Kripto Borsası

FIL Filecoin Geleceği 2022, 2023, 2025, 2030 Yorum

Filecoin geleceği nasıl, Filecoin güvenilir mi, Filecoin (FIL) iyi bir yatırım mı, Filecoin kaç dolar olacak? Bu yazımızda popüler kripto para birimlerinden biri olan Filecoin hakkında bilgiler vereceğiz.

filecoin
Filecoin
$4.561.09% 24H

Filecoin Nedir?

Filecoin hem yatırım dünyasında hem de kripto para kullanıcıları arasında en çok tercih edilen kripto para birimlerinden biridir. İlk etapta kişisel verilerin “gizlilik ilkelerine uyarak” depolanmasını amaçlayan bu kripto para daha sonraki süreçte büyük ve güvenilir kripto para borsaları tarafından listelendi ve sıkça kullanılan bir kripto para birimi haline geldi.

Filecoin ya da bilinen diğer adıyla FIL Coin ilk etapta büyük bir yatırımcı kitlesinden fon topladı. Proje geliştirici ekibi bu fon ile kısa süre içerisinde projeyi tamamlayacaklarını söyledi ancak işler beklendiği gibi gitmedi. Birkaç aylık gecikmeden sonra Filecoin projesi tanıtıldı ve ilk defa piyasalara arz edildi.

Filecoin geleceği nedir, arzı, nereden alınır
Filecoin geleceği nedir, arzı, nereden alınır

Filecoin yatırımcılara ve kullanıcılara 2 farklı avantaj sunuyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kişisel verilerin güvenli ve gizli bir şekilde depolanması,
  • Piyasalarda alım satım aracı olarak kullanılması.

Filecoin milyonlarca dolarlık fon topladığında temel hedefleri kripto para kullanıcılarının verilerini gizli bir şekilde depolamaktı. Ancak proje daha çok yatırımcılar tarafından ilgi gördü. İlk birkaç ay neredeyse hiç değer kazanmadan yatay bir çizgide hareket eden Filecoin, kısa süre içerisinde yatırımcılarına 40 katı kazandırdı. Yani Filecoin’in çıktığı ilk günlerde 1.000 dolarlık alım yapsaydınız en yüksek seviyesine ulaştığında elinizde 40 bin dolarınız olacaktı.

Filecoin’in bu denli yükseliş yaşaması diğer yatırımcıların da iştahını kabarttı ve önce Filecoin’e olan talep arttı daha sonra Binance gibi borsalar bu coini listelemeye başladı.

Şu sıralar Filecoin en az 10 yatırımcıdan 1’inin portföyünde bulunuyor ve daha çok uzun vadeli yatırımlar için tercih ediliyor. Hal böyle olunca özellikle analistlerin yaptığı Filecoin fiyat tahminleri yatırımcılar tarafından önemseniyor. Bu güvenilir fiyat tahminlerine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Filecoin Arzı

filecoin
Filecoin
$ 4.56
Arz331,184,809.00 FIL
hacim$71,494,196.00
Piyasa değeri $1,512,338,753.00

Filecoin projesinin toplam arzı 171,347,110 olarak belirlenmiştir. Diğer kripto para birimlerini göz önünde bulundurduğumuzda Filecoin (FIL) arzının oldukça az olduğunu görüyoruz.

Filecoin’in arzının bu kadar az olması birim başına fiyatın çok yüksek olmasına neden olmuştur. Ancak bu demek değil ki Filecoin’e yatırım yapmak için çok fazla sermayeye ihtiyaç var. Bu kripto para birimine istediğiniz miktarda yatırım yapabilirsiniz.

Filecoin arzı, fiyatı ve piyasa değeri arasında çok iyi bir denge var. Arzı sınırlı ancak fiyatı yüksek olan bu coinin aynı zamanda piyasa değeri de çok yüksektir. Şu an ki verilere göre Filecoin en değerli ilk 50 coin arasında 39. sırada. Uzmanlara göre çok kısa süre içerisinde Filecoin 39’dan 25. sıraya kadar yükselecek.

Filecoin Fiyat Tahmini

Daha önce de dediğimiz gibi Filecoin birkaç ay içerisinde yatırımcılarına 40 katı kazandırınca kendisine daha fazla yatırımcı buldu. Haliyle yeni gelen yatırımcılar da Filecoin FIL fiyat tahminlerini merak ediyor.

Biz de bu yeni yatırımcıların fikir edinmesi amacıyla içeriğimizin devamında güvenilir kripto para uzmanları tarafından yapılan FIL Coin fiyat tahminlerine ulaşabilirsiniz.

Filecoin Yorum

Filecoin yatırımcılar ve analistler tarafından en çok olumlu yorum alan kripto paralar arasında yer alıyor. Hem piyasada sağlam bir duruş göstermesi hem de gizliliğe önem veren bir kripto para olması nedeniyle Filecoin’e gayet iyi yorumlar yapılmıştır.

Uzmanlara göre Filecoin geleceğin en değerli kripto paralarından biri olacak ve gizlilik ilkesiyle sunduğu veri depolama hizmetlerinde başarılara imza atacak.

Filecoin geleceği ile ilgili yorumlar
Filecoin geleceği ile ilgili yorumlar

Filecoin Güvenilir Mi?

Filecoin güvenilir kripto paralar arasında yer alıyor. Eğer alım satım yaptığınız borsa Binance gibi güvenilir kripto para borsası ise güven içinde yatırım yapabilirsiniz.

Filecoin Hangi Ülkenin?

Filecoin merkeziyetsiz bir kripto para birimidir. Dolayısıyla FIL Coin resmî olarak bir ülkeye ait değildir. Ancak Filecoin kurucusu ABD’li olduğu için ABD’ye ait bir kripto para birimi olarak görülüyor.

Filecoin Nereden Alınır?

Filecoin almak istiyorsanız 1 adet kripto para borsası hesabına ihtiyacınız var. Bu kripto para borsası yerli kripto para borsaları arasından biri olabileceği gibi yabancı sermayeli de olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken tek husus tercih ettiğiniz borsasın FIL listelemesi yapmış olmasıdır.

Filecoin Kimin?

Filecoin Juan Benet tarafından kurulmuştur. Juan Benet daha önce Interplanetary File System projesini de hayata geçirmişti.

Filecoin Yakımı

Filecoin haberleri içerisinde yakım ile ilgili bir bilgi mevcut değil. Öyle ki hiç kimse Filecoin yakımı olacağını da düşünmüyor. Çünkü hem Filecoin arzı sınırlı hem de böyle bir işlem yapmak oldukça maliyetli olacaktır.

FIL Filecoin geleceği nasıldır
FIL Filecoin geleceği nasıldır

Filecoin Geleceği Nasıldır?

Geldik Filecoin içeriğimizin en çok merak edilen yerine. Filecoin’in geleceği var mı?

Aşağıda Filecoin için yapılan fiyat tahminlerini yıllara göre paylaştık. Uzmanların tahminlerinden de anlayacağımız üzere Filecoin projesi geleceği olan bir proje.

Eğer siz de uzun vadeli yatırım yapmak istiyorsanız “kendi yaptığınız analizler sonrasında” bu fiyat tahminlerinden faydalanarak bir yol haritası çizebilirsiniz.

Filecoin Geleceği 2022

Filecoin’in 2022 yılında büyük bir yükselişe imza atması bekleniyor. Uzmanların Filecoin fiyat tahmini 2022 yılı için 35 dolar.

Filecoin Geleceği 2023

Yapılan analizlerin sonucuna göre Filecoin 2023 yılı sonunda 50 dolara kadar yükseliş gösterecek. Filecoin fiyat tahmini 2023 yılı için 48 dolar.

Filecoin Geleceği 2024

Filecoin’in 2024 yılında yatay bir çizgide hareket edeceği öngörülüyor. Yatırımcıların Filecoin fiyat tahmini 2024 senesi için 50 dolar.

Filecoin Geleceği 2025

Filecoin fiyat tahmini 2025 yılı için gerçekleşirse yatırımcılar bir hayli mutlu olacak gibi. Çünkü uzmanlara göre Filecoin 2025 yılında 75 dolara kadar yükselecek.

Filecoin Geleceği 2026

Filecoin’in 2026 yılında bir miktar düşüş yaşaması bekleniyor. Analizlerin sonucunda yapılan Filecoin fiyat tahmini 2026 yılı için 60 dolar.

Filecoin Geleceği 2027

Kripto para uzmanlarına göre Filecoin 2027 yılında tekrardan yükselişe geçecek ve bu sefer %50 oranında değer kazanacak. Filecoin fiyat tahmini 2027 yılı için 88 dolar.

Filecoin Geleceği 2028

2028 yılında Filecoin’in nihayet 100 doları geçeceği öngörülüyor. Filecoin fiyat tahmini 2028 yılı için 115 dolar.

Filecoin Geleceği 2029

Filecoin fiyat tahmini 2029 için 125 dolar.

Filecoin Geleceği 2030

2030 yılı Filecoin yatırımcılarını büyük ölçüde sevindirecek gibi görünüyor. Çünkü uzmanlara göre 2030 yılına kadar geçecek süre içerisinde Filecoin popülerliğini devam ettirecek ve yatırımcılar tarafından daha çok talep görecek. Filecoin fiyat tahmini 2030 yılı için 170 dolar seviyelerinde.

Filecoin hakkında verdiğimiz bu bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında olmayı yatırım tavsiyesi değildir. Burada yer alan bilgiler neticesinde Filecoin’e yatırım yaparsanız maddi kayıplar yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumda Hep Kredi olarak sorumluluk almayacağımızı hatırlatmak isteriz.

Filecoin geleceği hakkında vereceğimiz bilgiler bu şekildeydi. Filecoin’e yatırım yapmadan önce Filecoin white paper dosyasını incelerseniz proje hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Fil Coin ne zaman çıktı?

Filecoin 2017 yılında arz edilmiş ve 2019 yılında kullanıma açılmıştır.

Filecoin hangi borsada?

Filecoin başta Binance olmak üzere birçok kripto para borsasında listelenmiştir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu