KrediBankalar

Evlilik Kredisi Veren Bankalar – Faizsiz (Devlet Destekli)

Avantajlı faiz oranlarıyla evlilik kredisi veren bankalar aracılığı kredi alabilir, devlet desteğiyle evlilik kredisi 2020 senesinde başvuruda bulunabilirsiniz.

Evlilik kredisi imkanı sunan bankalar düğün hazırlığında olan çiftler için oldukça önemli bir maddi destektir. Bu sene dünya evine girecek çiftler için bankaların sağladıkları evlilik kredilerini ve niteliklerini inceledik. Düğün yapıp mutlu bir yuva kurmayı hedefleyen çiftlere hususi olarak bankalar evlilik kredilerinde faiz oranlarını aşağıya çekmişlerdir.

Bu doğrultuda sizler de evlilik kredisi alarak hayalinizdeki düğünü yapabilirsiniz. Özel bankalar düşük faiz oranlı evlilik kredisi imkanları sunarken, devlet bankaları da bir takım şartlar içerisinde evliliğe teşvik etmek maksadıyla kredi imkanı sunmaktadır.

Yani kısacası söz konusu krediyi devlet banklarından ve özel bankalardan çekebilirsiniz. Devlet bankalarından evlilik kredisi alabilmek için bir takım şartlar aranmaktadır.

Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Özel bankalarda evlilik kredisi için genellikle kredi başvuru şartlarında gereken belgeler gerekmektedir. Nüfus cüzdanı, gelir belgesi gibi belgelerle kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yine söz konusu evlilik kredilerinde de kredi notunuz incelenmektedir. Bu da yine bankaların kendilerini güvene almak amacıyla uyguladıkları gerekli olan bir uygulamadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından bildirilen evlilik kredisi ise yuva kuracak çiftlere büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu krediden 18-27 yaş aralığında bulunan kişiler yararlanabilirler. Yine devletin sağlamış olduğu evlilik kredisinden faiz istenmemektedir. Fakat buradaki üst limit 10.000 TL’dir.

Bahsettiğimiz krediye Ziraat Bankası gibi devlet bankalarından başvuru yapabilirsiniz.

Evlilik kredisi 2020 ile evlilik hazırlığı yapan çiftlere destek olmak maksadıyla pek çok banka evlilik kredisi imkanı sağlamaktadır. Bu hususta bir takım şartlar aranmakla beraber, genel kredi başvurusunda istenen koşullar yine burada da geçerlidir.

Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank evlilik hazırlığı yapan çiftlere faizsiz kredi imkanı sağlarken, birçok özel banka ise düğün kredi imkanı sağlamaktadır. Bu krediyi çeyiz giderleri, düğün masrafları ve evlilik ile ilgili bütün harcamalarınızda kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Evlilik Kredisi

Evlilik hazırlığı yapan çiftlere Vakıfbank’tan düğün destek paketi kampanyası mevcuttur. Sizler de 60 ayı bulan vadelerle ihtiyaç kredisi başlığıyla evlilik kredinizi çekebilir, düğün kredinizi avantajlı faiz oranlarıyla geri ödeyebilirsiniz.

YouTube video

ING Bank Evlilik Kredisi Veren Bankalar

ING Bank’ta düğün, evlilik kredisi başlıklarıyla sunulan kredi, 3 ay ertelemeli olarak sunulmaktadır. 60 ayı bulan vade imkanları ve düşük faiz oranlarıyla beraber, evlilik hazırlığı yapan çiftlere kredi olanağı verilmektedir.

YouTube video

Garanti BBVA Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Garanti Bankası da evlilik kredisi imkanı sunan bankalardan bir tanesidir. Avantajlı faiz oranlarıyla ve 60 ayı bulan vade imkanlarıyla beraber evlilik hazırlığı yapan çiftlere kredi imkanı Garanti Bankası’nda.

YouTube video

İş Bankası Evlilik Kredisi

İş Bankası’ndan evlilik kredisi almak için bankanın şubelerinizi ziyaret edebilirsiniz. 10.000 TL, 60 ayı bulan vade imkanları söz konusudur. 18 yaş üzerinde olup evlilik hazırlığı yapan çiftlere hususi olarak kredi imkanı sağlanmaktadır.

YouTube video

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Son dönemlerde en fazla araştırılan konulardan bir tanesi de faizsiz, devlet destekli düğün kredilerinden pek çok kişi faydalanmak istemektedir. Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber evlilik hazırlığı yapan kişiler devlet destekli kredileri araştırmaya başlamıştır. Ülkemizde hemen hemen bütün bankalar evlilik kredisi imkanı sunmaktadır.

Fakat yüksek faiz oranlarından ötürü faizsiz evlilik kredileri son derece ilgi görmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından bildirilen evlilik kredisi, 10.000 TL’lik kredi olanağı veriliyor. Söz konusu kredisi faizsiz olarak evlilik hazırlığı yapan çiftlere hususi olarak veriliyor.

Faizsiz olarak düğün yapmak isteyen çiftlere verilen söz konusu kredinin geri ödemeleri de son derece kolay olmaktadır.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar
Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Alma Şartları

 • Devletle anlaşmalı olan bankalara “çeyiz hesabı” düğün hazırlığındaki çiftler tarafından açılmış olması şarttır.
 • Evlilik hazırlığı yapan çiftlerden birisini ya da her ikisinin 27 yalını doldurmamış olması gerekmektedir.
 • Açılan çeyiz hesaplarına evlilik hazırlığı yapan çiftlere her birinin adına 5.000 TL, toplamda 10.000 TL kredi yatırılır.
 • Yapılan evlilik kredisi başvurusu kabul edilirse, bu kredi yalnızca 1 sefer kullanılabilir.
 • Devlet destekli evlilik kredisi başvurusunda bulunmak isteyenlerin TCK’ya göre ağır suçlardan sicilinin olmaması şarttır.
 • Söz konusu faizsiz krediden faydalanmak için evlilik hazırlığı yapan çiftlerin çeyiz hesaplarında 3 sene süresince ayda en az 100 TL, en çok 1000 TL yatırılması şarttır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yukarıda belirttiğimiz koşulların sağlanması durumunda faizsiz olarak 10.000 TL devlet destekli evlilik kredisi olanağı sağlanmaktadır.

Başvurular Nereden Yapılıyor?

Evlilik kredisi çekebilmek isteyen evlilik hazırlığı yapan çiftlere faiz olmadan evlilik kredisi veren bankalar aşağıdaki listemizde belirtilmiştir. Sizler de bu bankalardan çeyiz hesabı açtırarak söz konusu krediden yararlanabilirsiniz. Bu bankaların şubelerini ziyaret ederek sizler de hesabınızı açtırabilir ve aranan şartları tamamladığınız takdirde evlilik kredisi alabilirsiniz.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Veren Bankalar

 • İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • ONB Finansbank
 • Vakıfbank
 • Garanti BBVA

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu

Evlilik hazırlığı yapan çiftlere destek amaçlı hazırlanan bu uygulama, devletimiz tarafından sosyal yardımlaşma başlığı altından geliştirilmiştir. Bahsettiğimiz uygulamadan faydalanan binlerce çift düğünlerini yaparak yuvalarını kurmaktadırlar. Bu sürecin aşamalarını ve nasıl işlediğini sizler için araştırdık. İşte evlilik kredisi başvuru detayları ve izlenmesi gereken yol haritası;

 • Anlaşmalı olan bankalara giderek “evlilik kredisi için çeyiz hesabı” açtırmak istediğinizi söyleyin ve müşteri temsilcisi aracılığıyla hesabını açtırın.
 • Çeyiz hesabınız açıldıktan sonra, sizlerden 3 ayda bir ya da her ay söz konusu hesaba para yatırmanız istenecektir.
 • Bankaların gerek duyduğu durumlarda kimlik belgesi haricinde ek belgeler de istenebilmektedir.
 • Aranan koşullar sağlandıktan sonra faizsiz bir şekilde evlilik kredisi desteğinden sizler de faydalanabileceksiniz.

Devlet destekli faizsiz düğün kredisi 2020 çekmek isteyen çiftlerin aşağıda belirttiğimiz koşulları yerine getirmeleri şarttır. Evlilik hazırlığı yapan çiftlerin 18-27 yaş aralığında olmaları şarttır. Bu çiftler üniversite mezunuysa üst limit 27’dir. Evlilik hazırlığı yapan çiftlerin ağır suçlardan sabıka kayıtlarının olmaması gerekmektedir.

Çiftlerin her ikisinin de daha önce hiç evlenmemiş olmaları şarttır. Kredi komisyonunu evlenecekleri hususunda ikna etmeleri ve bunun için durumlarının yeterli olduğuna ikna etmeleri gerekmektedir. Yukarıda belirttiğimiz koşulları sağlayan çiftler devlet bankalarından evlilik kredisi alabilmektedirler.

2 yıl geri ödemesiz ve en fazla 10.000 TL olarak sunulan evlilik kredisinin yanı sıra 24 ay vadeyi bulan ek kredi imkanları da sunulmaktadır. Söz konusu çift ilk yıl bebek sahibi olurlarsa kredi geri ödemeleri 1 sene ertelenebilir. Evlilik aşamasında olan çiftler için faizsiz evlilik kredisi veren bankalar yazımızı hazırladık.

Yukarıda bahsettiğimiz bilgiler doğrultusunda sizler de devlet veya özel bankalardan düğün kredisi alarak düğününüzü yapabilir ve hayalinizdeki yuvayı kurabilirsiniz.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu