Suvla Şarap Fiyatları Listesi 2021 Güncel

Bu yazımızda alkollü içeceklerden biri olan şarapla ilgili olarak Suvla şarap fiyat bilgisi vereceğiz. Eğer ilk kez bu özel şaraplardan tüketecekseniz bu yazıyı sonuna dek okumanızı öneriyoruz.

Suvla Şarap Fiyat Listesi 2021, Güncel Suvla Şarap Fiyatları

Tıpkı giyinmeyi seven insanların bir tarzı olduğu gibi alkollü içecek tüketmeyi seven insanların da kendine has bir tarzı ve zevki vardır. Bazı kişiler votka içmekten hoşlanırken bazı kişiler tekila tüketmekten daha çok hoşlanır. Ancak en çok şarapların sevildiğini söylemek daha doğru olacaktır.

suvla şarap fiyatları
suvla şarap fiyatları

Beyaz şaraptan tutun da pembe şaraba kadar birçok türü olan bu alkollü içecekler zaman içerisinde birçok marka tarafından üretilmeye başlanmış ve alkollü içecekler içerisinde önemli bir yere yükselmiştir. Bu yazıda Suvla Koyu olarak bilinen yerden isim alan Suvla şarapları ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Romantizmin ayrılmaz parçası olan ya da iş yemeklerinde masalardan eksik olmayan şaraplar damak zevkini iyi bilen kişilerin tercih ettiği alkollü içeceklerdir. Ancak bu durum bütün şarapların iyi olduğunu ve içilebilir olduğunu ifade etmez. Tabiri caize ucuz şarap olarak nitelendirilen şarap 25,00 TL 50,00 TL gibi düşük fiyatlara satılıyorsa muhtemelen o şarap iyi bir şarap değildir. Ancak Suvla gibi diğer alkollü içeceklere nazaran uygun fiyatlı olan ancak buna rağmen içimi oldukça zevkli olan şaraplar mutlaka ilk tercih edilen şaraplar olmakta.

İsterseniz gelin lafı uzatmadan Suvla şaraplarının fiyatları hakkında bilgi verelim. Daha sonra yazımızın devamında Suvla şaraplarla ilgili daha birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Suvla şarap fiyatları 2021 listesi şu şekildedir;

Ürün Adı Ürün Türü Fiyat
 Reserve Roussanne-Marsanne 75 cl Beyaz Şarap 256 TL
 Blush Karasakız 75 cl Rose Şarap 114 TL
 Boğazkere & Öküzgözü 75 cl Kırmızı Şarap 101 TL
 Clairet 75 cl Rose Şarap 110 TL
 Cabernet Sauvignon & Merlot 75 cl Kırmızı Şarap 114 TL
 Reserve Syrah 75 cl Kırmızı Şarap 237 TL
 Cabernet Sauvignon 75 cl kırmızı Şarap 138 TL
 Chardonnay 75 cl Beyaz Şarap 122 TL
 Tatlı Tatlı Solaris 75 cl Tatlı Şarap 117 TL
 Kınalı Yapıncak 75 cl Beyaz Şarap 101 TL
 Reserve Merlot 75 cl Kırmızı Şarap 256 TL
 Sauvignon Blanc 75 cl Beyaz Şarap 164 TL
 Reserve Cabernet Sauvignon 75 cl Kırmızı Şarap 275 TL
 Reserve Petit Verdot & Karasakız 75 cl Kırmızı Şarap 246 TL
 Papaskarası 75 cl Kırmızı Şarap 146 TL
 Kirte 75 cl Kırmızı Şarap 174 TL
 Viognier 75 cl Beyaz Şarap 128 TL
 Grenache Noir 75 cl Kırmızı Şarap 173 TL
 Tatlı Tatlı Karasakız 37,5 cl Tatlı Şarap 117 TL
 Reserve Karasakız 75 cl Kırmızı Şarap 223 TL

 

suvla şarap fiyat listesi
suvla şarap fiyat listesi

Bu listedeki fiyatlar Suvla marka şarapların ortalama fiyatlarıdır. Fiyatlar hakkında aklınızda bir fikir oluşturması adına çok tercih edilen diğer markaların da şaraplarını vereceğiz. Diğer markalara ait fiyat bilgileri şu şekildedir;

Buzbağ Şarap Fiyatları Doluca Şarap Fiyatları Kavaklıdere Şarap Fiyatları
Buzbağ Klasik – 75’lik 65,00 TL Doluca Beyaz – 75’lik 45,00 TL Kavaklıdere Ancyra Öküzgözü – 75’lik 60,00 TL
Kavaklıdere Egeo Sauvignon Blanc – 75’lik şarap 85,00 TL Doluca Kırmızı – 75’lik 45 TL Kavaklıdere Çankaya – 75’lik 60 TL
Buzbağ Beyaz – 75’lik 55,00 TL Doluca Klasik – 75’lik 45 TL Kavaklıdere Prestige Öküzgözü – 75’lik 130 TL
  Doluca Rose – 75’lik 50 TL  
  Doluca Safir – 75’lik 95 TL  
  Doluca Antik Kırmızı – 75’lik 70,00 TL  
  Doluca Antik Beyaz – 75’lik 70 TL  

Bu listedeki güncel şarap fiyatları Suvla şarap ile arasındaki fiyat farklarının ne olduğunun anlaşılması için verilmiştir. Bu markaların şaraplarına dair 150 lik şarap fiyat bilgisi olmadığı için yalnızca 75’lik şaraplar hakkında bilgi verebildik. Sizin satın alacağınız zaman şarapların fiyatları burada yer alan fiyatlardan daha çok veya daha az olabilir. Ayıca ürünün türüne göre de fiyat farklılıkları olabilir. Örneğin aynı markada kırmızı şaraplarda geçerli olan bir etiket beyaz şaraplarda geçerli olmayabilir.

Suvla Şarabı Hakkında Genel Bilgi

Suvla şarabı aslında şaraptan öte bir kavramdır diyebiliriz. Mitolojik kaynaklara göre Gelibolu yarımadası şarap merkezi olarak adlandırılıyordu. Buralarda bulunan üzüm bağları ile birçok tatta şarap düzenli olarak üretiliyordu. Ancak sonraki dönemlerde Suvla markası ortaya çıkmış ve kurucusu Selim Zafer Ellialtı ile ülkemizdeki şarap kavramı ayrı bir boyuta ulaşmıştır.

Yaklaşık bin dönümlük bir üzüm bağı arazisi ile onlarca şaraphanede üretilen Suvla şarapları yoğun iyot ve reçine kokusu ile harmanlanarak özel bir şarap haline geliyor. Teknolojiden olabildiğince faydalanılan bu şaraphanelerde aynı zamanda geleneksel yöntemler uygulanıyor ve şarabın tadı en üst seviyelere çıkarılıyor.

Suvla Nerenin Şarabı?

Suvla Çanakkale bölgesine özgü bir şaraptır.

Suvla Genel Müdürü Kimdir?

Suvla genel müdür Yeşim Topaloğlu’dur.

Hakkında Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz cglr351905@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.