Kripto Borsası

Cardano ADA Coin Geleceği 2023-2030

Bu blog yazısında önemli kripto para birimlerinden biri olan ADA Coin ile ilgili olarak birçok bilgi verecek ve ADA Coin geleceği hakkındaki yorumları paylaşacağız. Eğer kripto para portföylerinize ADA Coin’i eklemek istiyor ancak aklınızda soru işaretleri bulunduruyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

cardano
Cardano
$ 0.381
Arz35,045,020,830.32 ADA
hacim$361,412,975.00
Piyasa değeri $13,351,972,388.00
Değişiklik -0.68%

ADA Coin Geleceği 2023 Nasıldır, Yükselir Mi?

Kripto para piyasalarına hâkim olan herkes bilecektir ki Cardano ADA Coin dijital varlıklar içerisinde önemli yere sahip olan para birimlerinden biridir. Bu nedenle özellikle ilk kez kripto para dünyasına giren kişiler ya da yatırımlarını kripto paralar ve tokenlerden yana kullanan kişiler ADA’nın gelecekte ne gibi bir performans göstereceğini merak ediyor.

Cardano ada coin geleceği
Cardano ada coin geleceği

İlginizi çekebilir: ENJ coin geleceği

Hep Kredi olarak bu yazımızda ADA Coin geleceği hakkında birçok bilgi vereceğiz. Bu şekilde yatırım planlarınızda ADA Coin’e yer vermek istiyorsanız aklınızda bir fikir oluşacaktır. Ancak öncesinde gelin bu kripto para projesi hakkında bilgi sahibi olalım. Çünkü bir kripto varlığın geleceği hakkında fiyat tahmini ya da coin yorum yapabilmek için projelere hâkim olunmalıdır.

ADA Coin Nereden Alınır?

Önemli kripto para borsalarındaki Cardano Fiyatı ve Hacim bilgileri şu şekildedir;

ADA Coin geçmişi en eski olan kripto para birimlerinden biridir. Öyle ki Bitcoin’den 5-6 yıl sonra çıkarılan bu kripto varlık an itibariyle 9 yaşındadır. Bu durum Cardano’nun önemli kripto paralar içerisinde yer almasına neden olmuştur.

Cardano ilk üretilen kripto para birimlerinden biri olması nedeniyle güncel teknolojilerden biraz uzaktır. Fakat buna rağmen oldukça gelişmiş bir altyapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kademeli bir üretim modeline sahip olan ADA Coin, dijital varlık kullanıcılarının güvenli ve hızlı bir şekilde para transferlerini yapabilmesini, işlem ücretlerinden tasarruf edebilmesini ve akıllı sözleşmelere erişebilmesini amaçlamıştır.

ADA Coin her ne kadar ticaret ve transfer amacıyla üretilen bir dijital varlık olsa da şimdilerde birçok kripto para yatırımcısı tarafından kısa vadeli ve uzun vadeli yatırımlarda tercih ediliyor. 2021 yılı itibariyle başta Binance olmak üzere birçok kripto para borsası tarafından listelenen ADA Coin hem spot piyasalarda hem de vadeli işlemler (kaldıraç) piyasalarında işlem görüyor.

ADA Coin merkeziyeti olmayan kripto para birimleri içerisinde yer alıyor. Bununla birlikte üreticisi belli olan (Charles Hoskinson) bu coin Ethereum ile ortaklık içerisindedir. Yani merkeziyetinin olmaması bu coinin güvensiz olduğunu düşündürse de Ethereum ile arasındaki ilişki bu düşüncenin anlamsız olduğunu gösteriyor.

Kripto para birimlerinin daha yeni yeni tanındığı dönemlerde üretilmesine rağmen oldukça gelişmiş bir sisteme sahip olan bu coin birçok balina tarafından destekleniyor. Balinalara göre ADA Coin kısa zaman içerisinde bir sıçrama yaşayacak ve olduğundan daha değerli bir konuma yükselecek.

Gelin bu balinaların beklentilerine bakmadan önce ADA Coin piyasa değeri ve coin fiyatı gibi verilere bir göz atalım.

İlginizi çekebilir: Chiliz coin geleceği

ada coin geleceği nasıldır
ada coin geleceği nasıldır

ADA Coin Piyasa Değeri, ADA Coin Ne Kadar 2021

ADA Coin şu sıralar ortalama 20 TL civarında işlem görüyor. 2020 yılının başlarından Eylül 2021 tarihine kadar neredeyse 100 kat değer artışı yaşayan bu kripto para biriminden piyasalarda 32 milyar kadar dolaşımdadır.

Madencilik faaliyetlerine izin veren ADA Coin her gün üretilmeye devam ediyor olsa da maksimum arz olan 45 milyara ulaşmasına çok az kalmıştır. Bu kadar fazla hacme sahip olmasına rağmen birim başına değeri ile Cardano en değerli kripto para birimleri arasında yer alıyor.

Önemli kripto para borsalarındaki ADA fiyatı ve hacim bilgileri bu şekilde. Gelin yazımızın ana konusu olan ADA Coin geleceği hakkında bilgiler verelim.

İlginizi çekebilir: Hot coin geleceği

ADA Coin Fiyat Tahmini, ADA Coin Geleceği Ne Olur?

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki bu sitede yer alan bütün finansal konularda olduğu gibi bu yazıda da hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi verilmeyecektir. Bu yazıda yalnızca ADA Coin’in performansını ve uzmanların görüşlerini göz önünde bulundurularak neler beklendiğini aktaracağız.

Uzman kripto para kullanıcılarına göre önümüzdeki birkaç sene içerisinde yüksek getiri getirebilecek coinler arasında yer alıyor. Eğer hükumetler ve diğer unsurlar hiçbir şekilde bu kripto paralara karşın olumsuz tavır almazsa birkaç yıl içerisinde birim başı fiyat uzmanlara göre 10 dolara ulaşabilir.

Tabi ki ADA coin geleceği ile ilgili bu rakamlar yalnızca tahmindir. Bu durum diğer kripto paralardaki performanslara ve ADA Coin arz miktarına göre değişiklik gösterebilir. Eğer bir kripto para yatırımcısı iseniz bu varlıklarda ani yükselişler olabildiği gibi ani düşüşler de olabileceğini unutmamalısınız.

ADA Hangi Ülkenin Coini?

ADA Coin’in herhangi bir merkeziyeti yoktur.

ADA Coin Nedir Ne İşe Yarar?

ADA Coin dijital para transferlerinde, alışverişlerde ve yatırımlarda kullanılan bir kripto para birimidir.

ADA Coin Kaç Adet Var?

Şu an için dolaşımda olan 33 milyar kadar ADA Coin bulunuyor.

ADA Coin Nasıl Alınır?

ADA Coin bireysel yatırımcılardan ya da kripto para borsalarından satın alınabilir.

ADA Coin Merkeziyetsiz Mi?

ADA Coin’in herhangi bir merkeziyeti bulunmuyor.

YouTube video

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu