BankalarAlternatifbank

Alternatifbank Satılık Gayrimenkuller 2022 Listesi

Alternatifbank satılık gayrimenkuller nelerdir? Alternatifbank’tan gayrimenkul almak mantıklı mı? Bu soruların cevaplarını ve konuya dair merak edilen hususları sizler için derledik.

Alternatifbank Satılık Gayrimenkuller Listesi 2022

Alternatifbank satılık gayrimenkuller, bankanın eline farklı şekillerde geçmiş olan konut ve iş yeri türünden yapılardır. Bilindiği gibi Alternatifbank ülkemizin en önemli bankalarından birisidir ve bundan dolayı çok sayıda müşteriye kredi desteği sağlar.

Banka tarafından verilen bu krediler zamanında ödenmez ve müşteriler üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmezse gayrimenkuller bankanın eline geçer. İşte bu şekilde bankaya geçen gayrimenkuller ilgili mevzuata göre satışa çıkarılır.

Alternatifbank Satılık Gayrimenkuller
Alternatifbank Satılık Gayrimenkuller

Özellikle konut, iş yeri ve arsa kredilerinin yüksek bedelli olması bunların ödenmesinde sorunların yaşanmasına neden olabiliyor. Konut almak için kredi çeken ancak daha sonra kredi borcunu ödeyemeyen müşterilerin gayrimenkulleri bankanın eline geçiyor. Bu aşamadan sonra banka tarafından ilgili gayrimenkuller satışa sunuluyor. Satış sürecinde banka tarafından satılan gayrimenkullerle ilgili verilen bilgiler genel bilgi niteliğindedir. Dolayısıyla verilen bilgilerin ayrıntılı bilgiler olmadığı unutulmamalı ve buna göre hareket edilmelidir.

Alternatifbank Gayrimenkul Satışı Yapıyor Mu?

Alternatifbank gayrimenkul satışı, bankanın kendi internet sitesi üzerinden duyurulur. Yapılan duyurularda satışların ne zaman ve nasıl yapılacağı detaylı olarak yer alır. İhale usulü ile yapılan satışa katılmak isteyenler öncelikle ihale katılım bedelini ödemelidir. Bunun dışında ise belirtilen diğer şartların da aynı şekilde sağlanması gerekiyor.

Bankalar, verdikleri kredileri tahsil edebilme noktasında oldukça garanticidir. Kredi vermeden önce mutlaka ilgili gayrimenkulü ipotek eder. Hatta bununla da kalmayıp kredi talep eden kişinin ödeme gücü bulunduğundan emin olur. Yani kredi için ilgili kişiden gelir belgesi ister. Tüm bunlara rağmen bazen müşteriler kredileri ödeyemez. İşte bu noktadan sonra gayrimenkuller ile ilgili satış süreci başlar.

Bankaların yapmış olduğu gayrimenkul satışı yoğun ilgi görüyor. Bu durum temel nedeni ise bu şekilde satılan gayrimenkullerin piyasaya göre daha uygun fiyatlı olmasıdır. Satışa sunulmuş olan gayrimenkulleri almak isteyenler ihale bedelini ödeyerek ihalelere katılabilir. İhalelerde başlangıç fiyatı bilirkişi tarafından belirlenir. Yani gayrimenkul, muhammen bedel ile satışa sunulur.

İhalede en yüksek teklifi veren kişi veya kuruluşlar, ilgili gayrimenkulü almaya hak kazanırlar. Teklif sahibi, ihaleyi kazandıktan sonra üzerine düşen sorumlulukları sağlamalı ve belirtilen süre içerisinde işlemleri tamamlamalıdır. Tekrardan vurgulamak gerekirse, gayrimenkule ilişkin banka tarafından verilen bilgiler taahhüt niteliğinde olmayıp, genel bilgi şeklindedir.

İhalede belirlenen muhammen bedelin altında satış yapılması mümkün değildir. Satış bedeli belirlenirken gayrimenkulün muhammen bedeli, kredi borcu ve diğer masraflar dikkate alınır. Eğer satış, tüm bu masrafları karşılamaktan çok uzak, hatta ihale masraflarını dahi karşılamıyorsa daha farklı yollar izlenebilir.

Alternatifbank Satılık Gayrimenkuller Nelerdir
Alternatifbank Satılık Gayrimenkuller Nelerdir

İlginizi çekebilir: Bankadan satılık araçlar nelerdir, nasıl alabilirsiniz?

Alternatif Bank Satılık Daire İlanları

Alternatif Bank satılık daire, düşük maliyetle konut sahibi olmak isteyenlerin dikkatini çeken uygulamalardan birisidir. Banka tarafından satışa sunulan dairelerin fiyatları piyasa koşullarına göre değil bilirkişi tarafından sunulan rapora göre belirlenir. Bilirkişiler ise fiyat belirlerken sadece maddi unsurlara odaklanır. İşte bundan dolayı bazen fiyatlar piyasa rakamlarının yarısı kadar dahi olabilir.

Öte yandan, 2022 yılında ülkemizde uygulanan emlak alım satım vergisi oranlarını da inceleyebilirsiniz. Alternatifbank satılık gayrimenkuller portföyünü inceledikten sonra vergi tarifesi ile ilgili bilgi edinmeniz gerekebilir.

Türkiye’de geniş bir şube ağına sahip olan Alternatifbank’ın en önemli hizmetlerinden birisi kredilerdir. Konut, araç, iş yeri, arsa ve ihtiyaç kredisi gibi seçeneklerle insanların bu alandaki ihtiyaçlarına cevap verilmeye çalışılır. Ancak bu yapılırken ilgili gayrimenkuller veya araçlara mutlaka ipotek konulur. Kredi başvurusu yapan ve kredi almayı kabul eden kişi burada belirtilen hususları kabul etmiş olmalıdır.

Konut, iş yeri ve arsa kredileri genellikle yüksek bedelli ve uzun vadeli kredilerdir. Kredi ödeme sürecinde insanlar beklenmeyen mali bozukluklar nedeniyle sorun yaşayabilir. Eğer kredi taksitleri 90 gün boyunca ödenmezse ilk olarak idari süreç başlar. Bu süreç sonunda halen kredi borçları ödenmemişse yasal süreç (icra) başlar. Bu aşamada ipotek edilen gayrimenkule el konulur ve ihaleye çıkılır.

Burada belirtilen satış banka tarafından değil, icra dairesi tarafından yapılır. Bunların birbirine karıştırılmaması gerekiyor. Banka, alacağını tahsil edemediği için icra dairesine başvuru yapar ve icra dairesi de alacakların tahsili için ilgili gayrimenkulün satışı için ihaleye çıkar.

Alternatif Bank, bazen muhammen bedelin düşük olması nedeniyle ilgili daireyi kendisi alabilir. Bu aşamadan sonra ise ilgili daireyi e-ihale yoluyla satışa koyar. Satış yine muhammen bedelden başlar. Ancak gayrimenkulü en yüksek teklifi veren kişi alacağı için satış bedeli genellikle muhammen bedelin üzerinde olur.

Alternatif Bank tarafından satılan daireleri almak birçok açıdan avantajlıdır. Öncelikle bu yol ile daire alırken emlak komisyonu ve KDV ödemeniz gerekmez. Satış bedeli piyasa şartlarına göre uygun seviyededir. Normalde 300.000 TL’ye alacağınız bir daireyi bu yol ile 250.000 TL’ye veya daha uygun rakama alabilirsiniz. Satış bedeli gayrimenkullere teklifler yapan kişilerin tutumuna göre şekillenir.

Alternatifbank Satılık Gayrimenkuller, Dükkanlar Listesi
Alternatifbank Satılık Gayrimenkuller, Dükkanlar Listesi

Alternatif Bank Satılık Dükkan İlanları 2021

Alternatif Bank satılık dükkan ödenmeyen krediler ve icra süreci sonunda bankanın eline geçen iş yerleridir. İş yerleri için de genellikle yüksek bedelli krediler kullanılır ve bunların da ödenmesinde zaman zaman zorluklar yaşanabilir. İdari ve yasal süreçte kredi borcunu ödemeyen kişilerin iş yerleri icra dairesi tarafından satışa çıkarılır.

İcra dairesi tarafından satışa sunulan dükkanlar bankalar tarafından da alınabilir. Alternatif Bank, bu noktada dükkanları satın almayı tercih eden bankalardan birisidir. Muhammen bedel üzerinden alınan dükkanlar daha sonra bankanın kendi sitesinden e-ihale veya daha farklı yollar kullanılarak satışa sunulur. Piyasa koşullarına göre daha uygun rakamlı olan dükkanları almak isteyenler banka tarafından açılan ihaleye katılabilir. İhaleyi kazanan ve gerekli şartları sağlayanlar uygun fiyata iş yeri almış olur.

Alternatif Bank, bankamızca satışa çıkarılan dükkanları sitemizden yayınlamaktayız şeklinde açıklama yaptığında ilgili dükkan hakkında bilgi edinmek için bankanın sitesizi ziyaret edebilirsiniz.

Bundan böyle yatırım yapmadan önce Alternatifbank satılık gayrimenkuller listesini incelememiz gerektiğini öğrendik. Hem fiyatların uygunluğu, hem de cazip fırsatlar sayesinde Alternatifbank, tüm ülkenin ilgi odağı olmuş durumda. Sizler de görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmından bize ve diğer ziyaretçilerimize iletebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

4 Yorum

  1. Alternatifbank tan satılık gayrimenkul almak çok zor ben bir defa denedim ama yapamadım bilen var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu