Ekonomi

İzmir Gediz Elektrik Fatura Ödeme Kredi Kartı İle

İzmir Gediz Elektrik fatura ödeme kredi kartı ile nasıl yapılır? Kredi kartı ile elektrik faturası ödeme ve konuya ilişkin diğer detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İzmir Gediz Elektrik Fatura Ödeme Kredi Kartı ile Nasıl Yapılır?

Kredi kartı ile İzmir Gediz Elektrik faturası ödeme farklı şekillerde yapılabilir.

kredi kartı ile nasıl yapılır Kredi kartı ile
İzmir Gediz Elektrik fatura ödeme kredi kartı ile

Gediz Elektrik’in kendi internet sitesinden veya kredi kartınızın olduğu bankadan bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Şirketin kendi web sitesinden ödeme yapabilmek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır;

 • Gediz Elektrik resmi web sitesine giriş yapılır.
 • Sağ üst köşede yer alan Online İşlemler butonuna basılır.
 • Açılan sayfanın ilgili bölümlerine TC kimlik numarası ve şifre yazılır ve sistemi giriş yapılır.
 • Eğer bireysel müşteri iseniz Bireysel, kurumsal müşteri iseniz Kurumsal butonuna basılarak devam edilir.
 • Gerekli bilgiler eksiksiz ve doğru olarak girildiğinde sistem tarafından ödeme ekranı açılır.
 • Kredi kartıyla ödeme yapmak için kart bilgileri girilir ve işlem onaylanır.

Bu aşamaların izlenmesi durumunda kredi kartı ile elektrik fatura ödeme işlemi tamamlanmış olacaktır. Fatura ödemelerinizi bu yol ile ilk defa yapıyorsanız, öncelikle sisteme üye olmanız gerekiyor. Bunun için ise online işlemler bölümünde Üye Ol butonuna tıklayabilirsiniz. Burada yer alan ifadeler tüzel kişi ve kurumlar için de geçerlidir.

Online ödeme sırasında sistem tarafından abone veya tesisat numaranızı girmeniz istenecektir. Eğer daha önce üye olduysanız, kimlik numaranız yeterli olacak ve sizden ekstra bir bilgi istenmeyecektir.

izmir Gediz Elektrik fatura ödeme
İzmir Gediz Elektrik fatura ödeme

Gediz Elektrik Faturası Taksitli Olarak Ödenir Mi?

Gediz Elektrik faturası ödemesi için kullanabileceğiniz farklı yollar var. Kredi kartı, bu yolların başında geliyor. Kredi kartı ile ödeme yaparken aksini belirtmediğiniz sürece sistem tarafından ödeme tek çekim olarak alınır. Ancak Gediz Elektrik, isteyen müşteriler için taksitli ödeme imkanı da sunuyor. İsteğinize bağlı olarak ödeme işleminizi taksitli olarak da yapabilirsiniz.

Gediz Elektrik faturamı kredi kartı ile taksitli olarak ödemek istiyorum şeklinde bir düşünceniz var ise faturanıza ek maliyetler yansıtılacağını bilmeniz gerekiyor. Şirket, ilgili mevzuat gereğinde taksitli ödemelerde faturalara %1,60 ile %2,60 arasındaki bir bedeli yansıtıyor. Ulusal tarifeden elektrik hizmeti alanların faturalarına %1,60, indirimli tarifeden hizmet alanların faturalarına ise %2,60 oranına ek bedel yansıtılıyor.

Eğer ödemelerinizi anlaşmalı banka seçeneklerinden birisi ile yapıyorsanız herhangi bir komisyon ödemeniz gerekmez. Ancak anlaşmalı olanların dışında bir bankanın kredi kartı ile ödeme yapıyorsanız, bankanız bu işlem için sizden komisyon alabilir.

Otomatik Ödeme ile Gediz Elektrik Faturası Ödeme

İzmir Gediz elektrik fatura ödeme için anlaşmalı bankalardan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Sahip olduğunuz kredi kartına vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Otomatik ödeme, bankaların sağlamış olduğu önemli imkanlardan biridir. Kredi kartı veya banka hesap kartı üzerinden verilecek talimat sayesinde elektrik faturaları düzenli olarak ödenir. Üstelik bu noktada sizin faturaları takip etmenize dahi gerek olmaz. Sadece kredi kartı borcunun düzenli olarak ödenmesi yeterli olacaktır.

Bankanızın müşteri iletişim merkezi üzerinden otomatik ödeme için talimat verebilirsiniz. Talimat için sizden abone numarası talep edilir. Abone numaranızı doğru olarak verdiğinizden emin olmalısınız. Ayrıca ilk aylar, güncel kredi kartı harcamalarınızı kontrol ederek ödemelerin düzenli olarak yapılıp yapılmadığını kontrol edin.

Anlaşmalı Bankalar Üzerinden İzmir Gediz Elektrik Ödeme

İzmir Gediz Elektrik ödeme için kullanılacak bir diğer yöntem ise anlaşmalı bankalardır. Anlaşmalı bankaların mobil veya internet bankacılığı üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Üstelik buralardan sadece ödeme değil, borç sorgulama yapmanız da mümkün. Bunun için ödeme kısmına giriş yaptıktan sonra fatura ödemesi bölümüne geçiş yapmalısınız. Faturanızı ödemeden hemen önce mevcut borç durumunu görebilir ve böylece faturanızı sorgulayabilirsiniz.

Gediz Elektrik, İzmir ve Manisa kentlerinde hizmet veren önemli bir şirket. Bölgede yaklaşık 12 milyon kişiye elektrik hizmeti verdiği tahmin ediliyor. Şirketin büyüklüğü, bankaların faturalar konusunda anlaşmalar yapmasını kolaylaştırıyor. Gediz Elektrik şirketiyle anlaşması olan bankalar aşağıdaki yer alıyor:

 • Akbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Garanti BBVA
 • İş Bankası
 • Denizbank

Burada yer alan bankaların kredi kartları ve banka hesap kartları ile fatura ödemesi yapılabilir. Ayrıca internet bankacılığı ve mobil bankacılık da ödeme için farklı alternatiflerdir.

Kredi kartları, fatura ödemeleri için en önemli alternatiflerdir. Ancak kredi kartı bilgilerinin internet üzerinde kullanılması, farklı riskleri de beraberinde getirebilir. Bu risklerin önüne geçebilmek için işlem güvenliğine önem vermeli ve kart bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmamalısınız. İşlem güvenliği ihmal edildiğinde çok farklı sorunlar yaşanabilir ve bunlara bağlı olarak büyük mağduriyetler ortaya çıkabilir.

Fatura ödeme konusunda yaşayacağınız problemlerde bankanız veya Gediz Elektrik ile iletişime geçebilirsiniz. Gediz Elektrik ile iletişime geçmek için 0850 800 0 186 numaralı hattı arayabilirsiniz. Ayrıca Whatsapp üzerinden iletişime geçmek için 0850 575 00 02 numarasını da kullanabilirsiniz. Belirttiğiniz sorunlar kısa sürede çözülecek veya çözüm için size yol gösterilecektir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu