Kredi

Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim

Kredi alabilmek için kredi notu kaç olmalı sorusunu son dönemlerde sık sık duyuyoruz, ayrıca kredi notum kaç olursa bankadan kredi çekebilirim diye merak edenler için de, sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirler.

Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim 2023

Son dönemlerde en çok sorulan sorulardan bir tanesi olan kredi notum kaç olursa kredi alabilirim sorusuna cevap arayacağız. Aslında kredi notu çağımızda herkes tarafından bilinen ve hergün önem kazanan bir puanlama türüdür.

Sizler de kredi notunuzu sıkça kontrol ile, güncel olarak puan durumunuzu görebilirsiniz. Böylece, finansal işlemlerinizi kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda kredi notunuzun yükselmesi için faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Kredi notunuza göre kredi alabilmeniz için bu yazımızı dikkatle inceleyebilirsiniz.

Kredi notu                    Riski                     Kredi Kullanabilme İhtimali

0-799                                    En Kötü                Kötü ve kredi çıkmaz

800-1099                             Orta                      Düşük oranda kredi çıkar

1100-1499                           Normal                Gelirinize göre kredi alırsınız

1500-1700                           İyi                           Yüksek oranda kredi çıkar

1700-1900                           Süper                   Çok yüksek oranda kredi çıkar

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı

Bankalar, zarar etmemeleri için kredi notu sistemini kullanırlar. Ve yaptığınız tüm kredi başvurular için kredi notunuza göre sonuç verirler. Elbette kredi sonucunuz yalnızca kredi notunuz ile değerlendirmezler.

Ödeme geçmişiniz, banka siciliniz, aile ve yakınlarının kredi durumları, aylık geliri, finansal durumu gibi birçok bilgi göz önünde bulundurulur. Bu durumda bankanız kredi başvurusunu sonuçlandırır. Çağımızda en kolay kredi veren bankalar diye bir durum mevcut değildir.

Aslında bütün bankalar bu sistemi göz önünde bulundurarak müşterilerine kredi olanağı sağlarlar. Ticari kredilerde ise firmanın kredi notuna ve firma siciline, gelir ve gider tablosuna bakarlar. Yine söz konusu firmanın personellerinin de sicilini araştırırlar. K

redi notu; konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve diğer tüm kredi başvurularında incelerler. Ek olarak, Kredi notum kaç olursa kredi alabilirim sorusuna cevap niteliğindeki tablomuz aşağıdadır.

Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim
Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim

Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim 2023 senesinde sorusunu soranlar için bu yazımızı derledik. Sizler de yazımızı inceledikten sonra kredi notu hususunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Kredi notu 0 ile 19000 arası verilen ve Kredi Kayıt Bürosu kayıtlarında tutulan bir sistemdir.

Üstelik kredi notunuzu Findeks sitesinden veya sms sorgusu ile öğrenilebilirsiniz. Böylece kredi notunuza ve gelir düzeyinize göre bankadan kredi alabilirsiniz. Aynı zamanda az riskli olanlara kredi veren bankalar için müşteriler kefil veya ipotek göstererek kredi alabilirler.

Kredi notum çok düşük seviyede ise kredi verirler mi sorusunu sorabilirsiniz. Böylelikle acele nakit ihtiyacı duyanlar yaptıkları kredi başvurularına olumsuz cevap alacaklardır. Tüm bu sebeplerden dolayı, kredi sorgulamasını yaptıktan sonra eğer kredi notu iyi seviyedeyse kredi başvurusunda bulunmanız önerilir.

Kredi Notuna Göre Risk Skalası

Riskli Seviye: 0-799

Orta Seviye: 800-1099

Az Risk: 1100-1499

Normal: 1500-1699

Çok İyi: 1700-1900

Findeks, KKB ve Kredi notu sistem tarafından kayıt altında tutulan ve bütün vatandaşların bu sisteme dahil olduğu bir bankacılık faaliyetidir.

Aynı zamanda, yakın zamanda Türkiye’de de faaliyete geçmiş olan kredi notu sayesinde bankalar güvenebilecekleri müşterileri anlamakta ve bu hususta kredi imkanı sağlamaktadırlar. Bildiğiniz üzere bankalar, kredi notu düşük seviyede olan müşterilere kredi vermek istemezler.

Ayrıca verdikleri krediyi vaktinde geri almak isterler.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu