Medikal

Lazer Göz Ameliyatı Fiyatı

Lazer göz ameliyatı fiyatı hakkında bilgileri paylaştık. Sayfamızda Lazer göz ameliyatlarının tüm detaylarını görebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Lazer Göz Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

Lazer göz ameliyatı fiyatı ile ilgili detaylara geçmeden ilk olarak nedir, neler yapılır konusunu ele alalım. Lazer göz ameliyatı diğer tabiriyle göz çizdirme olarak da ifade edilir.  Lazer göz ameliyatları miyop, hipermetrop, astigmata ilişkin kusurların iyileştirilmesine yardımcı olur.

Lazer göz ameliyatı fiyatları
Lazer göz ameliyatı fiyatları

Gözdeki kusurun giderilerek daha net görünmesine yardımcı olur. Lazer teknolojisi göz hastalıkların iyileştirilmesi adına tercih edilen en son teknoloji tedavilerinden biri olarak bilinir.

Lazer göz ameliyatının tedavi yöntemleri, göz kusurları olan kişilerinde ilgilendiği bir konudur. Fakat göz ameliyatına geçiş yapılmadan önce ilk olarak hastanın yaşı, görme kusurları ve sağlık geçmişi tespit edilir. Göz ameliyatıyla ilgili olarak dikkat edilecek bir başka hususlardan biri ise kornea kalınlık ve şeklidir.

Uzman doktor tarafından yapılacak olan muayene işlemleri ve prosedürlere karar verildikten sonra göz ameliyatına başlanır.

Lazer Göz Ameliyat İşlemi

Lazer göz ameliyatı, uzman cerrahlar tarafından yapılması gerekir. Çünkü göz sağlığı öncellikli olduğundan dolayı en ufak bir hataya yer verilmemelidir. Lazer göz ameliyatına ilişkin adımların neler olduğunu sıraladığımızda:

 • Hasta ilk olarak göz ameliyat operasyonun yapılacağı yere gelerek sırt üstü yatar.
 • Hastanın bir gözü açık olurken diğer gözü sterilize örtüyle kapatılır.
 • Doktor tarafından hastanın gözüne damla anestezisi yapılır. Böylece gözün uyuşturulması sağlanmış olur.
 • Damlanın dökülmüş olduğu gözün çevre kısmı temizlenir.
 • Göz operasyonu sırasında göz kapağın kapanmaması için ekartör yerleşimine başvurulur. Göz operasyon çeşidine göre de işlemler sorunsuz şekilde başlatılır.

Lazer uygulaması esnasında göze bir temas olmaması için kornea bölge kısmına 50 veya 1 dakika arasında bir lazer çizim işlemi yapılır.

Göz doktoru maaşları bu yıl oldukça yükseldi.

Lazer Göz Ameliyatında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Göz hastalıkları son derece önemli bir konudur. Göz sağlığının riske atılmaması ve gerekli operasyon çalışmalarının yapılması gerekir. Lazer ameliyatı esnasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar olduğunu söyleyebiliriz. Böylece hastanın göz sağlığının riske girmeden kontrollü bir şekilde ameliyatın yapılması sağlanmış olunur. Hastanın hizmet alacağı göz hastanesi hizmet çalışmalarında olmazsa olmaz hususlar şunlardır:

 • Hastaya doktor tarafından verilen ilaç ya da damlanın düzenli şekilde kullanılmasına dikkat edilmelidir.
 • Göz ameliyatından çıktıktan sonra bir hafta dikkatli olmalı ve göze darbe almamalısınız.
 • Göz ameliyatı sonrasında yapacağınız spor aktiviteleriniz ise koruyucu gözlüklerle yapılmalıdır.
 • Ameliyat sonrasında ise araç kullanmamalısınız.
 • Göz ameliyatından çıktığınız ilk hafta içinde efor sarf edecek işler yapmamaya dikkat etmelisiniz.
 • Doktor ile sürekli irtibat halinde olmalısınız. Doktorun tavsiyelerine uygun hareket etmelisiniz.

Göz ameliyat işlemlerinizi Devlet hastanesi ya da özel hastanelerde yaptırabilirsiniz. Bu sayede göz kusuru ile ilgili yaşamış olduğunuz problemlerin çözüme kavuşmasını sağlarsınız.

Lazer Göz Ameliyatı Sonraki Süreçleri Nasıl Olmalıdır?

Lazer göz ameliyatı sonraki süreçte hastayı yakından ilgilendirir. Özellikle hastanın göz sağlığının tehlike altına girmemesi açısından kritik bir konu olduğunu söyleyebiliriz. Lazer ameliyatı olan hastaların tozlu ortamlardan kaçınması gerekir.

Lazer işlemi gören gözün 24 saat gibi bir zaman dilimi içerisinde ovalanmaması ve göze çok fazla temas halinde olunmaması gerekir. Excimer lazer işlemi bittikten ertesi günü normal hayatınıza dönebilmeniz mümkündür. Göz operasyonu sonrasında doktorunuz tarafından suni göz damlası verilebilir. Bu yüzden doktorunuzun vereceği ya da uyardığı konulara dikkat etmelisiniz.

Lazer göz ameliyatı fiyatı
Lazer göz ameliyatı fiyatı

Lazer Göz Ameliyatının Fiyatları Ne Kadar 2022?

Lazer göz ameliyatı fiyatı Devlet ve özel hastanelerde farklılık gösteren bir durumdur. Özellikle göz ameliyatının geçtiğimiz yıla oranla biraz daha pahalı fiyatlara bürünmüş olduğunu belirtebiliriz. Dünya göz hastanesi ameliyat fiyatları, Beyoğlu Kuledibi göz Hastanesi lazer ameliyatı fiyatları, Acıbadem lazer göz ameliyatı fiyatları, Medical Park lazer göz ameliyatı fiyatları sorgulayanlar içinde listemizi hazırladık:

Aynı zamanda lazer göz ameliyatı muayene ücreti için ise 200-300 TL gibi bir ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz. 18 yaşına gelen her bir birey için sorunsuz bir şekilde lazer göz ameliyat işlemleri yapılır. Ayrıca göz operasyonunu riske edecek herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişiler ameliyat olabilirler.

Lazer göz ameliyatı fiyatı 2022 senesinde ne kadar oldu, nasıl yapılır, sonraki süreç hakkındaki merak edilenlere yer verdik. HepKredi sayfasında sağlığı yakından ilgilendiren paylaşımlar yapmaya devam edeceğiz.

Sık Sorulan Sorular

Lazer Göz Ameliyatı Riskli Mi?

Lazer teknoloji güvenli bir tedavi işlemlerindendir. Lazer işlemleriyle ileride göze dair problemler yaşama durumu söz konusu olmaz.

Lazerle Göz Çizdirme Kimlere Yapılmaz?

Kuru göz sendromu, romatizmal hastalıkları, Sjogren sendromu, romatoid artriti olanlar için uygun değildir.

Göz Lazeri Kesin Çözüm Mü?

Uzağı görmeme sorunu olanlar için hem kesin hem de kalıcı olarak iyileştirme çözümü sağlar. Bu yüzden göz lazer tedavisi tavsiye edilir.

Göz Lazer Tedavisi Zararları Nelerdir?

Göz lazer tedavisinin zararları çok nadirde olsa olma ihtimali olan bir durumdur. Bunlar göz kuruluğu, görme değişiklikleri, çift görme, gözde parlama denebilir.

Göz Çizdirme Hangi Yaşta Yapılır?

Göz çizdirme olması için 18 yaş ve üstü olması gerekir.

Lazer Kaç Numaraya Kadar Yapılır?

Lazer işlemi 1 ile 10 miyop ve 1-5 arası hipermetrop olanlar için uygulanabilecek bir yöntemdir.

Kaç Çeşit Göz Lazer Tedavisi Var?

Göz lazer tedavi çeşitleri vardır; PRK, Lasık, İ-Lasık, Femto Lasık şeklinde hastaya uygulanabilecek farklı tip yöntemlere sahiptir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu