Kullanıcı Yorumları

Tranko Buskas Kullananlar Yorumları

Ruhsal gerginliklerin tedavisinde kullanılan ilacın Tranko Buskas kullananlar yorumları ile birlikte bu içeriğimizde bilgi edinebilirsiniz.

Tranko Buskas, zihinsel stresin neden olduğu krampların tedavisinde kullanılan kırmızı reçeteli bir ilaçtır. Özellikle sindirim sistemi problemlerinin ve anksiyetenin neden olduğu adet düzensizliklerinin tedavisinde kullanılmaktadır.

İçeriğindeki ana etken maddelerden biri olan medazepam zihinsel stresi azaltır. Organların düz kaslarını gevşeterek krampların hafiflemesine yardımcı olur. Tranko Buskas sadece doktor kontrolünde ve önerilen dozda kullanılması gereken bir ilaçtır.

Doz aşımı durumunda, zehirlenme semptomlarına ve ciddi komplikasyonlara yol açabilir. Ayrıca içerdiği etken madde nedeniyle uygun dozlarda kullanıldığında dahi ilaca bağımlılık gelişebilmektedir.

Tranko Buskas Nedir?

Tranko Buskas, duygusal stresin neden olduğu mide kramplarında kullanılan ve doktor kontrolünde kullanılması gereken kırmızı reçeteli bir ilaçtır.

Turuncu, üniform, pürüzsüz, yuvarlak, temiz, kuru, kaplanmış ve konveksi ilaçlar halinde satılır. İçeriğindeki aktif maddeler arasında anksiyolitik ve kas gevşetici olan medazepam bulunur. Öte yandan; sindirim, idrar, üreme düz kasları üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir ve krampları giderir.

Tranko Buskas Kullanıcıların görüşleri
Tranko Buskas Kullanıcıların görüşleri

Mısır nişastası, laktoz monohidrat, magnezyum stearat, talk, titanyum dioksit, jelatin sükroz, bileşiminde bulunan diğer bazı yardımcı maddelerdir. 20 ve 40 tabletlik formu vardır. Ana yan etkiler Tranko Buskas kullananlar yorumları dahilinde, ilacın bileşenlerine alerjik reaksiyon, hızlı kalp atışı ve ağız kuruluğudur.

Tranko Buskas Nasıl Kullanılır?

Tranko Buskas dozu, içeriğindeki etken maddelerden medazepam hastanın vereceği cevaba göre ayarlanır. Genel olarak, önerilen doz günde 3 kez 10 ile 20 mg arasındadır.

Bu ilaç ağızdan (oral) alınır, yemeklerden önce bol su ile alınmalıdır. İlacı aldıktan 1-2 saat sonra etkisini göstermeye başlar ancak tam etkisini 48 saat içinde gösterir. 65 yaş üstü hastalarda doz düşük tutulabilir.

İstisnai durumlarda, yakın gözetim gerekmesi koşuluyla, doz günde 60 mg’a çıkarılabilir.

Akut durumlarda, tedavi süresi günde bir kez veya birkaç gün ile sınırlandırılabilir. Bununla birlikte, toplam etkisini gösterme süresi 2 haftadır. Bu süreden sonra hastanın durumuna göre ne zaman kullanılacağına ve hangi dozda kullanılacağına doktor karar verir.

Tranko Buskas 10 10 kullananlar yorumları kronik hastalıklarda tedavi süresi ve dozu hastanın sahip olduğu hastalığa göre değiştiğini göstermektedir.

Tranko Buskas Kullananlar Dikkat Etmesi Gerekenler

İlacın boşaltım sistemini gevşetmesi ve hatta bazen ishale neden olması hastanın geçici olarak kilo vermesine neden olabilir. Ancak bu etkisinden dolayı kesinlikle kilo vermek için kullanılan bir ilaç değildir. Bilinçsiz kullanım son derece ciddi rahatsızlıklara yol açabilir.

Tranko Buskas’ın dezavantajı, bileşimindeki ana etken maddelerden biri olan medazepamın tavsiye edilen doz aralığında alındığında bile bağımlılık yapma potansiyeline sahip olmasıdır.

Bu nedenle ilaç doktor kontrolünde kullanılır ve kırmızı reçete ile satılır. Bu ilaç dikkat ve görme fonksiyonlarını bozabileceğinden Tranko Buskas kullananlar yorumları araç kullanmanın sakıncalı olduğunu gösteriyor.

İlacın kullanımı doktorunuzun bilgisi dışında aniden kesilirse; uyku güçlüğü, sinirlilik, kaygı, huzursuzluk, sinirlilik, canlı rüyalar, halüsinasyonlar, titreme, terleme, nöbetler, nöbet benzeri veya psikotik benzeri semptomlara neden olabilir.

Özellikle uzun süreli tedaviden sonra ilacı kesmeden önce bir doktora danışmanız tavsiye edilir.

İlginizi çekebilir: Tranko Buskas 10 10 fiyatı

Tranko Buskas Yan Etkiler

 • Ağız kuruluğu
 • Döküntü ve kaşıntı gibi alerji belirtileri
 • Kalp atış hızı hızlanması
 • Solunumda güçlük
 • Solunum yolu daralması
 • Anafilaksi gibi ciddi alerjik reaksiyonlar hava yollarının ani tıkanmasına ve şoka neden olabilir.
 • İdrar yapmada zorluk
 • Özellikle yaşlı hastalarda sinirlilik, öfke, huzursuzluk, intihar düşünceleri, uyku bozuklukları
 • Ciltte anormal kanama ve morarma
 • Bayılma, uyuşukluk, kafa karışıklığı, hafıza kaybı, geçici konuşma bozukluğu ve yürüme güçlüğü gibi hareket bozuklukları
 • Titreme, bulanık göz bebekleri ve çift görme gibi görsel bozukluklar
 • Cildin sararması ve kola renkli idrar gibi zayıf karaciğer fonksiyonunun belirtileri
 • Nöbet benzeri kas spazmı.
Tranko Buskas Kullananlar Yorumları
Tranko Buskas Kullananlar Yorumları

Tranko Buskas Kullananlar Görüşleri

Gizem Hanım: Bir dönem dur durak bilmeyen günlerce hatta haftalarca süren hıçkırık problemimi çözen mucizevi ilaç.

Selma Hanım: Uykusuzluk için gittiğim doktor tarafından yazılan ilaçlardan bir diğeri. Fakat bana uyku filan vermiyor, sadece biraz rahatlatıcı ve uykusuzluğun yan etkilerini azaltıyor gibi hissediyorum. Gece hissettiğim bunalım, sabahki kalp çarpıntısı falan çok olmuyor.

Müzeyyen Hanım: Bağırsak problemleri nedeniyle kullandığım bir ilaç. Hala kullanıyorum ama hiçbir etkisi yok. Ayda maksimum 2-3 tane alıyorum.

Derya Hanım: Depresyon sebebiyle her gün kustuğum ve uyuyamadığım için doktorumun yazdığı bir ilaç. 1 ay kullandım mide bulantılarım azaldı ve rahat uyumamı da sağladı.

Sümeyye Hanım: Anksiyete kaynaklı iştah kapanıklığı ve midemin çekiliyor gibi olması durumunda kullanmam için doktor tarafından verilmişti. Yemek yememe yardımcı oldu.

Hastanın şu anda almakta olduğu veya yakın zamanda almış olduğu tüm reçeteli ve reçetesiz ilaçlar hakkında doktora bilgi verilmesi çok önemlidir.

Bunun nedeni; Tranko Buskas’ın bazı ilaçlarla birlikte almanın hafıza sorunları, uyuşukluk, unutkanlık, kalp üzerinde olumsuz etkiler, idrara çıkma zorluğu ve ağız kuruluğu gibi rahatsızlıklara neden olabilmesidir. Tranko Buskas kullananlar yorumları da bu bilgiyi doğrulamaktadır.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu