Unisom Fiyat 2021, Uyku İlacı 25 Mg, 50 Mg

Bu yazımızda Unisom uyku ilacı ile ilgili Unisom fiyat ve nasıl kullanılması gerektiği konularında bilgi vereceğiz. Eğer size de Unisom ilacı reçete edildiyse ve nasıl kullanılması gerektiğini bilmiyorsanız yazımızın devamını bulabilirsiniz.

Unisom Fiyat Bilgisi 2021 Yılında Ne Kadar?

İçerik Rehberi

Unisom tüm vücut genelinde etkili olan bir antihistaminik ilaçtır. Unisom ilacı diğer antihistaminik ilaçlarda olduğu gibi kişideki histamin miktarını azaltarak etki gösterir. Unisom daha çok uykusuzluk problemi yaşayan ya da uykuya dalarken zorluk yaşayan kişilerde kullanılmaktadır.

unisom fiyat ne kadar uyku ilacı
unisom fiyat ne kadar uyku ilacı

Unisom 25 mg 20 tablet formunda kullanıma hazır bir şekilde satışa sunulmaktadır İlacın her bir tabletinde 25 mg doksilamin etken maddesi vardır. Bu etken maddesi kişinin rahatlamasını sağlar ve uykuya dalmasına yardımcı olur. Bu nedenle Unisom uyku ilacı olarak da kullanılmaktadır. Unisom ilacıyla ilgili diğer bilgilere yazımızın devamın ulaşabilirsiniz. Unisom uyku ilacı fiyat bilgisi şu şekildedir;

  • Unisom 25 mg 20 tablet 27 Ağustos 2021 tarihinde yapılan güncelleme ile 5,90 TL’den satışa sunulmuştur. Normal reçete ile satılan Unisom uyku ilacı fiyatı sizin alacağınız dönemde daha yüksek ya da daha düşük olabilir.

Unisom Uyku İlacı Kullanım Rehberi

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki ilaç yalnızca doktorları tanı ve tedavi kararı sonrasında kullanılmaya başlanmalıdır. Unisom tıbbi bir ilaç olduğu için yalnızca reçete edilen kişiler tarafından tedavi olmak amacıyla kullanılmalıdır. Doktorlar ilk etapta Unisom ilacını başlatmak yerine kişinin ilaç dışı yöntemlerle uyku problemlerini yenmesini önermektedir.

Öyle ki çoğu zaman ilaç verilmeden önce hasta ve doktorların iş birliği ile uyku problemlerini çözmesi önerilmektedir. Bu nedenle uyku problemi yaşıyorsanız doktor ya da eczacıya danışmadan Unisom ilacının kullanılmaması önerilmektedir.

unisom fiyat ne kadar 25mg 50 mg
unisom fiyat ne kadar 25mg 50 mg

Prospektüs ya da diğer anlamıyla ilaç rehberi içinde yer alan bilgilere göre ilacın kullanmaması gereken kişiler, kullanırken dikkat etmesi gereken kişiler ve ilacın olası yan etkileri ise aşağıdaki gibidir. Eğer yan etkilerden birine rastlarsanız en yakın sağlık birimine başvurmanızı tavsiye ederiz.

Unisom Kullanmaması Gereken Kişiler Unisom Kullanırken dikkatli olması gereken kişiler Unisom Yan Etkileri
İlaç içerisindeki maddelere karşı alerjik reaksiyon gösteren kişiler Göz tansiyonu problemi olan kişiler Baş ağrısı
Alkol bağımlılığı için tedavi alan kişiler Hamileler Ağızda kuruma
Sindirim kanalı ülseri olan kişiler Çocuk emzirenler Sersemlik
Solunum sistemi hastalığı olan kişiler Diş dahil olmak üzere cerrahi işlem geçirecek olanlar Alerjik reaksiyon
65 yaş ve üzeri olan kişiler Nöbet geçirmeye neden olan hastalığı olan kişiler Konsantrasyon eksikliği
Tiroit bezi fazla çalışan kişiler Yüksek tansiyonu olan kişiler Hayal görme

 

Unisom ilacı yalnızca 18 yaşından büyüklerde kullanılmalıdır. İlaç için önerilen doz günde 1 tablettir. Yani günde bir kişinin maksimum 25 mg doksilamin alınması önerilmektedir. İlacı bol su ile toz haline getirmeden ve suya karıştırılmadan içmelisiniz. İlaçtan en iyi sonucu almak istiyorsanız yatma saatinizden 30-45 dakika öncesinde ilacı almanız yeterli olacaktır.

İlaç ilk kullanımdan itibaren etkisini göstermeye başlasa da tam etkiyi alabilmeniz için birkaç gün beklemeniz gerekebilir. Eğer beklenmeyen bir yan etkiyle karşılaşırsanız derhal ilacı kullanmayı bırakarak doktora danışmanız gerekmektedir. Eğer uyku düzeninizi sağlamak için ilaç kullanmak istemiyorsanız başka yöntemlerle uykuya dalmaya çalışabilirsiniz. Aşağıya eczanetv videosu bıraktık 🙂

Önemli Uyarı: Bu yazıda yalnızca Unisom prospektüsü içerisinde verilen bilgiler paylaşılmıştır. Buradaki bilgilerin kullanılmasının ortaya çıkaracağı sorunlardan ya da yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek anlamda ve doğru tavsiyeler için hekiminize başvurmalısınız.

Doktora ya da eczacıya danışma yerine bilgisizce Unisom ilacının kullanılması sizin için ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle öncesinde uzman bir sağlık personelinden bilgi almanızı öneriyoruz.

Unisom Uyku İlacı Kaç Yaş İçin?

Unisom ilacı 18 yaşından büyük kişilerin kullanımı için uygundur.

Unisom Yan Etkileri Neler?

Unisom ilacı alerji, konsantrasyon eksikliği, sersemlik ve halüsinasyon gibi yan etkilere neden olabilmektedir.

Uyku İlacı Reçetesiz Satılır Mı?

Bu ilaç yalnızca reçete ile satılmaktadır.

Uyku Hapını Kimler Kullanamaz?

Uyku ilacını alerjik reaksiyon gösterenler ve bu ilacı kullanmaya engel olan hastalık sahibi olan kişiler kullanmamalıdır. Ayrıca 18 yaşından küçüklerin kullanımı da önerilmez.

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunu Da İncele

Ziraat altın hesabı ne kadar kazandırır

Ziraat Altın Hesabı Ne Kadar Kazandırır 2021

Ziraat altın hesabı ne kadar kazandırır? Sorularının gündeme gelmesiyle, altın hesaplarının özellikleri ve nasıl kullanıldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.