Kullanıcı Yorumları

Simflat Kullanıcı Yorumları

Simflat kullanıcıları bağırsak ve sindirim tedavisi hakkındaki yorumlarını aşağıdaki içeriğe yazdılar. Biz de sizler için tüm yorumları ve Simflat hakkında merak ettiklerinizi derledik.

Bağırsak ve sindirim sisteminde sıkıntı yaşayan kişilerin tedavi amaçlı kullandığı ilacın, Simflat kullanıcı yorumları eşliğinde açıklamasını yapacağız.

Ağızdan (oral şeklinde alınan ilaç; karın ağrısı, şişkinlik ve mide bulantısı gibi rahatsızlıklar için kullanılmaktadır. Etkin maddeleri otilonyum bromür ve simetikondur. Etkin maddelerine ek olarak yardımcı maddeler destek olmaktadır. Otilonyum bromür, spazm geçirenler için bu rahatsızlığını giderici özelliğe sahiptir.

Simflat Ne İçin Kullanılır?

Simflat, sindirim sisteminin kasları üzerinde etki ederek bağırsak spazmlarını giderir ve artan motiliteyi modüle eder (örneğin bağırsak kaslarının aşırı kasılmasını ve hızını kontrol eder).

Simflat ayrıca sindirim sisteminde aşırı gazın neden olduğu ağrıyı hafifletmek için kullanılan bir gaz gidericidir. Simflat, 30 ve 90 tabletlik ambalajlarda mevcuttur.

Bu ilaç mide spazmı ve gaz bozuklukları için kullanılır. Simflat kullanıcı yorumları dahilinde şikayetlerden bazıları şunlardır: bağırsak sendromu (IBS) ve distal intestinal (bağırsağın son kısmı) bölgesindeki spazm ve ağrı durumları için kullanılır.

Simflat, sindirim sistemi kasları üzerinde etki ederek bağırsak spazmlarını giderir ve artan motiliteyi modüle eder. Örneğin, bağırsak kaslarının aşırı kasılmasının ve hız kontrolünün tedavisini sağlar. Sindirim sisteminde aşırı şişkinliğin neden olduğu ağrıyı gidermek için kullanılır. Özellikle spazm şişkinlikten kaynaklandığında ve şiddetli olduğunda kullanılır.

simflat kullanıcıların görüşleri
simflat kullanıcıların görüşleri

Simflat Zayıflatır Mı?

Özellikle kilo sorunu yaşayanlar ve bu ilacı kullanmaya başlayanlar kilo verme konusunda çok fazla araştırma yapmaktadır. Ancak buradaki amacınız sadece kilo vermek ise Simflat kullanmanız önerilmez.

Bu ilacı kullanmak için bir hastalığınız yoksa yan etkiler ortaya çıkabilir ve çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Simflat kullanıcı yorumları bu ilacın kilo verdirici özelliğini bulundurduğunu ama doktor önerisiyle kullanılması gerektiğini vurgular.

Kilo verme konusunda bir diyetisyen ile görüşmek size özel olarak hazırlanmış bir programa uyum sağlamanıza ve kilo vermenize ve fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Simflat Kullanıcılarının Dikkat Etmesi Gerekenler

 Simflat’ı ilacı kullanmadan önce daima doktorunuza danışın. Çünkü Simflat, 40 mg-80 mg gibi farklı kullanımları vardır. Bildiğiniz gibi, bireysel semptomlarınıza göre ne kadar almanız gerektiğini bilmek imkansızdır ve bu, tıbbi gözetim gerektiren profesyonel görüş almak önemlidir.

 • Simflat ilacı simetikon ve otilonyum bromür içerir. Bu aktif bileşenlerden herhangi birine veya her ikisine karşı alerjiniz varsa, ilaçtan uzak durmaya çalışın ve yerine başka ilaçlar için doktordan tavsiye isteyin.
 • Çocuklar üzerinde asla kullanmayın.
 • Simflat’ın gebelik günlerinde, özel günlerde ve emziren bayanlarda kullanılması kesinlikle önerilmez. Geçmişte düzenli olarak kullandıysanız ve bu dönemde de kullanma ihtiyacı hissediyorsanız, sağlık kontrolünüz sırasında doktorunuzla birlikte mutlaka bir yol haritası çizin.
 • Göz tansiyonu veya şeker hastalığı gibi kronik bir hastalığınız varsa lütfen doktor kontrolünde kullandığınızdan emin olunuz.
 • Mide çıkışı tıkanıklığınız varsa Simflat kullanmaktan kaçının.

Simflat Yan Etkileri

Diğer birçok ilaç gibi Simflat’ın da bazı yan etkileri olabilir. İlaçların neden olduğu yan etkiler tüm hastalarda görülmez, ancak değişen yoğunluk derecelerinde ortaya çıkar.

Bu nedenle hastalar, ilacı kullandıktan sonra yaşayabilecekleri yan etkiler açısından izlenmelidir. İlacın yan etkileri şunları içerir:

 • İshal
 • Mide bulantısı
 • Boğaz iltihabı
 • Burun akıntısı
 • Titreme, üşüme hali
 • Mide bulantısı ve kusma
 • Baş ağrısı.

Simflat ilaçlarını kullanmadan önce Simflat kullanıcı yorumları hakkında bilgileri okuyabilirsiniz. Bu sayede bu ilacın neden olabileceği yan etkiler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Örneğin, birçok hasta ilacın kendilerini daha az uyuttuğunu bildirmektedir.

simflat kullanıcı yorumları
simflat kullanıcı yorumları

Simflat Kullanıcı Görüşleri

Sinan Bey: Sindirim sistemi rahatsızlıkları olanlar için efsane bir ilaçtır. Bana çok iyi geldi.

Hakan Bey: Simflat sayesinde uzun süredir yaşadığım sindirim sorunlarım ortadan kalktı. Allah bu ilaçtan razı olsun.

Orçun Bey: Midem guruldadığı için doktor tavsiye etti. Rahatsızlık tamamen ortadan kalkmadı, ancak büyük ölçüde azaldı.

İbrahim Bey: Mide problemi olan hastalar için oldukça faydalı bir ilaçtır. Ama uyutuyor gibi görünüyor.

Ersin Bey: Geceleri karnımdaki dayanılmaz ağrıdan uyuyamadım. Neyse ki yanında Simflat ilacı vardı, bu yüzden çabuk geçti. Doktorum bağırsak rahatsızlığım için tavsiye etti. Kullandıktan sonra tüm rahatsızlıklarım kayboldu.

Simflat Fiyatı

Simflat ve muadillerinin fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • Simflat 40/80 mg 30 tablet: 61,15 TL
 • Dolospas 40/80 mg 30 tablet: 58,48 TL
 • Pinix 40/80 mg 30 tablet: 66,62 TL

Bu ilaç doktor muayenesinin ardından gerekli görülürse reçete edilir. Doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmaya dikkat edin. İlaçla alakalı daha fazla bilgi edinmek için doktorunuza ya da eczacıya danışabilirsiniz. Çünkü, Simflat kullanıcı yorumları bu ilacın etkili olduğunu bu yüzden doktor önerisinde kullanılması gerektiğini belirtmektedir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu