Fiyatlar

Tabldot Yemek Fiyatları, 3 Çeşit – 4 Çeşit

Tabldot yemek fiyatları yoğun bir şekilde merak ediliyor. Özellikle de büyük ölçekli firmaların personel yemeği olarak tabldot yemek tercih ettiği görülüyor. Tabldot yemek fiyatları hakkında merak ettiğiniz tüm detayları kaleme aldık. Firmaya, yemek türüne göre değişen fiyatların detaylarına hemen içeriğimizin devamından erişim sağlayabilirsiniz.

toptan ve perakende Tabldot yemek fiyatları
toptan ve perakende Tabldot yemek fiyatları

Tabldot Yemek Fiyatları

Tabldot yemek fiyatları yemek türünün sayısına, yemeğin türüne (etli-etsiz) ve sunan firmaya göre oldukça değişkenlik gösteriyor. Genelde büyük ölçekli yemek firmaları sürüm fiyat teklifleri sunduğu için daha cazip fiyat seçeneklerine yer veriyor. Çeşit sayısına göre genel olarak tabldot yemek fiyatlarının şu şekilde yansıdığı görülüyor;

  • 3 çeşit tabldot yemek fiyatları 12 TL’den başlıyor.
  • 4 çeşit tabldot yemek fiyatları 18 TL’den başlıyor.

Yemek hizmeti sunan catering firmalarının genel olarak fiyatları bu doğrultudadır. Nitekim fiyatlar firmaların fiyat politikasına bağlı olarak ufak çaplı değişkenlik de gösterebilir. Net fiyat teklifleri almak üzere ilgili firmalar ile irtibata geçebilirsiniz.

Tabldot yemek fiyatları
Tabldot yemek fiyatları

Tabldot Yemek Neleri Kapsar?

Tabldot yemek çeşitleri oldukça fazladır. Genel itibariyle 3 ya da 4 çeşit olarak sunulur. Yemek çeşitleri içerisinde çorba, etli ya da etsiz ana yemekler ve talebe göre tatlı yer alabilir. Bazı firmalar tatlı yerine meyve koymayı da tercih edebilir.

Bu sizin tercih edeceğiniz tabldot içeriğine göre değişkenlik gösterir. Catering hizmeti veren firmalar ile irtibata geçerek kaç çeşit tabldot yemek verdiklerini, yemek çeşitlerini ve fiyatlarını kolayca öğrenebilirsiniz.

Tabldot Yemek Hizmeti Nereden Alınır?

Tabldot yemek hizmeti almak istiyorsanız sadece tabldot yemek üzerine çalışan firmaları tercih etmeniz gerekir. Bu firmalar yemek hizmeti sunarak çeşitli reklamlar yapar. Genel olarak büyük ölçekli hizmet verebilecekleri işletme ya da fabrikaları ziyaret ederek verdikleri hizmete ilişkin seçenek ve fiyat tekliflerini bırakırlar.

Tabldot yemek fiyatları, bu hizmeti sunan firmalar ve daha fazlası hakkında merak edilen tüm detaylara içeriğimizde yer verdik. Yer verdiğimiz bilgilerin yanlış olduğunu düşünüyorsanız ya da merak ettiğiniz sorular varsa bunları yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Hep Kredi ailesi olarak okuyucularımızın tüm yorumlarını dikkate aldığımızdan emin olabilirsiniz.

3 Çeşit Yemek Nedir?

Tabldot yemek seçeneklerinde genelde üç çeşit yemek seçeneğine yer verilir. Bunlar başlangıç, ara sıcak ve ana yemek şeklinde sıralanabilir. Başlangıç genelde çorba türleri olurken ara sıcaklar ve ana yemekler de etli ya da etsiz seçenekler olabilir.

Tabldot Türkçesi Nedir?

Tabldot kelimesi Fransızca dilinde misafir sofrası anlamına gelir. Fransızca dilinden table d’hôte köklerinden Türkçe ‘ye tabldot olarak geçmiştir. Restoran terminolojisinde yer alan Türkçe bir kelime olarak kullanılır. Birden fazla yemek çeşidini kapsayan ücretli menü anlamına gelir.

Tabldot Menünün Karşılığı Nedir?

Tabldot menünün net karşılığı birden fazla yemek türünün tek menü halinde sunulmasıdır. Genel olarak büyük ölçekli firmalar personel yemeği olarak tabldot menülerini tercih edebilir. Üç veya 4 çeşitten oluşabilir. Tabldot menüler başlangıç, ara sıcak, ana yemek ve tatlıdan oluşur.

Tabldot Menü Nerelerde Kullanılır?

Tabldot menü seçenekleri genel olarak mutfak giderlerini aza indirmek isteyen çok personelli işletmelerde tercih ediliyor. Büyük ölçekli fabrikalar, hastaneler, ağır iş yapan işletme seçenekleri ve benzeri tüm iş alanlarında tabldot yemekler kullanılabilir. Maliyet açısından daha uygun olduğu gibi her gün farklı yemek seçeneği sunulmasını da sağlıyor.

Tabldot Yemeklerden Kaçı Seçmeye Dayalıdır?

Tabldot menüleri hizmet veren firmalar tarafından listelenir. Genel olarak aylık olarak planlanır. Yemek türleri etli, etsiz şeklinde ayrılır. Hizmet almak isteyen kişi 3 ya da 4 çeşitten oluşan tabldot yemeklerde bir seçim yapabilir. Örneğin menülerde yer alan salata seçeneklerinin yerine tatlı talep ettiğini söyleyebilir.

Set Seçimsiz Menü Nedir?

Set seçimsiz menü seçeneklerinde hizmeti alacak kişinin menü içeriğini seçme hakkı bulunmaz. Bu tür meniler genel olarak 3 veya 4 çeşit yemek ile sınırlıdır. Ticari kurumlara verilen yemek hizmetlerinde sıkça set seçimsiz menü seçeneklerine yer verilir.

Klasik Menü Kaç Çeşit Yemekten Oluşur?

Klasik menü seçenekleri daha önceleri 12-15 çeşitten meydana geliyordu. Nitekim modern menü kapsamında güncellenerek 5-8 çeşide kadar indirilmiştir. Bu çeşitler tatlı ve meyve, soğuk iştah açısı seçenekler, ana yemek ve sıcak iştah açıcı yemek türlerinden meydana geliyor.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu