KrediBankalar

Bankalar Bana Neden Kredi Vermiyor?

Bankalar bana neden kredi vermiyor, Bankalar niçin kredi çıkarmaz, neden kredi başvuruları onaylanmıyor, neden kredi alamıyorum diye soranlar bu yazımızı inceleyebilirler. İşte kredilerin reddedilmesinin nedenleri.

Bankalar bana neden kredi vermiyor diye soran müşteriler için hepkredi.com ailesi olarak bu yazımızı hazırladık. Acele olarak nakite ihtiyaç duyanlar, borcu olanlar, acil para lazım diyenler bankalara kredi başvurusunda bulunabilmektedirler. Fakat bir takım olumsuz durumlar nedeniyle bankalar kredilere onay vermemekte ve reddetmektedirler. Bu durumda hep birlikte kredilerin reddedilme nedenlerini liste şeklinde hep birlikte inceleyelim. Bankalardan neden kredi alamıyorum diye soran ziyaretçilerimiz yazımızda yer alan bilgilerden yararlanabilirler.

Bankalar Bana Neden Kredi Vermiyor, Neden Kredi Çekemiyorum 2023

Sizler de son zamanlarda “bankalardan kredi alamıyor musunuz, o halde bize uğrayın” tarzında reklamlarla sık sık karşılaşmışsınızdır. Bizimde oldukça ilgimizi çeken bu reklamlarda, kredi alamayanlar bir takım kredi sloganlarıyla belirli bir internet adresine ya da belirli bir telefon numarasına yönlendiriliyor. Ancak bir takım dolandırıcılar ve kötü amaçlı kişiler kimlik belgenizi çalmak istiyorlar ve sizin adınıza işlemler yapmak istiyorlar. Türkiye’de kanunlar gereği yalnızca finans kuruluşları kredi imkanı sunmakta ve başka kişilerin bu gibi işlere karışmaları yasaktır. Sizler de bu kötü niyetli kişilerin oyunlarına kanmak yerine, ilk olarak soracağınız soru bankalar neden kredi vermiyor olmalıdır. Aşağıda bankaların kredi başvurularını reddetme nedenlerinden bahsedeceğiz.

1- Kredi Notunuz Düşük Mü?

Bankalardan kredi çekememenizin en büyük sebebi kredi notunuzun düşük seviyede olmasından ötürüdür. Kredi notu, özellikle bireysel kullanıcılara açılmasının ardından oldukça önem kazanmıştır. Zaten bankaların en önem verdikleri bu puanlar oldukça titiz ve dikkatli çalışmalarla kontrol edilmektedir. Kredi başvurusunda bulunduğunuzda bankacılar ilk etapta sizin KKB üzerinde bulunan 0 ile 1900 arası olan kredi notunuzu dikkate alacaklardır. Eğer bu kredi notunuz iyi düzeyde bulunuyorsa diğer durumlarınız da incelenir ve krediniz onay aşamasına gelir. Eğer kredi notunuz kredi almaya olanak sağlamıyorsa bu durumda kredi başvurunuza red cevabı verilecektir. Eğer kredi notunuz düşük seviyedeyse bunu artırmak için bir takım yöntemleri uygulamaya koyulabilirsiniz.

 

Bankalar bana neden kredi vermiyor
Bankalar bana neden kredi vermiyor

2- Kredi Limitiniz Mi Doldu?

Bu soruya cevabınız evetse bankalardan kredi çekmeniz mümkün değildir. Kredi Limiti; müşterinin gelir durumuna göre verilen bir para birimidir. Genel olarak bankaların kredi limiti hesapları maaş/2 : aylık taksit miktarınız olmaktadır. Yani kredi alacağınız aylık taksit miktarınız mevcut maaşınızın yarısını geçmez. Bir diğer söylemle maaşınıza göre bankalardan kredi çekebilirsiniz. Ancak kredi başvurusunda bulunabilmeniz için kredi limitinizi kontrol etmeli ve beklenmedik bir şekilde red cevabı alıp kredi notunuzu düşürmemelisiniz.

İlginizi çekebilir: en kolay kredi veren bankalar listesi

3- Geçmiş Düzensiz Ödemeleriniz

Geçmiş dönemde almış olduğunuz kredi geri ödemelerinizi düzensiz yaptıysanız kredi notunuz oldukça düşecektir. 1. Maddede belirttiğimiz kredi notunun ne derece önemli olduğunu bir kez daha belirtmeye gerek görmüyoruz. Aynı zamanda kredi geri ödemelerinizi de vaktinde yapmazsanız kredi notunuz düşürülecek ve kredi veya kredi kartı almanız mümkün olmayacaktır.

Bankalardan Neden Kredi Çekemiyorum?

Yukarıda belirttiğimiz 3 madde haricinde bir takım durumlarda bankalar yakınlarınızın da kredi geri ödemelerini ve aylık gelirlerini araştırmaktadır. Eğer birinci derece akrabanız herhangi bir kredi borcuna girdiyse, bankalar size de temkinli davranacak ve size de kredi imkanı sunmayacaklardır. Sizler de bankalardan hızlı bir şekilde kredi çekebilmek için yukarıda belirttiğimiz üç maddeyi detaylıca inceleyebilirsiniz.

YouTube video

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu