İnşaat

Hazır Beton Bahçe Duvar Panelleri Fiyatları

Hazır beton bahçe duvar panelleri fiyatları 2023 yılında ne kadar diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bugünkü yazımızda hazır beton duvar sistemi ve duvar maliyeti hakkında bilgiler vereceğiz. Gelin öncesinde hazır beton duvar yapımı hakkında bilgi sahibi olalım.

Hazır Beton Bahçe Duvarı Nedir? Avantajları

Hazır beton bahçe duvarları kalıp kullanılarak oluşturulan bahçe duvarlarıdır. Genel olarak müstakil evlerde kullanılsa da apartmanların bahçelerinde ve çiftlik gibi yerlerde de kullanılabilir.

hazır beton bahçe duvar panelleri fiyatı nedir
hazır beton bahçe duvar panelleri fiyatı nedir

Bu bahçe duvarı sistemlerinde taş duvar ve tuğla duvar örme sisteminden daha farklı bir yol izleniyor. Bahçe etrafına bir temel atılarak ve ara ara inşaat demiri kullanılarak oluşturulan hazır panel duvar sistemleri bir kalıp kullanılarak tamamlanıyor.

Arazi sahibinin isteğine göre desensiz veya desenli beton bahçe duvar kalıpları kullanılarak bir hat belirleniyor. Ardından bu beton kalıpları içerisine beton araçlarından hazır beton dökülüyor.

Kısa süre içerisinde kurumaya başlayan betonlar birkaç gün içerisinde bahçe duvarı yapılmasına olanak sağlıyor. Aynı zamanda beton kalıpları doğru bir şekilde doldurulduğunda bu beton blok duvarlar bazı avantajlar sağlıyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Duvarın beton kalıplar ile örülmesi işçilik sürecini ve maliyetini azaltıyor. Taş ve tuğla duvarlara oranla daha kısa süre içerisinde bahçe duvarları tamamlanabiliyor.
  • Bahçe duvarım sağlam olsun diyorsanız duvarın beton kalıpları ile inşa edilmesini tercih edebilirsiniz. Çünkü bu hazır beton duvarlar sayesinde basınç mukavemeti sağlanıyor ve aynı zamanda dış etmenlere karşı büyük oranda korunma sağlanıyor. Bunun nedeni de duvar dökme işlemi öncesinde hesaplanarak oluşturulan beton karışımları ve oluşturulan temellerdir.
  • Hazır beton duvarlar uzun ömürlüdür. Uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde 100 yıla kadar dayanıklılık sağlayabilir.
hazır beton bahçe duvar panelleri fiyatları
hazır beton bahçe duvar panelleri fiyatları

Hazır Beton Bahçe Duvar Panelleri Fiyatları 2023

Hazır beton duvar fiyatları belirlenirken birçok husus göz önünde bulunduruluyor. Hazır beton bahçe duvar kalıpları fiyatları belirlenirken duvarın kalınlığı, uzunluğu, deseni, boyama işlemi vb. etmenler göz önünde bulunduruluyor. Aynı zamanda duvarın beton kullanılarak oluşturulmasından dolayı bölgesel olarak da fiyat değişimleri ortaya çıkabiliyor.

Sizler için HepKredi olarak prefabrik beton blok fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Yaptığımız araştırmalar sonucunda elde ettiğimiz ülke genelindeki beton duvar fiyat ortalaması şu şekildedir;

  • Hazır beton bahçe duvarı 5 cm kalınlık 50 cm yükseklik 200 cm uzunluk: 75,50 TL/adet
  • Hazır beton bahçe duvarı 12×12 cm kalınlık 180 cm yükseklik: 75,50 TL/adet
  • Hazır beton bahçe duvarı 1 metre yükseklik 1 metre uzunluk tüm malzemeler: 105,50 TL/metre
  • Hazır beton bahçe duvarı 1 metre yükseklik 1,5 metre uzunluk tüm malzemeler: 145,50 TL/metre

Hazır beton bahçe duvar panelleri fiyatları ortalama olarak bu şekildeydi. Kalıbın desenli olup olmamasına ve ekstra özellik durumuna göre fiyatlarda değişiklik ortaya çıkabilir. Bu inşa malzemeleri hakkında daha kesin fiyat bilgisi almak istiyorsanız bölgenizdeki firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Bahçe duvarı ne kadar?

Bahçe duvarlarının fiyatları duvarın uzunluğu, kalınlığı, yüksekliği ve kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterir.

Bahçe duvarı temeli kaç cm olmalı?

Bahçe duvarları, bulundukları toprağın özelliğine göre 25 ila 30 cm kadar temele sahip olmalıdır.

Taş duvar fiyatları ne kadar?

Taş duvarların ortalama metre fiyatı 200 TL kadardır.

İstinat duvarı ne kadar tutar?

İstinat duvarları, duvarın boyutuna ve kullanılan malzemeye göre farklı maliyetler ortaya çıkarır. Yani net bir rakam vermek mümkün değildir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu