BankalarKredi

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar Hangileridir

Hayvancılık kredisi veren bankalar 2023 senesinde Türkiye’de, oldukça fazla sayıda vatandaşın gelir kapısını büyükbaş hayvancılık faaliyeti oluşturmaktadır.

Hem Türkiye’nin çok daha iyi yerlere gelebilmesi için, hem de çiftlik teknolojilerini mümkün olan en üst düzeye çıkarmak adına, sağlıklı yapılan üretimi çoğaltmak için devlet ve bankalar hayvancılık kredisi adıyla çiftçilere kredi imkanı sunmaktadır.

Son dönemlerde en önemli yatırım yapılan iş kollarından bir tanesi de hayvancılıktır. Peki hayvancılık kredisi 2023 senesinde hayvancılık kredisi ve hibe krediler veren bankalar hangileridir?

Çok daha modern ve ileri düzey teknolojilerle donatılmış çiftliklerde büyükbaş hayvancılıkla uğraşacak olan kişiler, hayvanların yetiştirilmesi ve giderlerinin karşılanması için devlet tarafından destek görmektedirler.

Büyükbaş hayvancılık kredisi imkanı sunan bankalar, bu işi yapan kişilere özel olarak düşük faiz oranları ve uzun zade seçenekleriyle birlikte hayvancılığa mümkün mertebe teşvik edilmesini amaçlamaktadırlar.

Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır 2023?

Devlet tarafından verilecek olan hayvancılık kredisi 2023’ye başvuruda bulunabilmek için belirli koşullar bulunmaktadır. İlk olarak Bu koşulları belirtmek gerekirse 18 yaşını doldurmuş olmak şarttır. Müşterilerin kredi çekebilmeleri için ilk olarak girişimcilik belgelerinin mevcut olması gerekmektedir.

Aynı zamanda Kosgeb hayvancılık kredisi imkanı sunuyor mu sorusunu soran ziyaretçilerimize cevabımız hayır olacaktır. Kosgeb, önceki senelerde hayvancılık kredisi için hibe teşvikleri sağlıyordu fakat artık çiftlik sahibi olmak için Kosgeb’ten destek almanız söz konusu değil.

Hayvancılık Kredisi Alma Şartları

Atılımcılar bankalara hayvancılık kredisi başvurusunda bulunurken ilk olarak çiftçi belgesini almaları gerekmektedir. Söz konusu belge, kredi başvurusunda bulunacak kişilerin hayvancılık konusunda bilgi sahibi olduğunu gösterecektir.

Bankayı ziyaret ederken yanınızda nüfus cüzdanınızı da götürmeyi unutmamalısınız. Bankalardan alınacak olan hayvancılık kredisi için bankalar herhangi bir ipotek talep etmemektedirler. Var olan hayvanlarınız aracılığıyla da kredilendirme söz konusu olabilir.

Bu sebeple, kredinizin geri ödemesini uzun zaman boyunca yapmazsanız hayvanlarınıza haciz gelmesi muhtemeldir. Fakat son yürütülen çalışmalarla beraber bu duruma engel olmak amaçlanmıştır.

Bankaların sağlamış olduğu hayvancılık kredisi veren bankalar 2021 aşağıda yazımızın devamında bulunmaktadır. Belirtilen bankalara başvuruda bulunarak hayvancılık kredisi çekebilirsiniz.

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar
Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası büyükbaş hayvancılık kredisi, hayvancılıkla ilgilenen atılımcılara ve çiftçilere hususi olarak bu destek programı söz konusudur. Pek çok insan ve kurum Ziraat Bankası’ndan kredi alarak işlerini yoluna koymaktadır.

Aranan koşulları yerine getirdiğiniz takdirde düşük faiz oranlı hayvancılık kredisini alabilirsiniz. Hayvancılık kredisi için bir takım belgeler istendiği için başvurular sadece şubelerden yapılmaktadır. Yani Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden hayvancılık kredisi başvurusunda bulunmanız mümkün değildir.

Size en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek müşteri temsilcisine durumu anlatmanız gerekir. Ardından ise sizden istenen belgeleri bankaya iletmeniz durumunda hayvancılık kredisi başvuru sonucunuz size bildirilecektir. Aynı gün içerisinde onaylanan krediler yine Ziraat Bankası’ndan çekilebilmektedir.

Ayrıca Denizbank Üretici Kart sayesinde hayvancılık faaliyetleriniz için maksimum düzeyde destek alabilirsiniz.

Vakıfbank Hayvancılık Kredisi

Vakıfbank’ta Ziraat Bankası gibi hayvancılık kredisi imkanı sunan bankalardan bir tanesidir. Müşterilerin hayvancılık kredisinin yanında, gübre, yem, tadilat masrafları için de kredi imkanı sağlanırken, büyükbaş hayvan alımları için de kredi imkanı sunulmaktadır.

Vakıfbank şubelerinden hayvancılık kredisi için müşteri temsilcileriyle birebir görüşme yapabilirsiniz. Banka şubesine giderken yanınıza çiftçi belgenizi de alırsanız, mümkün olan en kısa sürede size kredi imkanı sağlanacaktır. Hayvancılıkla geçinen kişiler Vakıfbank’ın düşük faiz oranlı büyükbaş hayvancılık kredisi olanaklarından yararlanabilirler ve işlerini büyütebilirler.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu