BankalarEkonomi

Bankadan Satılık Araçlar

İkinci el araba satın almak istiyorsanız, bankadan satılık araçlar 2023 senesinde de sürmektedir. Bankalar el koydukları ikinci el arabaları ilan aracılığıyla satışa sunmaktadırlar.

Bankadan Satılık Araçlar 2023 Listesi

Bankalar gerek konut finansmanı, gerek taşıt kredisi, gerekse bireyse kredi imkanları sağlamaktadırlar. Bilindiği üzere taşıt kredilerinde krediyle satın alınan araca banka el koymaktadır. Bu sürecin ardından ise bankadan satışa çıkarılan araçlar olarak bütün araçlar satışa sunulmaktadır.

Ziraat Bankadan satılık araçlar
Ziraat Bankadan satılık araçlar

Satışı banka yaptığı için piyasanın altında satılan bu araçlara sizler de sahip olabilirsiniz. Bütün bankalar bu yolla araçlarını internet vasıtasıyla ilan yoluna giderek satışa çıkarmakta ve alıcısını beklemektedir. Her bankanın bu uygulama için yetkili birimleri mevcuttur.

İhale ile Hacizli Araç Almak

Bilindiği gibi bankalar araç kredilerinde, kredilerin geri ödenmemesi durumlarında araçlara el koymaktadırlar. Bu hususun ardından ise banka tarafından aracın satışı gerçekleşmektedir.

Araçlar durumlarına ve modellerine göre alanında uzman kişiler tarafından incelenir, piyasa koşulları gözetilerek kar/zarar tablosu meydana getirilir. Hemen ardından ise yine piyasanın oldukça altında bir fiyata satışa çıkarılır.

Bunun sebebi ise, banka elindeki aracı bekletmek istemez. En kısa zamanda satılmasını ister. Aynı zamanda hiçbir banka kredi verdiği mala el koymak istemez. Otomotiv ve konut satışı yapmak bankaların görevi değildir. Bankadan satışa çıkarılan binek veya ticari araçlar almayı düşünüyorsanız bankaların ilanlarının yer aldığı internet adreslerini inceleyebilirsiniz.

bankadan satılık araçlar hangi marka ve model
bankadan satılık araçlar hangi marka ve model

Ayrıca, rehinli araç satışı ile ilgili detaylı bir anlatımda bulunduk. Bankalar borçlarını ödemeyen müşterilerinin ipotekli olan araçlarına rehin koyup onları ihale ile satabilirler. Hatta bu ihaleleri takip ederek çok daha uygun fiyatlara 2. el araç sahibi olmanız mümkün.

Banka vasıtasıyla gayrimenkul ya da araç satın almayı düşünüyorsanız, ilanların yer aldığı internet adreslerini inceleyebilirsiniz. Bankadan satılık araçlar 2023 senesinde de satışı söz konusu olmakla birlikte bu konuyu ziyaretçilerimiz için araştırdık ve bilginize sunduk.

Sizler de yazımızı inceleyerek hayal ettiğiniz araca sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda araç satış noter ücreti konusunda da bilgi edinmek isteyebilirsiniz.

Bankadan satılık araçlar konusunda CNN Türk kanalında yapılan haberi izliyoruz;

Peki siz ihaleden rehinli araç satın aldınız mı? Aldığınız araç zırhlı mıydı veya hasarlı mıydı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu