Kredi

Telefon Kredisi Veren Bankalar

Sizler için telefon kredisi veren bankalar listesini hazırladık. Cep telefonu almak artık günümüzde ihtiyaç haline gelmiş durumda. Hal böyle olunca günümüzde telefon kredi imkanı sunan bankalar 2022 senesi incelemesini birçok kişi yapmakta.

Peki hangi bankalar faizsiz kredi imkanı sunuyor?  Telefon kredisi veren bankalar hangileridir?

Cep telefonu almak günümüzde herkes için bir ihtiyaç haline gelmiştir. Telefon kredisi veren bankalar tüketicilerinin yeni model akıllı telefon sahibi olmalarına olanak sağlamaktadır. Buna dayanarak sizler de akıllı telefon sahibi olmayı düşünüyorsanız bankalar vasıtasıyla telefon kredi alabilirsiniz.

Teknolojinin değişmesi ve gelişmesiyle birlikte artık hemen hemen herkeste son model telefonlardan var. Bu sayede sizlerin de son model akıllı telefonları olacak ve bankaya olan borcunuzu uzun vadeli olarak ödeyebileceksiniz. Cep telefonu satın alırken kredi kartı ile alışveriş yapmak BDDK tarafından yasaklanmıştır.

Telefon Kredisi Veren Bankalar 2022 Listesi

Telefon kredisi veren bankalar konusunu hazırlamamızın nedeni, maddi geliri son model bir telefon alacak durumda olmayan ziyaretçilerimiz içindir. Telefon kredisinden faydalanarak en son model cep telefonlarını alabileceklerdir.

Telefon Kredisi Veren Bankalar
Telefon Kredisi Veren Bankalar

Cep telefonu satışı yapan dükkanlar, bazı bankalarla anlaşma yaparak söz konusu krediyi banka üzerinden kullandırmakta ve kredi aracılığıyla telefon satmaktadırlar. Önceleri kredi kartı vasıtasıyla alınabilen telefonlar, günümüzde banka kredisi ile satılmaktadır.

İlginizi çekebilir: Turkcell faturalı hatta kredi başvurusu nasıl yapılır, nasıl alınır?

Kredi kartlarının hem yüksek tutardaki faiz miktarları hem de en fazla 9 ay yapılan taksitler sebebiyle artık banka kredisi sayesinde cep telefonu satın alınabiliyor. Bahsi geçen bu seçenek daha eskiden de söz konusuydu. BDDK tarafından kredi kartıyla cep telefonu alımı yasaklandı.

Yine telefon kredi çekmek isteyen tüketicilere bankalar tarafından faiz ücreti konulmaktadır. Kısacası telefon kredilerinde de diğer krediler gibi küçük bir miktar da olsa uygulanan bir faiz söz konusudur.

Peki faizsiz kredi veren bankalar hangileri? Faizsiz kredi imkanı sunan bankalar da bulunmaktadır. Bu şekilde kredi imkanı sunan bankalardan biri QNB Finansbank’tır. Ancak bu banka yalnızca Turkcell müşterilerine bu krediyi vermektedir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki banka kredili telefonu her telefoncudan almanız söz konusu değildir. Yalnızca belirli bankalarla anlaşması olan büyük dükkanlar telefon kredisi aracılığıyla satış yapmaktadırlar.

Peki, cep telefonu almak için kredi çekilir mi, mantıklı mı?

teknosa teknokredi ing bank
teknosa teknokredi ing bank

Teknokredi İle Telefon Kredisi Alabilirsiniz

ING Bank Teknosa ile yapmış olduğu anlaşma neticesinde taksitli olarak yani krediyle telefon sahibi olabilirsiniz. Teknokredi, ING bank tarafından karşılanıyor ve bir komisyon ücreti söz konusu olmuyor. Telefon kredisinde limit 500 ile 15.000 arasında değişkenlik göstermektedir.

Bu söz konusu kredi cihaz tutarına göre verilmektedir. Bu krediye başvuru SMS ile veya Teknosa mağazalarında yapılabiliyor.

SMS Teknosa kredi başvurusunda bulunmak için TC kimlik numaranızı yazıp Teknosa’dan aldığınız ürünün koduyla birlikte 2229’a gönderin. Bankaya iletilen başvurunuza en kısa sürede olumlu veya olumsuz bir şekilde cevap gelecektir. Teknokredi 9 ile 36 ay arasında vade olanağı sağlamaktadır.

İlginizi çekebilir: faturalı hatta kredi başvurusu nasıl yapılır?

Denizbank MediaMarket İçin Telefon Kredisi Veriyor

Ülkemizde en büyük elektronik mağazalardan biri olan MediaMarkt, tüketicilerine özel telefon kredisi imkanı sağlamaktadır. MediaMarkt internet adresine girerek TC kimlik numaranızı ve telefon numaranızı girdikten sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda MediaMarkt şubelerinden de müşteri temsilcileri vasıtasıyla da kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Üstelik bu alışverişinizi 36 aya kadar vadelendirebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi başvurularında alacağınız parayı nerede kullanacağınız muhtemelen sorulacaktır. Bunu da telefon almak için diye cevaplayabilirsiniz. Birçok banka telefon için kredi imkanı sunmasa da aşağıda belirttiğimiz bankalar küçük miktarlarda kredi alabilir ve istediğiniz telefona sahip olabilirsiniz.

Garanti Bankası Telefon Kredisi

Garanti Bankası’ndan da telefon kredisi almanız mümkündür. Garanti’den telefon kredisi çekebilmek için, vade süresi en fazla 36 ay olup, kredi faiz miktarı ise %1,84’tür. Garanti Bankası’ndan telefon kredisi sahibi olmak için 444 0 333’ü arayabilirsiniz. Aynı zamanda banka şubelerini de ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca, Gmail telefon numarası değiştirme adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

İş Bankası Telefon Kredisi

Telefon kredisi imkanı sağlayan bankalardan bir tanesi de İş Bankası’dır. %1,20 faiz miktarıyla 36 aya varan kredi imkanı sunmaktadır. Bilgi almak ve kredi başvurusunda bulunmak için 0850 222 0 724 numarasını arayabilir veya banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Tüm bunların yanında Akbank, Vakıfbank, Halkbank, Odeabank da telefon kredisi imkanı sunmaktadır. Bunun için söz konusu bankaların şubelerini ziyaret ederek küçük oranlı telefon kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Her bankanın faiz miktarı değişkenlik göstermekle birlikte, kredi çeken her tüketiciye zorunlu olduğu için hayat sigortası yapılmaktadır. Bu sigortanın da ücreti tüketicilere ayrı olarak yansıtılmaktadır.

Telefon kredisi veren bankalar 2022 aracılığıyla siz de en son çıkan akıllı telefonlara sahip olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Vodafone fatura hatta kredi sorgulama, çekme, nasıl alınır?

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu