Kredi KartıUlaşım

Kredi Kartsız Araç Kiralama

Kredi kartsız araç kiralama nasıl yapılır? Kredi kartsız araç kiralama güvenli midir? Bu soruların cevaplarını ve kredi kartı olmadan araç kiralama hizmetine dair diğer detayları sizler için derledik.

Kredi Kartsız Araç Nasıl Kiralanır 2023

Kredi kartsız araç kiralama için banka kartı veya nakit ödeme seçenekleri tercih edilir. Bu seçenekleri kullandığınızda kredi kartına ihtiyaç duymadan araç kiralayabilirsiniz.

Kredi Kartsız Araç Kiralama
Kredi Kartsız Araç Kiralama

Kredi kartı olmadan araç kiralama hizmeti, genellikle yurtdışından gelen gurbetçiler için verilen bir hizmettir. Birçok araç kiralama şirketi, yurt dışından gelenler için kredi kartı zorunluluğunu ortadan kaldırmıştır. Gurbetçiler, uçak biletleri ve pasaportları ile araç kiralayabilir.

Ödemeyi ise araç kiralamanın başında nakit olarak yaparlar. Eğer araç planlanandan daha uzun süre kullanılırsa, oluşan fark ücreti aracı teslim ederken ödenir.

İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen veya ülkenin farklı noktalarındaki havaalanlarında hizmet veren araç kiralama şirketleri yurtdışından gelen kişilerden kredi kartı talep etmiyor. Farklı ülkelere ait kredi kartlarını Türkiye’de kullanmak istemeyen gurbetçiler, nakit ödeme yöntemlerine daha fazla ilgi gösteriyor.

Gurbetçilerden ödeme aracı teslim ederken alınıyor. Ayrıca araç tam sigortalı olarak teslim ediliyor.

Her ne kadar yoğunluklu olarak gurbetçilere sunulan bir hizmet olsa da, yurtiçindekiler de kredi kartsız araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir. Kredi kartınız olmadan araç kiralamak istiyorsanız, banka hesap kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Banka kartınızı da kullanmak istemiyorsanız nakit seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Banka hesap kartı, hemen hemen bir kartı ile benzer işlevlere sahiptir. Kredi kartı, ön ödemeli bir sisteme sahiptir. Banka hesap kartı ise ödemeleri bağlı bulunduğu hesaptan yapar. Dolayısıyla bağlı bulunduğu hesapta yeterli miktarda para olması durumunda banka kartı ile araç kiralanabilir.

Araç kiralama hizmeti alırken nakit ödeme yapmak istiyorsanız bu durumu öncelikle araç kiralama firmasına iletmeniz gerekiyor. Çünkü kredi kartsız araç kiralama seçeneği her firmada bulunmuyor. Firmanın böyle bir hizmeti olması durumunda ödemenizi nakit olarak yapabilirsiniz.

Nakit ödeme yönteminde kiralama ücretine ek olarak depozito da alınabilir. Dolayısıyla kredi kartsız araç kiralamak istiyorsanız normale göre daha yüksek ödeme yapabileceğinizi unutmayın.

Kredi Kartsız Araç Kiralama Nasıl Yapılır
Kredi Kartsız Araç Kiralama Nasıl Yapılır

İlginizi çekebilir: İzmir martı kiralama fiyatı ne kadar?

Kredi Kartsız Araç Kiralama Güvenli Mi?

Araba kiralama hizmetinde kredi kartı ile ödeme yapmak istemiyorsanız nakit veya banka kartı seçeneğini tercih edebilirsiniz. Ancak bu noktada aklınıza kredi kartsız araç kiralama güvenli mi sorusu gelebilir.

Nakit ödeme ile araç kiraladığınızda firma önden ücreti talep edecektir. Araç kiralama bedeli ve depozitoyu ya elden alır ya da internet bankacılığı ile belirttiği hesaba aktarmanızı ister. Bu noktada bazı dolandırıcılıklar yaşanabiliyor. Eğer bilmediğiniz bir firma ödemeleri önden bir hesaba yapmanızı istiyorsa, bazı riskler olduğunu unutmayın. Siz ücreti ilgili hesaba aktardıktan sonra ilgili firma sizi telefondan engelleyerek paranızın üzerine yatabilir. Bundan dolayı parayı aracı alırken vermek daha doğru olacaktır.

Nakit ile hizmet veren firma sayısı günümüzde çok fazla değil. Sadece yerel çaplı ve tanınmayan firmaların böyle bir hizmeti olduğu söylenebilir. Bunlara kuşku ile yaklaşmak olası dolandırılma olaylarından sizi koruyabilir.

Bu alanda tanınan firmalardan gönül rahatlığı ile araç kiralayabilirsiniz. Bu tür firmalardan kredi kartsız araç kiralamanız daha sorunsuz olacaktır. Ancak böyle büyük firmaların önemli kısmında nakit ödeme seçeneği bulunmuyor. Dolayısıyla bir noktada kredi kartına ihtiyacınız olabileceğini unutmayın.

Kredi Kartsız Araç Kiralanır Mı?

Kredi kartsız araç kiralanır. Bu noktada ödemeyi nakit, banka hesap kartı veya ek kart ile yapabilirsiniz.

Banka Kartıyla Araç Kiralanır Mı?

Banka kartıyla araç kiralanabilir. Araç kiralama firmasına banka kartı ile ödeme yapıp yapamayacağınızı sorabilir ve banka hesap kartıyla ödeme alan firmaları tercih edebilirsiniz.

Kredi Kartım Yok Nasıl Araç Kiralayabilir Miyim?

Kredi kartınız yok ise nakit veya banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Araç Kiralama Depozito Ne Zaman Yatar?

Araç kiralarken sizden alınan depozito, siz aracı teslim ettikten yaklaşık 2 hafta sonra yatar.

Araç Kiralamada Kredi Notu Kaç Olmalı?

Araç kiralamada kredi notuna bakılmaz. Kredi kartınızda yeterli limit olması veya banka hesap kartınızda yeterli para olması durumunda araç kiralayabilirsiniz.

Ek Kart ile Araç Kiralanır Mı?

Ek kart ile araç kiralanabilir. Araç kiralama şirketleri alacaklarını ek kart üzerinden de tahsil edebilir.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu