İnşaat

30 Tüplü Güneş Enerjisi Fiyatı

Bu yazımızda güneş enerji sistemleri kurdurmak isteyen kişiler için 30 tüplü güneş enerjisi fiyatı hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızın devamını okuyarak vakumlu güneş enerji sistemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

30 Tüplü Güneş Enerjisi Fiyatı 2023 Ne Kadar

Günümüzde enerji olarak kullanabileceğimiz birçok enerji kaynağı var. Bunların her birinde farklı kullanım şekilleri, avantajları ve dezavantajları vardır. Bu nedenle birçok kişi kendilerine en uygun olan enerji kaynağını kullanmak istemektedir.

30 tüplü güneş enerjisi fiyatı
30 tüplü güneş enerjisi fiyatı

Bu noktada evlerine sıcak su sağlamak isteyen kişiler doğalgaz ve elektriğin aksine güneş enerjisini tercih etmektedir.

Güneş enerjisinin hem maliyetsiz olmasından hem de yenilenebilir enerji kaynakları içerisinde olup çevreye herhangi bir atık üretmemesinden dolayı birçok kişi sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak için güneş enerji sistemi kullanmaktadır.

Yazımızın devamında 30’lu güneş enerjisi fiyatları hakkında bilgi vereceğiz ancak öncesinde güneş enerji sistemleri nedir, ne işe yarar ve kurulumu nasıl yapılır şeklindeki soruların cevabını vereceğiz.

İlginizi çekebilir: güneş enerjisi sıcak su deposu fiyatları

Tüplü krom güneş enerjisi sistemleri evlerde sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan bir ekipmandır. Bu ekipmanlar soğuk su depoların yaptığı görev gibi su depolama görevi yapar ve aynı zamanda suyun ısınmasını sağlayarak evlerin sıcak su ihtiyaçlarını karşılar. Evlerin damlarına ya da çatılarına kurulan bu ekipmanlar vakum cam tüplü sistemlerden oluşur.

Gün içerisinde güneşten gelen ışınlar tüplü krom sistemlere gelerek suyun ısınmasını sağlar. Ve bu şekilde sürekli sıcak su bulunmuş olur. Öyle ki en küçük krom soğuk su deposu ve vakum tüp sistemleri bile 4-5 kişilik ailelerin sıcak su ihtiyaçlarını ve depo ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bu cam tüp enerji sistemlerinin kısaca ne olduğundan kısaca bahsettiğimize göre bu ekipmanlar içerisinde en çok tercih edilen 30 vakum tüplü güneş enerjilerinin fiyatları hakkında bilgi verebiliriz.

30 tüplü güneş enerjisi fiyatı ne kadar
30 tüplü güneş enerjisi fiyatı ne kadar

Ocak 2023 yılı itibariyle 30 adet vakum tüp içeren ve ortalama 150 ila 180 lt arasında bir hacme sahip olan güneş enerjisi sistemleri 1.900 TL ila 10.000 TL arasında bir maliyete sahiptir. Bu fiyat aralığının fazla olmasının sebepleri de kullanılan ekipman fiyatları güneş panellerinin cinsi ve işçilik gibi faktörlerdir.

İlginizi çekebilir: Çimento fiyatları 2023 yılında ne kadar oldu?

Eğer ortalama bir fiyat sahibi olmak istiyorsanız aşağıda hangi şehirde yaşadığınızı ve ne tarz bir güneş enerjisi sistemi istediğinizi yorum olarak belirtirseniz konu hakkında bilgi sahibi olan diğer kişiler cevaplayacaktır.

30 Tüplü Vakumlu Güneş Enerji Sistemlerinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Elbette bu güneş enerji sistemlerinin avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır. Eğer evlerinize bu sistemleri yaptırmak istiyorsanız olası riskleri ve dezavantajları da bilmelisiniz. Bu sistemlerin avantajları ve dezavantajları şu şekildedir;

AvantajlarıDezavantajları
Bu güneş enerji sistemleri uzun süreli bir kullanım sunar. Ömürleri oldukça uzun olan bu sistemleri önerilen periyotlar ile bakım yaptırdığınız taktide uzun süreler boyunca kullanabilirsiniz.30 tüplü güneş enerjisi sistemlerinde kırılmalar söz konusu olabilir.
Bu güneş enerji sistemleri oldukça verimlidir. Gün boyunca doğru yerleştirildiği takdirde güneş ışınlarından en iyi şekilde verim alır.Bu güneş enerji sistemlerinin tazyik oranı azdır. Bunun için apartman sistemlerinde hidrofor sistemi araçlara gereksinim duyulabilir.
Bu güneş enerji sistemlerinde depolar paslanmaz bir yapıya sahip olduğu için suya herhangi bir zararı olmaz.Bu güneş enerjisi sistemlerinde şebeke sularına bağlı olarak sık arızalar meydana gelebilir.
Bu sistemler sayesinde su ve elektrikler kesilse dahi sıcak su evlere ulaşabilir.Bu güneş enerjisi sistemlerinde gelen su kireç bakımından zenginse sistemde kireçlenme meydana gelebilir. Bu nedenle olası arızaların önüne geçmek için düzenli olarak bakım yaptırılmalıdır.
30 tüplü vakumlu güneş enerji sistemleri klasikleşmiş güneş enerjisi sistemlerinden daha uygundur.

30 Lu Güneş Enerjisi Kaç Litre?

Şu an ülkemizde 400-500 litreye kadar güneş enerjisi sistemleri bulunabilmektedir.

Basınçlı Güneş Enerjisi Nedir?

Basınçlı güneş enerjileri sirkülasyon mantığıyla çalışan ve pompa gerektirmeyen enerji sistemleridir.

Sıcak Su Güneş Enerjisi Nasıl Çalışır?

Sıcak su güneş enerjisi sistemleri gün içerisinde güneş ışığından faydalanarak çalışır.

Ayrıca aşağıda Mustafa Sezgin tarafından hazırlanan montaj videosunu da izleyebilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 3]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu