İnşaat

1 Dönüm Arsa Tel Örgü Fiyatı

1 dönüm arsa tel örgü fiyatı ne kadar, tel örgü masrafı ne kadar vb. sorularınız varsa bu yazımız tam size göre. Bu yazımızda arsa için tel örgü fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz.

1 Dönüm Tarlaya Kaç Metre Tel Gider?

Arsasını çit ile çevirmek isteyen kişiler 1 dönüm tarla için kaç metre tel gerektiğini merak ediyor. Aslında bu soruya net bir cevap vermek mümkün değil çünkü 1 dönü arazide en ve boy oranları farklılık gösterdiğinden alınacak telin uzunluğu da değişiklik gösteriyor.

1 dönüm arsa tel çit örgü fiyatı
1 dönüm arsa tel çit örgü fiyatı

Örneğin 20 metre eni 50 metre boyu olan bir arazinizde 1 tur için 140 metre tel gerekirken 30 metre eni 30 metre boyu olan bir arazinizde 1 tur için 120 metre tel gerekecektir. Bu nedenle 1 dönüm tarlanın çevresine kaç metre gideceğini buradan söylememiz mümkün değil.

Ancak 2 x (boy + en uzunluğu) formülünü kullanarak 1 dönüm tarlada bir kere arazi etrafı çevirme işlemi için ne kadar tel örgü gideceğini hesaplayabilirsiniz.

Toplamda ne kadar tel örgü gideceğini ise kaç sıra tel örgü çekileceği belirler. Çit işi yapan kişiler genellikle 4 kat tel örgü önerdiği için toplam sayıyı bulmak için 4 ile çarpmanız gerekir. Gelin bunu bir örnek üzerinde gösterelim.

Örneğin arazinizin 30 metre boyu ve 30 metre eni var diyelim. Bu durumda arsanızın çevresi toplam 120 metre yapar. 120 metre tek bir sıra için gerekecek tel miktarıydı. Üst üste 4 tane tel sıra çekeceğinizi farz edersek toplamda 480 metre tel gerecek.

1 dönüm arsalarda genellikle boy ve en oranı birbirine yakın olduğu için kullanılacak tel örgü miktarı da birbirine yakın oluyor.

1 dönüm arsa tel örgü fiyatı
1 dönüm arsa tel örgü fiyatı

1 Dönüm Arsa Tel Örgü Fiyatı 2023

Arsalara tel örgü çektirmenin masrafı tel örgünün uzunluğu, beton direk sayısı ve telin kalınlığı ile değişiklik gösteriyor.

1000 metre2 arsa için kullanılacak tel örgüler yaklaşık 15 bin TL masraf yapar. Bu masrafın içerisinde işçilik, beton direk kullanımı vb. eklemeler dahildir.

500 metre2 tel örgü fiyatları ise yaklaşık 10 bin TL’dir. Çünkü burada beton direk sayısı biraz daha fazla olacak ve masrafın artmasına neden olacaktır.

1 dönüm arsa tel örgü fiyatı bu şekildeydi. Eğer siz de arsanıza tel örgü çektirmek istiyorsanız arsanız kaç metredir onu öğrenin ve tel fiyatları hakkında bilgi sahibi olun. Bu şekilde toplam masrafı hesaplayabilirsiniz.

Beton direk fiyatı ne kadar?

Beton direk fiyatı boyutuna göre değişmekle birlikte ortalama 50 TL’dir.

Tel çit kaç para?

Tel çitlerin fiyatı kalınlığa göre değişiklik gösterdiğinden net bir rakam vermemiz mümkün değil.

Bahçe tel fiyatları ne kadar?

Bahçe tel fiyatları 1 metre kare için 15 TL civarındadır.

Bahçe direkleri kaç metre arayla dikilir?

Bahçe direkleri 2-2.5 metre arayla dikilir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu