Fiyatlar

Günlük Temizlik Ücretleri

Günlük temizlik ücretleri ne kadar? Günlük ev temizliği neleri kapsıyor? Günlük ev temizlik ücretleri ile ilgili olan bu soruların cevaplarını ve konuya ilişkin diğer detayları sizler için derledik.

Günlük Temizlik Ücretleri 2023 Yılında Ne Kadar Oldu?

Günlük temizlik ücretleri 2023 yılında ortalama 900 TL’dir. Ancak temizliği yapılacak evin büyüklüğü, evin yapısı ve temizlik kapsamına göre ödenmesi gereken rakam değişebiliyor. 1 + 1 evlerin temizliği ortalama 600 TL, 4 + 1 evlerin temizliği ise ortalama 1.100 TL’dir.

Günlük Temizlik Ücretleri
Günlük Temizlik Ücretleri

İş hayatında yoğun olanlar, evlerini temizlemek için gerekli zamanı genellikle bulamaz. Nihayetinde ev temizliği, hem zaman alıcı hem de yorucu bir işlemdir. Bundan dolayı gün içerisinde işte olanlar temizlik ihtiyaçlarını karşılamak için temizlik hizmetinden yararlanır. Günlük ev temizliği, sizin de tahmin edebileceğiniz gibi evin kapsamlı olarak temizlenmesini içerir.

Ev temizlik ücretleri farklı unsurlara göre değişir. Bundan dolayı direkt bir rakamdan bahsetmek doğru olmaz. Evin bulunduğu il ve mahalle, evin büyüklüğü, genel durumu ve benzeri faktörler rakamları etkiliyor. Ancak ortalama olarak evlerin büyüklüğüne göre temizlik ücretleri şu şekilde sıralanabilir;

  • 1+1 Evler için ortalama temizlik ücreti: 600 ₺
  • 2+1 Evler için ortalama temizlik ücreti: 800 ₺
  • 3+1 Evler için ortalama temizlik ücreti: 900 ₺
  • 4+1 Evler için ortalama temizlik ücreti: 1.100 ₺
  • Dubleks Evler için ortalama temizlik ücreti: 1.300 ₺
  • Tripleks Evler için ortalama temizlik ücreti: 1.500 ₺

Tekrar vurgulamak gerekirse burada yer alan rakamlar ortalamadır ve farklı etkenlere göre değişebilir. Bazen burada yer alan rakamların birkaç katı olan fiyatlarla dahi karşılaşabilirsiniz.

İnşaat Sonrası Temizlik Ücretleri 2023

İnşaat sonrası temizlik ücretleri, ortalama 1.300 TL’dir. Ancak evin genel durumu, ne kadar kirli olduğu ve benzeri unsurlara bağlı olarak rakamlar farklılık gösterebilir.

Yeni yapılan apartmandaki dairelere taşınanların en önemli sorunlarından birisi temizliktir. İnşaatın yeni tamamlanmasına bağlı olarak bu durumdaki evlerin daha detaylı temizliğe ihtiyacı olur. Örneğin; normal bir evin camlarını silmeniz temizlik için yeterli olur. Ancak inşaat sonrasındaki daireler için öncelikle camda bulunan harç ve boya kalıntılarını temizlemeniz, ardından pencerelerin ambalajlarını çıkarmanız gerekir. Bütün bunların sonunda evin camlarını silme aşamasına geçebilirsiniz.

İnşaat sonrasında yapılan temizliğin normal ev temizliğine göre daha pahalı olmasının temel nedeni, işlemin zor ve zaman alıcı olması. Normal bir ev için sadece bir adet temizlik personelinin yeterli olacağı söylenebilir. Ancak inşaat sonrasındaki temizlik için en az üç adet personele ihtiyaç olacaktır. Aksi durumda temizlik istenildiği gibi yapılmaz veya tek günde bitmez.

Buradaki bir diğer önemli farklılık ise temizlik malzemeleri ile ilgilidir. Boya, harç ve benzeri maddelerin kalıntılarının tamamen çıkarılması için özel malzemeler kullanılır. Kullanılan özel malzemeler temizliğin etkili olarak yapılmasını sağlarken aynı zamanda temizlenen yüzeylerin zarar görmemesine neden olur.

Günlük Temizlik Ücretleri Ne Kadar
Günlük Temizlik Ücretleri Ne Kadar

Temizlik Firmaları Nasıl Hizmet Verir?

Temizlik firmaları, farklı nedenlerden dolayı ev temizliği yapamayan kişilerin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Bu tür firmalar, bünyesinde bulundurdukları personellerle ev temizliği hizmeti veriyor. Bu hizmetler periyodik olarak verilebildiği gibi tek seferlik de verilebiliyor.

Ev temizlik ücretleri ise evin büyüklüğü ve temizliğin kapsamına bağlı olarak değişiyor. Temizlik şirketleri, insanların beklentilerine cevap verebilmek için farklı kapsamlarda temizlik hizmeti veriyor. Günlük, haftalık ve aylık olarak yapılan temizliklerin kapsamı farklı olduğu için fiyatları da farklı olabiliyor.

Günlük temizlik yapılan evler, genel olarak daha temizdir. Bundan dolayı temizlik biraz daha yüzeysel yapılır. Buna karşın aylık temizlik yapılan evler ise daha kirli kabul edilir ve temizlik daha detaylı olarak yapılır. İşte bu durum ev temizlik fiyatları üzerinde oldukça etkilidir. Düzenli olarak günlük yapılan temizlik işi için daha düşük rakamlar talep edilirken, detaylı olan temizlikler için ise daha yüksek rakamlar istenir.

Tam gün temizlik ne kadar?

Tam gün temizlik 600 TL ile 1.500 TL arasında değişir. Evin büyüklüğü ve benzeri unsurlara bağlı olarak ödenmesi gereken rakam değişebilir.

Yarım günlük ev temizliği kaç saat?

Yarım günlük ev temizliği yaklaşık 4-5 saat sürer. Süre içerisinde olabildiğince detaylı temizlik yapılmaya çalışılır. Ancak tam gün temizliği kadar ayrıntılı olmadığı unutulmamalıdır.

YouTube video

Evinize veya iş yerinize günlük temizlik hizmeti almak isterseniz aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz;


Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhaba inşaat sonrası temizlik için fiyat rica edebilir miyim? Ev çok pis değil , 4+1 Yenimahalle / kuzeyyıldızı mah. Yakacık mesire alanı yanında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu