekilde alabilirsiniz.

Çünkü finansman ihtiyacının anlık olarak karşılanması size bu alanda hareket kabiliyeti kazandıracaktır.

Vakıfbank genel olarak yüksek kazançlı müşterilerinin bankayı daha fazla kullanmasını hedefliyor. Aslında müşterilere sunulan bu imkan sadece müşteriler açısından değil aynı zamanda banka açısından da oldukça olumludur.

Genel özellikleri bu şekilde olan SKY limit hizmetlerinin, bankacılığa dair yeni bir bakış açısı olduğu sürekli olarak haberlerde yer alıyor. Özellikle limit yönetimi kavramını bankacılığa kazandırdığı son derece net bir durum. İlerleyen zamanlarda, diğer bankaların da benzer hizmetleri sunacağı tahmin ediliyor.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 2 Anlık Puan: 3]

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu