İlaç Fiyatları

Mucovit C 1200 Fiyat

Mucovit C 1200 fiyat konusunda yazımızda ayrıntılı bilgilere yer veriyoruz. Mucovit ne işe yarar, fiyatları 2023 yılında ne kadar oldu hakkındaki sorularınıza cevap bulacaksınız.

Mucovit C Nedir, Ne İşe Yarar?

Mucovit, yuvarlak ve beyaz renge sahip olan efervesan tablet olarak bilinir ve balgam sökücü ilaçtır. Mucovit C içeriğinde ise etken madde olan asetilsistein ve askorbik asit yer alır. Mucovit C 1200/400 mg 30 efervesan tablet balgamın dışarıya atılması, yorgunluğun düzenlenmesi, balgamın azaltılması, bronşiyal sekrasyon bozukluklarının iyileştirilmesi amacıyla kullanılır.

Mucovit C 1200 fiyat ve özellikleri
Mucovit C 1200 fiyat ve özellikleri

Mucovit C balgamı sulandırma özelliğine sahip olurken, balgamın dışarıya daha kolay şekilde atılmasına da yardımcı olur. Balgam, öksürük ile kolayca dışarıya atılır. Sigara içen kişiler için Mucovit C 1200/400 mg kullanması önerilir. Çünkü sigara içenlerde kuru öksürük çok alırken, balgamı atamama gibi problemler ise çok sık şekilde yaşanır. Mucovit C balgamın toplanarak dışarıya atılmasına yardımcı olduğundan dolayı kullanacak olan kişide kuru bir öksürüğe sebebiyet verir.

Mucovit C Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Mucovit C kullanımına başvuracak olanlar için hangi kullanım talimatına uyması gerektiği de önemlidir. Mucovit C için kullanım talimatına uygun şekilde hareket edilmelidir. Aksi taktirde ilacın kullanıma bağlı olarak yan etki sıkıntılarının görülme olasılığı söz konusu olabilir. Mucovit- C kullanımını doktorunuzun veya eczacınızın haberi olmadan kesinlikle kullanmayın. Mucovit c kullanımında hasta ve doktorların birbirleriyle görüşüp tavsiye halinde kullanabileceği bir ilaçtır.

Mucovit C, akciğer ve boğazlarda oluşan balgamın parçalanarak çıkarılmasına yardımcı olan bir olumlu etkisi vardır. Soğuk algınlığı, solunum yollarında iltihaplanmalar, bronşiyal sekresyon gibi pek çok rahatsızlıkların iyileştirilmesi amacıyla kullanılır. Mucovit C kullanımı şu şekilde olmalıdır;

  • Mucovit C ağız yoluyla alınması gereken bir ilaçtır.
  • Mucovit- C ilacı, bir bardak suda eritilerek içilmesi gerekir.
  • Suda bekletildikten sonra kullanıma hazır hale getirilmelidir.
  • Mucovit- C ilacı çiğnenmemeli ve kesinlikle yutulmamalıdır.

Neutec ilaç san tarafından geliştirilmiş olan Mucovit C için eczacıya danışmanın yerine uzman doktora giderek öğrenmeniz daha faydalı olacaktır.

Mucovit C 1200 fiyat
Mucovit C 1200 fiyat

Mucovit C Fiyatı Ne Kadar 2023?

Mucovit-c 1200 400 mg 30 eff tab fiyatı, 2021 senesine göre daha da zamlı şekilde güncellenmiştir. Çünkü ülkemizdeki enflasyon ve döviz kurları ilaç sektörünü de olumsuz yönde etkilemeye neden olmuştur. Bu yüzden dolayıdır ki Mucovit-C , 30 efervesan tablet 14.97 TL olarak satışa sunulur.

Mucovit- C ilaç kullanmadan önce mutlaka kullanım talimatını okumalısınız. Mucovit- C ilacıyla tanı ve tedavi işlemlerinin sorunsuz şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz. Sitede yer alan bilgiler en doğru şekilde aktarılmaya çalışılmıştır. Sitemiz yasal sorumluluk altında hizmet vermemekte ve Mucovit-C ilacının güncel fiyatını sunarak bilgilenmenizi sağlar.  Mucovit-C ilacı kullanımından doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Mucovit C 1200 fiyat ne kadar hakkında kullanacak olan hastalara yardımcı olmaya çalıştık.

Mucovit C 1200 fiyat güncel bilgisi, ne işe yarar, kimler kullanabilir gibi birçok içeriğe yer verdik. Yazımızın faydalı olduğunu düşünüyorsanız HepKredi sayfamızda belirtebilirsiniz.

Mucovit C 1200 Ne İşe Yarar?

Yoğun kıvamlı balgamın dışarıya atılması, yorgunluğun düzenlenmesi, ekspektorasyonun kolaylaştırılmasına yardımcı olur.

Mucovit C 1200 Nasıl Kullanılır?

Mucovit C ağızdan alınan bir ilaçtır. Bir bardak suda eritilerek içilmelidir.

Mucovit C Kaç Gün Kullanılmalıdır?

Mucovit C doktor tavsiyesinde alınması gerekir.4-5 gibi süreden fazla kullanılmaması gerekir.

Mucovit C de Ne Kadar C Vitamini Var?

Mucovit C ilacı 400 mg askorbik asit içerir. İçeriğinde , mono sodyum sitrat, sodyum hidrojen, sodyum klorür ve limon aroması vardır.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu