KrediKullanıcı Yorumları

Komisyonla Kredi Çekenlerin Yorumları

Bu içeriğimizde komisyonla kredi çekenlerin yorumları doğrultusunda vereceğimiz bilgilerle komisyonla kredi çekmek hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Acil paraya ihtiyacı olan kişiler, bankalardan gelen kredi başvurularının reddedilmesi durumunda acil olarak para bulmaları gerektiğinden alternatiflere yönelmektedirler. Bankalar dışındaki kaynaklardan kredi sağlayan firmalar ve bireysel kuruluşlar olmakla birlikte aracılar ile birlikte belirli bir komisyon karşılığında banka kredisi kullanmaktadırlar.

Komisyonla Kredi Çekenlerin Yorumları

Bankalar, kredi notu kötü olan veya işi olmayan kişilere borç veremezler, bu yüzden insanlara çözüm sunmak için komisyon ödeyen şirketlerle anlaşma yaparlar. Sabit bir faiz oranı üzerinde anlaşan finans şirketi ve müşteri, kredi onaylandığında gerekli komisyonları finans şirketine öder. Bu sözleşmede kredi taksitlerini ödemek zorunda olan müşterilerin önemli maliyet tasarruflarını kabul etmek zorunda kaldıkları bilinmektedir. Komisyonla kredi çekenlerin yorumları incelendiğinde gerçekten karlı bir anlaşma mı, açıklayacağız.

komisyonla kredi alanların görüşleri
komisyonla kredi alanların görüşleri

Komisyonla Kredi Nedir?

Bankadan kredi çekemeyenlerin imdadına komisyonla kredi sağlayıcılar yetişiyor. Komisyon kredisi, bankaların kredi vermeyenlerden komisyon alması şartıyla bir dizi kurum ve kuruluş tarafından verilen bir ödeme türüdür. Komisyonla kredide kişinin maddi durumu çok önemli değildir. Kredi notu ne olursa olsun kişi komisyon ödemeyi taahhüt ettiği takdirde parasını anında alabilecektir.

Komisyonla kredi kurumları faaliyetlerini bankalarla gizli ortaklıklar halinde yürütürler. Genellikle bu kurumlar, bir kişi adına ödünç aldıkları krediden komisyonunu alacak olan bankadan bir kişi ile anlaşma yaparlar. Bir nevi aracılık yaparak hak ettikleri parayı alırlar. Komisyonla kredi çekenlerin yorumları gösteriyor ki öncelikli olarak komisyonu sağlayacak bir kuruluşla taahhüt imzalamak gerekiyor.

Komisyonla Kredi Nasıl Çekilir?

Bankadan kredi alma şansı olmayınca sözleşmeli kredi veriyormuş gibi görünen kurumlara yönelenler aldıkları parayı nakit ödemek zorunda kalıyor. Komisyonla kredi veren kurumlar genellikle birkaç bankaya bağlıdır. Bu kurumlar, bankalardan aldıkları krediler için ücret almak ve geri kalanını kredi alanlara devretmek için banka yöneticileriyle anlaşmalar yaparlar.

Komisyonla kredi çekenlerin yorumları dahilinde örnek verilirse; bir kişi böyle bir kurumdan 100.000 TL’lik kredi başvurusunda bulunursa, 25.000 TL’si krediyi veren kuruluş tarafından komisyonlu olarak alınır, 75.000 TL’si ise borçluya ödenir. Ancak 100.000 TL’nin tamamını ödemeniz gerekir. Bankalar bu sözleşmeden hiçbir şekilde etkilenmezler. Anlaşmaya varan bir banka çalışanı, kişinin kredi almaya uygun olduğuna karar vererek meseleyi halledebilir.

Komisyonla Kredi Güvenli Mi?

Genel olarak, komisyonla kredi vermek yasa dışı bir işlemdir. Bankanın doğru bulmadığı kişilerden para kazanmak ve el altından kredi çekmek elbette yasal değil. Bu şekilde borçlunun da yasa dışı iş yaptığı söylenebilir. Ayrıca komisyonla kredi veren kurumlar için teminatın düşük olduğunu söylemek abartı olmaz. Komisyonla kredi hibeleri, günümüzün modern tefecileri gibi değerlendirilebilir. Bu nedenle komisyonla kredi çekenlerin yorumları da dikkate alındığında, acil nakit ihtiyacı olan kişilerin komisyonla krediden başka yollara yönelmeleri çok daha akıllıca olacaktır.

Komisyonla Kredi Çekenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Bazı finans şirketleri, insanların bir komisyon karşılığında kredi almasına yardımcı olduklarını söylüyorlar ve bu noktada kişinin üzerine dolandırıcılık olasılığını sağlıyorlar. Parayı bulmak için her türlü komisyonu kabul etmemelisiniz. Tanımadığınız bir komisyoncu ile sözleşme imzalamamak çok önemlidir. Bu tür kurumlar genellikle insanlardan tüm vekaletnameleri alabilir ve müşterilerden dolandırıcılık yoluyla kredi alabilir.

Kredi başvurunuz banka tarafından reddedilirse, öncelikle olası sonuçları netleştirmelisiniz. Banka kredinizi neden onaylamadı? Bunun gibi soruların yanıtlarını bulmak, mevcut sorunları düzeltmek ve yeniden kredi başvurusunda bulunmak hem ücretlerden hem de potansiyel dolandırıcılıktan kaçınmanıza yardımcı olabilir. Şimdi bankaların kredilere neden onay vermediğinden bahsedelim:

 • Kredi notunun yeterli olmaması,
 • Doğrulanabilir gelirin düşük olması,
 • İstenilen yaş aralığında olunmaması (18-65),
 • Çok fazla kredi başvurusu,
 • Gerekli belgelerin eksik ya da yetersiz sunulması,
 • Bankanın kredi konusunda hassas olması,
 • Elektronik haciz kaydının bulunması,
 • Kefil olunan krediden dolayı borçlu gözükmek,
 • Yasal takip yaşanması,
 • SGK ya da BAĞ-KUR süresinin yeterli olmaması,
 • Mevcut borcun fazla olması.
komisyonla kredi çekenlerin yorumları
komisyonla kredi çekenlerin yorumları

Komisyonla Kredi Dezavantajları

Banka kredileri düşük faiz oranlarına sahiptir. Ayrıca zaman zaman gerçekleştirilen kampanyalar sayesinde faiz oranları daha da düşebilmektedir. Borç vermek için komisyon talep eden şirketler komisyonla kredi çekenlerin yorumları dahilinde daha yüksek faiz oranları ödeyeceklerdir. Tıpkı bankalar gibi komisyon karşılığı kredi veren firmalar da çeşitli belgeler talep etmektedir. Bu nedenle, komisyonla kredi başvuru sürecinde belgeleri hazırlamanız gerekir. İşletmeler, kredi çekmek isteyen tüketicilerin aldıkları parayı geri ödeyebilmelerini sağlamak istiyor. Komisyonla kredi veren şirket gerekli görürse başvuru sahibinden bir veya iki kefil isteyebilir.

Emanet edilen kredilerin geri ödenmesi için düzenlenen senetler, bir kambiyo senedi yapısında yer almaktadır. Bu nedenle, borçlu geri ödemede gecikme yaşatırsa, şirket tüm haksız faturaları borçludan tahsil etme hakkına sahiptir. Banka kredileri ile komisyonla kredileri karşılaştırılırsa; komisyonla kredi sistemi başlatan işletmeler, bir banka kredisinden ödünç alınan miktarın çok üzerinde bir geri ödeme tutarı almalarına izin veren bir sistemi benimsemiştir. Komisyonla kredi çekenlerin yorumları incelendiğinde çok da sağlıklı bir kredi sistemi olmadığı açıkça görülmektedir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu