FiyatlarUlaşım

Traktör Kuyruk Mili ile Çalışan Su Pompası Fiyatları 2022 Ne Kadar?

Traktör kuyruk mili ile çalışan su pompası fiyatları ve nerelerde satıldığı hakkında sıkça araştırma yapılıyor. Eğer siz de kuyruk milli ile çalışan traktör satın almak ve fiyat detaylarını öğrenmek istiyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. HepKredi olarak ürün ve ürünün fiyatı hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıları içeriğimizde derledik.

Traktör kuyruk mili ile çalışan su pompası fiyatları değişkenlik gösteriyor. Fiyatların değişmesinde etkin rol oynayan başlıca faktör ürünün markasıdır. Bunun yanı sıra emiş gücü, su kapasitesi ve benzeri faktörler de fiyatların değişkenlik göstermesinde etkin rol oynar.

Traktör Kuyruk Mili ile Çalışan Su Pompası Fiyatları

Bu yıl içerisinde güncel traktör kuyruk mili ile çalışan su pompası fiyatları şu şekildedir;

  • Ekler TKM 3 Kademeli Traktör Kuyruk Milli (61m3/h 168 mss) Fiyatı: 27.500 TL
  • Ekler TKM-P 100 90-S Traktör Kuyruk Milli Fiyatı: 22.500 TL
  • Sumak Pompa Ekler Tkm-p 100 90 Traktör Kuyruk Milli (110m3/h) Fiyatı: 24.500 TL
  • Sumak Pompa Ekler Tkm-p 100 90 Traktör Kuyruk Milli (65mss) Fiyatı: 22.500 TL

Ortalama kuyruk mili ile çalışan traktör fiyatları markalarına göre yukarıda sıraladığımız gibidir. Daha farklı traktör markalarının ürünleri için farklı fiyat seçenekleri sunulabilir.

Traktör kuyruk mili ile çalışan su pompası
Traktör kuyruk mili ile çalışan su pompası

Traktör Kuyruk Mili Su Pompası Nedir?

Traktörlerin donanımını oluşturan farklı ekipmanlar bulunuyor. Bu ekipmanlar ihtiyaca cevap verecek şekilde üretilmiştir. Traktör donanımında yer alan ekipmanlardan biri de kuyruk milidir. Kuyruk mili en yalın tanımıyla traktörlerin arka orta alanında yer alan ve dönüş yönü saat ile birebir aynı olan ekipmanlardır. Bu ekipman güç iletimini sağlar.

Aynı zamanda üzerinde bir emniyet pimi ile desteklendiği için traktörden çıkmaması hedeflenir. Kuyruk milleri hareket kabiliyetini direk motordan ya da aktarma organlarının herhangi birinden alır. Su pompası traktör kuyruk miline bağlanan bir ekipman olarak devir yaparak su çekimi sağlar.

Traktör kuyruk mili ile çalışan su pompası fiyatları ve ayrıntıları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere içeriğimizde yer verdik. Eğer konuya dair aklınıza takılan farklı sorular varsa bunları yorum alanından bizimle paylaşarak geri dönüş alabilirsiniz.

SSS:

Traktör Milli Pompa Kaç Metreden Su Çeker?

Traktör milli su pompalarının net emiş derinliği 40 metredir. Aynı zamanda su seviyesi de 40 metreye kadar olan tüm kuyulardan su çekilebilme özelliği taşır. Su pompası doğrudan 91 metreye kadar olan bir yükseklikte de basma gücüne sahiptir. Bu da kuyudan su çıkardıktan sonra suyu basabilmenizi ve tazyikli su kullanabilmenizi sağlar.

Benzinli Su Pompası Kaç Metreye Su Basar?

Benzinli su pompaları en fazla 6.5 Hp gücünde çalışan ekipmanlardır. Bu ekipman aynı zamanda yaklaşık 30 metreye kadar su basma özelliği taşıyor.

Santrifüj Kaç Metreye Su Basar?

Santrifüj sulama pompası veyahut da su pompası adıyla da sıkça anılır. Santrifüjün salyangoz ve jet olmak üzere iki farklı ürün alternatifi bulunuyor. Salyangoz santrifüjler en yüksek 6 metre derinlikten su çekebilirken, jet santrifüjler ise en fazla 9 metre derinlikten emiş yapabilme özelliği taşır.

Milli Pompa Nedir?

Milli pompalar traktörlere bağlanan ekipmanlardan biridir. Milli pompa ekipmanı enerjisin direk traktörün kuyruk milinden ya da direk üst kısımda yer alan elektrik motorundan güç alarak çalışan bir ekipmandır. Çelik sargılı boru kullanılan milli pompalar su çekmek amacıyla kullanılır.

Yüksek Basınç Su Pompası Nedir?

Yüksek basınç su pompaları 100 bar ile 2.200 bar arasındaki basınçlarla çalışan ekipmanlardır. Traktörlere bağlı bir ekipman olarak çalıştırılan yüksek basın su pompaları kuyulardan su almayı sağlayan ve suyu depolamaya yardımcı olan ekipmanlar olarak kullanılır.

Palmera Su Motoru Hangi Ülkenin Malı?

Palmera marka su motoru Çin malıdır. Çin merkezli bir şirket olan Palmera markası dünya genelinde en sık tercih edilen başarılı bir su motoru markası olarak dikkat çeker. Ülkemizde de su motoru denince akla gelen ilk markalardan biri olarak tercih edilir.

Dizel Su Motoru Saatte Kaç Litre Mazot Yakar?

Dizel su motorları saat başına yaklaşık 1 beygir güç sunabilmek için ortalama olarak 0,160 ile 0,170 litre kadar mazot harcar. Dizel su motorlarının mazot harcama miktarı standart su soğutmalı ya da termostatlı ısı kontrolü yapan motorlara oranla daha fazladır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu