A101 Fiyat Listesi

A101 Makarna Fiyatları

A101 makarna çeşitleri sofraların lezzetli tarifler ile buluşmasını sağlıyor. Yaygın olarak tüketilen gıdalar arasında bulunan makarnalar yüksek besin değerlerinin yanında ekonomik şekilde sofra kurmak isteyenlere de hitap ediyor. Lezzet, form ve içerik açısından farklı seçeneklere sahip olan makarnalar A101 kalitesi ile sunuluyor. A101 makarna fiyatları da en uygun fiyatlar ile birbirinden farklı makarnalara sahip olmanızı sağlıyor.

A101 Makarna Fiyatları, Markalar ve Özellikleri

Protein ve karbonhidrat açısından zengin olan makarna doyurucu ve besleyici sofraların da hazırlanmasını sağlıyor. Çok çeşitli formlarda olan makarna çeşitleri lezzetli yapıları ile öne çıkarken sağlıklı sindirim olanağı da sunuyor. 500 gramlık paketler halinde sunulan makarnalar soslar ve pişirme yöntemleriyle de ekstra lezzet kazanmayı başarıyor.

A101 Makarna Fiyatları
A101 Banetti ince kesme makarna rafı

Lezzetli Sofraları Sağlayan Makarna Çeşitleri

A101 makarna tabağı sayesinde makarna çeşitleri daha da lezzetli bir hale geliyor. Özel tasarıma sahip olan makarna tabakları özellikle spagetti gibi makarnaların tabaktan çok daha kolay şekilde alınmasına yardımcı oluyor. Çorbalardan etli yemeklere kadar neredeyse her yemeğin yanında da tüketilebilen makarnalar lezzetleri ile birlikte beklentileri en iyi şekilde karşılıyor. Üretim ve pişirme teknikleri ülkelere göre farklılık gösterirken makarnalar her sofrada kendisine yer bulabiliyor.

Makarna denilince İtalyan makarnaları ilk akla geldiğinden Fettucini makarna A101 raflarında sizler için sunuluyor. İtalyan makarnaları özel tarifleri pratik şekilde uygulamak adına önemli kolaylıklar sağlıyor. Özellikle Anadolu’nun geleneksel mutfak kültürünün içinde de geniş yer tutan makarnalar geleneksel lezzetler ile A101 kalitesi ile sunuluyor. Kıyma ve peynir gibi gıdaların içine eklenerek çok daha lezzetli hale gelen makarnalar hazır paketler halinde kolay bir şekilde alınabiliyor.

Lif oranında yüksek yapı sayesinde diyet listelerine de dahil edilebilen makarnalar böylece formunu korumak isteyenler tarafından da tercih edilebiliyor. Erişte, kuskus, şehriye gibi lezzetler özellikle diyet yapanlar arasında en sık tercih edilen makarna çeşitlerini oluşturuyor. Sade olarak tüketildiği gibi farklı yemeklerin yanında yer alabilen makarnalar, 500 gramlık paketlerin yanında daha büyük paketlerle de bulunabiliyor.

Besleyici ve Doyurucu Tatlar

A101 makarna çeşitleri lezzetli yapılarının yanında sağlıklı özellikleriyle de dikkat çekiyor. İnsan vücudunun ihtiyaç duyduğu yağ, karbonhidrat ve proteini dengeli biçimde alabilmek adına makarna yemekleri oldukça doğru sonuçlar vermeyi başarıyor. Karbonhidrat açısından zengin olan makarna çeşitleri özel tarifler ile protein ve yağ içermekte olan yemekler ile beraber hazır hale geliyor.

Kıyma, et, deniz ürünleri, özel peynir türleri, farklı sebzeler ve salçalar ile iştah açıyor. A101 makarna sosu da hazır olarak yine makarna rafında bulunabiliyor. Bu sayede sos hazırlamak ile vakit kaybetmek istemediğiniz durumlarda hazır soslardan yararlanabilirsiniz. Değişik makarna türleri yapılarına uygun sos veya ek gıdalar ile pişirildiğinde ortaya çok lezzetli yemekler çıkabiliyor.

İlginizi çekebilir: Bim makarna fiyatları, Ekmecik, Pastaveneta, Cardella

İştah açacak ve hem kendinizi hem de sevdikleriniz mutlu edecek şekilde doyuracak makarna tarifleri için makarna formuna dikkat edilmesi gerekiyor. İnce kıyılmış etler ile hazırlanan makarnalar için daha çok kelebek makarna tercih ediliyor. Aynı zamanda hazır kıymalı olan ve kendisine özgü lezzeti ile öne çıkan lazanya makarna A101 raflarında yine yer alıyor. Peynir ile yapılacak makarnalar için ise boncuk veya penne gibi çeşitler tercih ediliyor.

Genel olarak damak tadına uygun şekilde sebze ve salça ile pişirilecek makarnalar için fiyonk makarna tercih ediliyor. Sade olarak pişirilen makarnaların üzerine de hazır soslar eklenebiliyor. Makarna sos çeşitleri arasında ise en çok domates, salça ve peynir gibi seçenekler öne çıkıyor.

Haşlama yöntemi ile pişirilen makarnanın fırında hazırlanması da mümkün. Makarna türleri arasında A101 fırın makarna lezzetli makarnaların sofralara konuk olmasını sağlıyor. Fırın makarna çeşitleri için yine çok farklı tarifler ve soslar bulunuyor. Aynı zamanda farklı mevsim sebzeleriyle de fırın makarnalar daha lezzetli hale de geliyor.

Çok Lezzetli Makarna Yapmak İçin Önemli Noktalar

Makarna lezzetlerinin en iyi şekilde alınması için doğru şekilde pişirme önem taşıyor. İster fırın makarna isterseniz haşlama makarna tercih ediyor olun tüm pişirme yöntemleri için belirli noktalara dikkat etmelisiniz. Besin değerlerinin korunması ve istenen lezzetin yakalanması için bu noktalara dikkat edilmesi gerekiyor.

Haşlama yöntemi ile makarna pişirilecekse tencerede mutlaka yeterli oranlarda su bulunmalıdır. Tercihen de biraz daha büyük tencere kullanmanız daha iyi sonuçlar verecektir. Bu noktada lezzeti hiçbir şekilde kaçırmamak için oran açısından 100 gram makarnaya 1 litre su gelecek şekilde pişirme yapabilirsiniz. Bu sayede lezzeti ve diriliği elde edebilirsiniz. İtalyan mutfağı temel alınarak özellikle makarna pişiriyorsanız makarnaların diri olmasına, çok haşlanmamasına özen göstermelisiniz.

Tencerenin büyük yapıda olması makarnaların eşit ve doğru şekilde pişmesi açısından dikkat çekiyor. Su kaynadıktan sonra makarnaları eklemeye de dikkat etmelisiniz. Haşlama sırasında ocağın altının kısılmaması ve yüksek ateşte pişirme yapılması gerekiyor. Makarna sosları arasından tercih edeceğiniz sosları dilerseniz haşlama sırasında da sos türüne göre ekleyebilirsiniz.

Hızlı ve pratik şekilde hazırlanan makarna için hazırlama süresi ortalama 8 ve 10 dakika arasında belirleniyor. Ürünün içeriği, türü ve kalınlığına göreyse sürede ufak değişimler de meydana gelebiliyor. Paketlerin üzerinde ise yer alan süre bilgisi ile makarnanın ortalama ne kadar sürede hazır hale geleceğini de öğrenebilirsiniz. Geniş ve derinliği olan tencerede makarna yapmak makarnaların daha kısa süreler içinde pişmesini sağlıyor.

Makarna ve tuzun su kaynadıktan koyulması da pişirme süresini kısaltıyor. Özellikle su kaynamadan tuz eklemek suyun daha geç kaynamasına yol açıyor. Bu da makarna hazırlama süresinin uzamasına neden oluyor. Her durumda kolay şekilde hazırlanan makarnalar yemek yapmayı hiç bilmeyenler tarafından bile kolay şekilde yapıldığından geniş kesimler tarafından rahatlıkla tercih edilebiliyor.

A101 Makarna Fiyatları 2023 Güncel Listesi

A101 Makarna Ücretleri
ÜrünFiyat
Pagani Makarna Tortellini 250 G15,95TL
Giglio Makarna Lazanya 500 G21,75 TL
Berrak Makarna Burgu 500 G7,65TL
Berrak Makarna Spagetti 500 G7,65TL
Rummo Makarna Tagliatelle 500 G19,95TL
Bendo Makarna Burgu 500 G4,50 TL
Oba Makarna Yüksük 500 G4,50 TL
Oba Makarna Burgu 500 G5,50 TL
Banetti Makarna Erişte 500 G6,15TL

Çok lezzetli olan makarna için tuz eklenmesi de önem taşıyor. Makarna çeşitleri açısından oran değişmekle birlikte az miktarda olsa bile tuz eklemeniz daha lezzetli bir makarna yemeği hazırlamanızı mümkün kılar. Tuzu su kaynadıktan sonra eklemelisiniz.

Kaynamakta olan suya yağ koymak ise tercihinize bırakılıyor. Yağ makarnanın pişme sırasında birbirine yapışmasının önüne geçiyor ancak soslu olarak hazırlanan makarnalarda sos tutma kapasitesini çok düşürüyor.

Sos hazırlığı sırasında haşlama suyunun kullanılması daha kıvamlı ve besleyici lezzetin ortaya çıkmasını sağlıyor. Ayrıca nişastalı olan yapının da azalmasını sağladığı için pişirme ve süzme sonrasında soğuk su ile yıkamak da tavsiye edilmiyor fakat soğuk suya tutmak kısa süreli olduğunda makarnaların daha diri olmasına yardım edebilir.

Makarnalar piştikten sonra damak tadına göre kıyma, sebze, soslar, peynir gibi gıdaları katabilir, makarna pişirmeyi sonlandırabilirsiniz.

A101 makarna reyonu
A101 makarna reyonunda hangi markalar satılıyor?

Makarna Türleri Neler?

En çok sevilen yemeklerden birisi olarak bilinen makarna tür açısından farklılık taşıyor. Farklı makarna çeşitleri ile çok lezzetli sofraları kolayca hazırlayabilirsiniz. Makarna genelde durum buğdayı ile üretiliyor. Makarna buğdayı ve sert buğday olarak anılan özel buğday ilk olarak temizlenip ayıklanıyor.

Daha sonrasında ise öğütme işlemi ile un haline getirilmiş oluyor. Uzun süre sıcak suda bekletilerek tavlanan buğdaylar içinde bulunan nemin eşit düzeye gelmesi ile öğütülme işlemine tabi tutuluyor. Özel irmik yapısı ile hamur haline getirilen buğdaylar artık makarna oluyor.

Eğer makarna kepekli makarna olacaksa bu durumda da kepek ilave ediliyor. Bunun yanında vitamin, aroma, baharat, çeşni, mineral gibi katkılar da ekleniyor.

Hamur halinde olan makarnaya daha sonrasında şekil verme ve kesme işlemi yapılarak paketleme ile üretim aşaması son buluyor. Kesilme halinde biçim verilen makarnalar kurutma işlemi sonrasında tüketime hazır hale getiriliyor.

Makarna üretim süreci ayrıca makarnanın lezzetini de belirlemiş oluyor. Kepekli makarna üretmek için kepeği ayrıştırılmayan haldeki özel unlar tercih ediliyor, bunun yanı sıra buğday kepeği de ekleniyor. Aynı zamanda esmer makarnalar için de buğday ve farklı hububat seçenekleri tercih ediliyor.

Glisemik endeksi düşük olan diyet yapanlar için de lif oranı yüksek ama glüten oranı düşük olan seçenekler bulunabiliyor. Tamamen glüten olmadan makarna seçenekleri de glüten tüketmek istemeyenler için iyi bir alternatif oluşturuyor.

Buğday dışındaki tahılları da barındıran makarnalar bulunuyor. A101 Klasik makarna fiyatları ve çeşitlerinin yanında bu makarna türleri de hem lezzet hem de sağlık açısından önemli bir besin olarak öne çıkıyor. Ancak her durumda makarnalar lezzet sunan yapılarıyla birlikte özel bir tat deneyimi yaşanması için fırsat yaratıyor.

Özel olarak paketlenmiş olan makarnalar kolay şekilde sofraların hazırlanmasını sağlıyor. Kendinizi yorgun hissettiğinizde, kısa sürede yemek yapmak zorunda kaldığınızda, ana yemeklerin yanında eşlikçi aradığınızda veya başlı başına ana yemek yapmak istediğiniz durumlarda makarnaları tercih edebilirsiniz. Hem yöresel hem de evrensel lezzetleri bir arada toplamayı başararak makarnalar çok lezzetli yemekleri kolayca hazırlamanızı sağlıyor.

İtalya ile özdeşleşen spagetti makarna uzun formu ile makarna çeşitleri arasında en çok bilinen makarna olarak öne çıkıyor. Çubuk makarna da denilen bu makarnanın farklı kalınlıkta formları da bulunuyor ve kalınları bakımından her birisinin tadı da değişiyor. Bunun yanında düdük, fiyonk, burgu makarna çeşitleri de en çok tercih edilen makarnalar arasında bulunuyor. Hazır makarna çeşitleri doyuruculukları, besleyicilikleri ve farklı tarifleri yapmayı mümkün kılan yapılarıyla her zaman lezzetli bir sofrayı hazır hale getiriyor.

Sporcuların Tercihi: Sebzeli Makarna

A101 makarna fiyatları haricinde çeşitliliği ile de dikkat çekiyor. Bu sayede de A101 makarna çeşitleri ile istediğiniz lezzetteki sofraları çok kolay ve pratik şekilde kurma olanağı bulabiliyorsunuz. Makarnalar sadece ekonomik gıdalar olmakla kalmıyor aynı zamanda besin değerleri açısından da öne çıkıyor.

Yüksek karbonhidrat oranı ile bilinmekte olan makarna sporcular için doyurucu ve besleyici bir yemek olarak biliniyor. İçeriğinde bulunan protein miktarı da buna bağlı olarak merak ediliyor. Özellikle spor ile uğraşıyorsanız makarnalar ile kendinize özel sporcu listeleri oluşturabilirsiniz.

Makarnanın kendisinde lif ve karbonhidrat bulunduğu için protein de yüksek oranlarda yer alıyor. Ortalama olarak 100 gram makarnada 12,5 protein bulunuyor. Bu da spor yapanlar için yüksek enerji anlamına geliyor ve spor öncesi ve sonrasında ihtiyaç duyulan enerjinin alınmasını mümkün kılıyor.

Makarna çeşitleri ayrıca sebzeli makarna gibi hem kendiliğinden hem de pişirme sırasında eklenen sebzeler ile birlikte daha da doyurucu ve besleyici hale geliyor ve spor yapanların beklentilerini karşılıyor. Sebzeli makarnalar, üretim aşamasında makarna hamuruna çeşitli sebzelerin eklenmesinden üretiliyor.

İstenirse pişirme sırasında farklı sebzeleri ekleyerek daha da besleyici ve sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.A101 makarnaları ile birlikte damak tadınıza uygun, ekonomik ve farklı çeşitleri olan makarnaları çok kolayca bulabileceksiniz. Bu sayede sofralarınızı çok daha zengin görünüme de kavuşturabilirsiniz.

A101 de makarna fiyatları ne kadar?

A101 marketlerde makarna fiyatları 2023 yılında 1,95 TL ile 14,95 TL arasında değişiyor.

Oba makarna hangi marketlerde satılıyor?

Oba marka makarnalar A101 marketlerde 500 Gr’ı 2,55 TL’den satılıyor.

A101 lazanya var mı?

A101 marketlerde Giglio marka lazanya 500 Gr’ı 14,95 TL’den satılıyor.

A101 deki lazanya haşlanır mı?

A101 Giglio lazanyalarının plakaları çok incedir ve özel olarak paketlenmiştir. Bu yüzden iç harcının biraz ıslak tutulması yeterlidir, lazanyanın haşlanmasına gerek yoktur.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu