A101 Fiyat Listesi

A101 Kurbanlık Fiyatları

Bu yazımızda A101 kurbanlık fiyatları ne kadar, A101 den kurbanlık nasıl alınır vb. soruların cevaplarını vereceğimiz. Eğer siz de Kurban Bayramı’nda kurbanlığınızı A101 marketten almak istiyor ancak yeterli bilginiz yoksa bu yazımız tam size göre.

A101 Kurbanlık Fiyatları 2023, A101’de Kurbanlık Ne Kadar?

İslam’ın en önemli şartlarından biri olan kurban kesme günümüzde birtakım değişikliklere uğradı. Artık insanlar kurbanlık canlı seçimini ve kesimini farklı kurum ve kuruluşlara bırakıyor.

Bu sayede hem kurban kesim işlemleri kolaylaşıyor hem de kurbanlık canlılar tecrübeli kişiler tarafından kurban edildiği için acı çekmiyor.

a101 kurbanlık fiyatları ne kadar
a101 kurbanlık fiyatları ne kadar

Ülkemizde bu kurban kesim işlemlerini yapan birçok kurum bulunuyor. Ancak A101 marketin vekaletle kurban kesimi konusunda daha çok ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Kurban Bayramının öncesinde siparişleri toplayan A101 market büyükbaş ve küçükbaş kurban kesim işlemlerini gerçekleştiriyor.

A101’de Hangi Kurbanlık Hayvanlar Var?

Kurban Bayramın da kesilen kurbanlık eti hem ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor hem de kurban sahibi tarafından tüketiliyor. Bu nedenle kurban sahipleri kurbanlık seçiminde farklı seçimler yapabiliyor.

A101 markette küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık satışı yapılıyor. Burada en az 16 kg Karaman Koç eti ve en az 20 kg büyükbaş kemiksiz et dağıtılıyor.

A101 Güncel Kurbanlık Fiyatları

A101 marketin yaptığı kurbanlık kesim işlemleri ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de bu kurbanlıkların fiyatlarıdır.

A101 markette kurbanlık koç geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda 1.650 TL’den satılıyordu. Büyükbaş kurbanlar ise 1/7 hisse olacak şekilde 1.795 TL’den satılıyordu. Gelecek Kurban Bayramı’nda bu kurbanlıkların ne kadardan satılacağı henüz belirlenmedi.

İlginizi çekebilir: Bim kurbanlık fiyatları ne kadar

İlginizi çekebilir: Migros kurbanlık fiyatları

A101 Kurbanlık Siparişi Nasıl Verilir?

A101 markette satılan kurbanlıkları internet üzerinden 5 adımda alabilmek mümkün. Bu adımları şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. İlk etapta A101 resmî web sitesinden kurbanlık ürününü seçmeniz gerekiyor. Burada küçükbaş/büyükbaş olarak seçim yaptıktan sonra sepet ekleme işlemini yapmalı ve ekranda gerekli bilgileri doldurmalısınız. Eğer bağış yapmak istiyorsanız ZİÇEV seçeneğini işaretlemelisiniz. Bağış yapılması durumunda kurban sahipleri adına Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma vakfı bağışlayabilirsiniz.
  2. İkinci adımda vekalet onaylama işleminin yapılması gerekiyor. Siparişi yapan kişinin vekaleti kimin adına vermek istediğini burada doğru bir şekilde girmesi gerekiyor.
  3. Üçüncü adımda mağaza seçim işlemlerinin yapılması gerekiyor. Kurban sahiplerinin siparişi teslim almak için kendi şehrinde ya da başka bir şehirde bir A101 mağazasını seçmesi gerekiyor.
  4. Dördüncü adımda kurban sahiplerinin ödeme yapmaları gerekiyor. Müşteriler bu esnada tek çekim olarak ya da taksitle bu kurbanlıkların ödemesini yapabilir.
  5. ve son adımda teslimat işlemleri yer alıyor. Kurbanlıklar bu adımdan itibaren seçilen mağazalardan yoğunluğa göre teslim alınabiliyor. Kurban sahiplerinin 2. günden itibaren mağazalara teslim için gitmesi gerekiyor.

Burada yer alan bilgilerin hakları A101 Yeni Mağazacılık AŞ ye aittir. Biz Hep Kredi olarak yalnızca A101 markette yapılan kurban satışları hakkında bilgilendirme yaptık.

a101 kurbanlık fiyatları
a101 kurbanlık fiyatları, nasıl alınır, nasıl paketlenir

A101 Kurbanlıkları Nasıl Seçiyor? Kurban Etleri Nasıl Paketleniyor?

Kurban kesimi hem dini acıdan hem de hayvanlara olan vicdan açısından dikkat gerektiren bir işlem. Bu nedenle A101 markete kurban kestirmek isteyen kişilerin akıllarında bazı soru işaretleri bulunuyor. Bunlardan en önemlisi kesim yapılacak hayvanın sağlık durumu ve kesilen etlerin nasıl paketlendiğidir.

A101 market kurbanlık seçiminde en sağlıklı ve güçlü hayvanları seçmeyi tercih ediyor. Yaşını dolduran hayvanlar veteriner kontrolünde seçiliyor ve özel odalara ayrılıyor. Kurban gününde müşteriler aranarak vekalet alınıyor ve İslami şartlara uygun olarak kesim tamamlanıyor.

Kesilen hayvanların etleri hiç bekletilmeden çıkarılıyor ve sakatat da dahil olmak üzere parçalanarak paketleniyor. Büyükbaş kurban kesimlerinde ciğer ve böbrek gibi sakatat parçalar da dahil olmak üzere 7 parçaya bölünüyor ve o şekilde paketleniyor. A101 market tüm bu işlemlerde hijyen koşullarına, İslami şartlara ve hayvanların acı çekmemesine dikkat ediyor.

Eğer siz de Kurban Bayramı’nda kurban kesim görevini yerine getirirken A101 marketi tercih etmek istiyorsanız A101’in fiziki ve sanal mağazalarından bilgi alabilirsiniz. A101 aracılığıyla kurbanlıkları dilerseniz siz alabilirsiniz dilerseniz Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na bağışlayabilirsiniz.

A101 De Kurbanlık Kaç Lira?

A101 markette kurbanlık koçlar 1.650 TL’den satılırken kurbanlık büyükbaşlar 1.795 TL’den satılıyor.

”[year

Kurbanlık Fiyatları Ne Olur?” state=”close”]2023 yılında kurbanlık fiyatları 1.500 ila 2.000 TL aralığındaydı. 2023 yılına ait kurbanlık fiyatları ise henüz açıklanmamıştır.

Canlı Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?

Canlı kurbanlık fiyatları ortalama 2.000 TL civarındadır.

A101 Den Kurbanlık Nasıl Alınır?

A101 resmî web sitesini kullanarak kurbanlık satın alınabilir.

 

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu