İnşaat

Açılır Kapanır Tente Fiyatları

Kaliteli Malzemelerle Garantili Tente Sistemleri

Bu yazımızda sizlere evlerde ve iş yerlerinde oldukça sık tercih edilen otomatik tente modellerinden bahsedeceğiz. Kullanım amacınıza göre körüklü mü ya da mafsallı tente seçmenizde size yardımcı olacak bilgiler vereceğiz.

Sonrasında ise açılır kapanır tente fiyatlarından bahsederek hangi modelin daha uygun fiyatlı olduğu bilgisini vererek makalemizi sonlandıracağız.

Tente Modelleri

Tenteler bildiğimiz üzere evlerini ya da iş yerlerini güneşten veya yağmurdan koruyan ürünlerdir. Birçok farklı renk ve modelde üretilen bu tentelerin genellikle açılır kapanır olanları tercih ediliyor.

Bunun sebebi ise hem güneş ışınlarından istenildiği zaman faydalanmak hem de daha az yer kaplamasını sağlamak olduğunu biliyoruz.

Her amaca uygun olması sebebiyle tente modelleri oldukça farklılık gösteriyor. Hal böyle olunca insanlar yaşam alanlarını daha yaşanabilir kılmak için bu tarz kolaylıklara başvuruyorlar. Örneğin tente branda olan bir iş yerinde yağmur yağması halinde tenteyi kapatırsanız müşteriler oturmaya devam edeceklerdir. Ya da evinizde otomatik tente var ise yağmurdan etkilenmeden tek bir tuşla kapatarak keyfinize devam edebilirsiniz.

otomatik açılır kapanır tente fiyatı
otomatik açılır kapanır tente fiyatı

Tente sistemleri boyutuna ve rengine göre farklılık gösterebiliyor. Bu yüzden otomatik açılır kapanır tente fiyatları ortalama 8.000 – 15.000 TL arasında seyrediyor. Bu fiyatın fazla geldiği kişiler ise genellikle ikinci el tentelere yöneliyor. Özellikle açılır kapanır tente m2 fiyatı hesaplamak gerekirse;

 • Pergola Tente metrekaresi: 600 TL + KDV
 • Motorlu Tente metrekaresi: 650 TL + KDV
 • Otomatik Tente metrekaresi: 650 TL + KDV
 • Raylı Tente metrekaresi: 650 TL + KDV
 • Oval Tente metrekaresi: 650 TL + KDV
 • Demonte Tente metrekaresi: 650 TL + KDV olarak öne çıkıyor.

Otomatik Tente Fiyatları

Tente fiyatları kullanım amaçlarına göre fiyat farklılıkları gösteriyor. Özellikle otomatik ve mafsallı olanların diğerlerine göre biraz daha pahalı oldukları söylenebilir. Şimdi de gelin hazır olarak satılan otomatik tente fiyatlarına bir göz atalım.

 • 2 M Mafsallı Tente: 8.080 TL
 • 3 M Mafsallı Tente: 8.080 TL
 • 4 M Mafsallı Tente: 10.440 TL
 • 5 M Mafsallı Tente: 12.800 TL
 • 6 M Mafsallı Tente: 15.160 TL

Görüldüğü üzere fiyatlar 7.000 TL’den başlayarak 14.000 TL’ye kadar yükseliyor. Körüklü ya da mafsallı tercihi ise tamamen sizlere kalmış durumda. Fiyat farkı olarak körüklü ya da mafsallı tenteler de çok bir değişiklik olduğunu söyleyemeyiz. Daha uyguna tente arayanlara ise ikinci el açılır kapanır tente fiyatlarına göz atmalarını öneriyoruz. Ahmet ALP

 

Bu yazımızda sizlere açılır kapanır tente modelleri ve kullanım alanları hakkında bilgi verdik. Evlerde, iş yerlerinde ve yazlıklarda kullanılan tenteler bazı durumlarda oldukça hayat kurtarıcı olabiliyor.

Siz de açılır kapanır tente fiyatlarını araştırarak amaca en uygun olan tenteyi satın alabilirsiniz. Son olarak güvenmediğiniz ya da olanın çok altında satış yapan yerlere güvenmemenizi öneriyor ve yazımızı sonlandırıyoruz.

İlginizi çekebilir: otomatik garaj kapısı fiyatları

Pergola Tente yasal mi?

Evinize, iş yerinize ya da yazlığınıza pergola tente taktırmak tamamen yasaldır. Yasal olmayan şey iş yerlerinde kaldırımı tenteyle kapatarak alana dâhil etmek ya da planda balkon olarak yer alan kısmı tente yardımıyla odaya çevirmektir.

Mafsallı tente kaç metre açılır?

Mafsallı tentelerin ne kadar açılacağı tentenin uzunluğuna göre değişebiliyor. Ancak mafsallı tentenin açılacağı uzunluk maksimum 350 cm’dir. Bu mesafenin 6 metre boy için esas alındığını bilmenizde fayda var.

Pergola ruhsata tabi midir?

Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’ne göre pergola yaptırmak ruhsata sahip değildir. Yani ister evinize ister iş yerinize şartları sağlamak koşuluyla pergola tente monte işlemini kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Otomatik tente yasal mı?

Belediyecilik kanununa göre otomatik tente taktırmak tamamen yasaldır. Yasaklı durumları ihlal etmediğiniz sürece istediğiniz alana otomatik tente taktırabilirsiniz. Bunun yüzünden herhangi bir yaptırımla karşılaşmanız söz konusu dahi olmayacaktır.

Pergola Tente su geçirir mi?

Pergola tenteler su geçirir mi sorusu taktıracak olanların akıllarına ilk gelen sorudur. Çünkü özellikle kış aylarında hasar görmesi ya da deforme olması istenmeyen bir durumdur. Pergola tentelerin su geçirmeyenleri mevcuttur. Ancak buna rağmen kış aylarında kapalı tutmanızı ya da yıpranmaya karşı daha kaliteli malzemeden üretileni almanızı öneriyoruz.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Ahmet Alp

Merhaba, ben Ahmet Alp. 30 yaşındayım. Kitap okumayı, merak ettiğim bir konuyu enine boyuna araştırmayı, kamp yapmayı ve gezmeyi çok seviyorum. 10 senedir makale yazarlığı yapıyorum. Yazdığım makalelerin çok sayıda insana ulaştığını görmek beni mutlu ediyor. Makale yazarken aynı zamanda yeni bir şeyler öğrenmeyi ve bunları hayatıma katmayı çok seviyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu