Medikal

Kasık Fıtığı Ameliyatı Fiyatı

Kasık fıtığı ameliyatı olmadan önce fiyat gibi merak ettiğiniz tüm detaylar bu sayfamızda.

Kasık fıtığı ameliyatı fiyatı yılında güncellendi.  Kısık fıtığı ameliyatı günümüzde sıklıkla yapılan operasyonlar arasında yer alıyor. Genel olarak özel hastanelerde yapılması tercih ediliyor. Buna göre de hangi özel hastanede daha uygun fiyatlı olduğu, hangi hastanenin daha iyi ameliyat yaptı ve benzeri detaylar sıkça merak ediliyor. Merak edenler için kasık fıtığı ameliyatlarının 2023 güncel fiyatlarını ve detaylarını içeriğimizde derledik.

Kasık Fıtığı Ameliyatı Fiyatı

Kasık fıtığı ameliyatı fiyatı 2023 yılında operasyonu yapacak hastane ve doktora göre farklılık gösteriyor. Ayrıca hastanın mevcut durumu ve operasyonun zorluk derecesi de fiyatların değişmesinde etkin rol oynuyor. Nitekim genel olarak 2023 yılında tüm özel hastanelerdeki ortalama kasık fıtığı ameliyatlarının fiyatları şu şekilde yansıyor;

  • Kasık Fıtığı Ameliyatları 3500 TL ile 10000 TL Arasında Değişiyor.

Ameliyatların güncel fiyatları yukarıda yer verdiğimiz şekilde yansıyor. Nitekim bu ile, hastaneye, doktorun uzmanlığına ve benzeri kriterlere bağlı olarak yine değişkenlik gösterebilir. Net fiyatları öğrenmek üzere başvuracağınız hastaneyi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bu ameliyatlar kapalı veya açık olarak yapılabiliyor. Her iki operasyon türünde de fiyat farklılıkları olabilir.

Kasık fıtığı ameliyatı fiyatı nedir
Kasık fıtığı ameliyatı fiyatı nedir

Kasık Fıtığı Belirtileri Nedir?

Kasık fıtığı sorunu hem çocuk hem de yetişkinlerde sıkça görülüyor. Nitekim artık gelişen tıp ile birlikte kolayca ameliyat edilerek tedavi edilebiliyor. Kasık fıtığının başlıca belirtileri ise şu şekilde yansıyor;

  • Kasık fıtığının en temel belirtisi kasık alanında ve testislerdeki şişliktir.
  • Kabızlık da kasık fıtığı belirtileri arasında yer alıyor.
  • Kusma, mide bulantısı, gaz sorunu ya da büyük abdest sorunları gibi belirtiler de kasık fıtığının habercisi olabiliyor.
  • Kasık alanında kızarma ve morluk da belirtiler arasındadır.
  • Kasık Fıtığı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tüm bu belirtilerden en az birini yaşamanız halinde hemen uzman bir doktora başvurmanız gerekiyor. Kasık fıtığı erken teşhis ve ameliyat ile kolayca tedavi edilebilir. Bu nedenle ortaya çıkan belirtileri ertelememek sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Kasık Fıtığı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kasık fıtığı ameliyatı açık veya kapalı olmak üzere iki şekilde yapılıyor. Kapalı kasık fıtığı ameliyatı fiyatı ile açık ameliyat fiyatı arasında ufak farklılıklar olabilir. Her ikisinin uygulama biçimi de değişkenlik gösteriyor. Ancak sıkça açık ameliyat uygulanıyor. Kısaca ameliyatın detaylarını aktarmak gerekirse de;

  • Açık kasık fıtığı ameliyatlarında kasık bölgesinde 5-6 cm kadar kesiler açılır.
  • Kapalı yani laparoskopik kasık fıtığı ameliyatında ise aynı bölgeye 3 adet küçük kesi açılır.
  • Her iki operasyonda da açılan bu kesilerden girilerek kamera ile ameliyat gerçekleştirilir.

Kasık fıtığı ameliyatı fiyatı 2023 yılında ne kadar oldu, operasyon nasıl yapılır ve benzeri merak ettiğiniz soruların yanıtlarını aktardık. Merak ettiğiniz farklı sorular varsa bunları yorum alanında bizimle paylaşabilirsiniz. Hep Kredi olarak en kısa süre içerisinde yorumlarınıza geri dönüş sağlıyoruz.

SSS:

Kasık Fıtığı Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Kasık fıtığı ameliyatlarından sonra iyileşme süreci hastanın durumuna göre değişkenlik gösteriyor. Fıtığın büyüklüğü, operasyonun zorluğu, fıtığın oluşma nedeni ve fıtığın bulunduğu yere göre iyileşme süreleri değişebilir. Nitekim genel olarak kasık fıtığı ameliyatından bir gün sonra hastalar taburcu edilir. İlerlemiş fıtık durumlarında ise taburcu olma süresi 3-4 günü bulabiliyor. İyileşme süreci ise en az 2 hafta kadar sürüyor.

Kasık Fıtığı Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Kasık fıtığı ameliyatları açık ya da kapalı olmak üzere iki farklı yöntemle uygulanıyor. Her iki ameliyat türünde de operasyon en fazla 1 saat kadar sürüyor. Kapalı ameliyatlarda 15 ile 45 dakika kadar kısa sürdüğü de olabiliyor. Operasyonun tamamlanması ve hastanın yatağa geçmesi süreci ortalama toplam 75-90 dakika arası sürer.

Kasık Fıtığı Ameliyatı Riskli Mi?

Kasık fıtığı ameliyatları elektif şekilde uygulanıyor. Bu nedenle hiçbir acil durum söz konusu değildir. Kapalı ya da açık olarak uygulanan tüm kasık fıtığı ameliyatlarında hayati risk bulunmuyor. Diğer risk faktörleri ise yok denecek kadar azdır. Çünkü oldukça basit uygulanan bir operasyondur.

Kasık Fıtığı Ameliyatı Kolay Mı?

Kasık fıtıklarında oluşan ilk belirti ile birlikte doktora başvurmanız gerekiyor. Fıtık ilerlemeden başvurup operasyon geçirirseniz ameliyat oldukça kolay geçer. Nitekim ilerleyen fıtık durumlarında operasyon bir tık daha zor olabilir. Ancak her iki koşulda da operasyonların genel olarak kısa süren ve tehlikesi olmayan operasyonlar olduğunu söylemek mümkündür.

Kasık Fıtığı Ameliyatı Sonrası Ağrılar Ne Kadar Sürer?

Kasık fıtığı ameliyatlarından sonra hasta taburcu olunca da ağrıları olabilir. Bu ağrıların ne zaman duracağı fıtığın durumu, yeri ve operasyonun zorluğu ile hastaya göre değişiyor. Bazı hastalarda ameliyat sonrası ağrılar ilk haftada geçerken bazı hastalarda aylarca bile sürebilir.

Kasık Fıtığı Ameliyatı Cinselliği Etkiler Mi?

Kasık fıtığı oluşan hastalar ameliyat öncesinde cinsel birlikteliklerinde ağrı hissedebiliyor. Ameliyat öncesi cinsel ilişki sırasında ağrı oranı %30 olarak gözlenmiştir. Ancak operasyon sonrası bu ağrı oranı neredeyse %10 seviyelerine kadar düşüyor. Ameliyat sonrasında iyileşme tamamlanınca hiçbir ağrı hissetmeniz mümkün değildir.

Kasık Fıtığı Ameliyatı Olmazsa Ne Olur?

Kasık fıtıkları oldukça nadir görülüyor. Nitekim bu fıtıklar tedavi edilmediğinde oldukça tehlikeli durumlar ortaya çıkarabilir. Fıtıklar içeri girip çıkabilir ve dış bölgede tamamen sıkışıp kalabilir. Buna ise fıtık boğulması denir. Kasık fıtıkları ilerlemeden mutlaka operasyon yapılması tavsiye ediliyor. Aksi durumda cinsellik sırasında şiddetli ağrılar çekebilir ve fıtığın normal hayatınızı olumsuz etkilemesine neden olabilir.

Kasık Fıtığı Ameliyatı Açık Mı Kapalı Mı?

Kasık fıtıkları sağ ve sol kasık bölgelerinde aynı anda görülebilir. Bu fıtıkların ameliyatları açık ya da kapalı olarak yapılıyor. Genel olarak çift taraflı fıtık vakalarında laparoskopik yöntem uygulanıyor. Kapalı yöntem kasık fıtığı ameliyatlarında daha sık tercih edilir. Çünkü ameliyat sonrası normal hayata dönme ve iyileşme süreci açık operasyona göre daha kısadır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu