İnşaat

Çim Taşı Fiyatları

Çim taşı fiyatları ne kadar oldu, çim taşı özellikleri nelerdir ve benzeri soruların yanıtlarını araştırıyorsanız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Dış mekan yüzeylerinde sıklıkla tercih edilen çim taşı fiyatlarının 2022 güncel halini sizler için derledik. Aklınıza çim taşı hakkında takılan tüm soruların yanıtlarını içeriğimizin devamından alabilirsiniz.

Çim taşı fiyatları
Çim taşı fiyatları

Çim Taşı Fiyatları 2022

Çim taşı fiyatları 2022 yılında ne kadar oldu sorusu sıklıkla merak ediliyor. Yeşil alan oluşturmak amacıyla dış mekan yüzeylerinde sıklıkla kullanılan çim taşlarının fiyatları marka, ölçü ve benzeri kıstaslara bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Özellikle de bahçe, garaj ve park gibi alanlarda tercih edilen çim taşı fiyatlarının güncel hali şu şekilde yansıyor;

  • Çim Taşı 40×60 4 Adet 160 TL
  • Çim Taşı 60×40 8 Adet 450 TL

Çim taşlarının güncel fiyatları bu şekilde yansıyor. Nitekim metrekare bazlı olarak toptan satın almanız halinde fiyatlar perakende fiyatlarına kıyasla çok daha düşük olacaktır. Yine çim taşı üretici firmasının sektördeki yeri ve fiyat politikası da fiyatların değişmesinde etkin rol oynar.

Çim Taşı Nedir?

Çim taşı çeşitleri peyzaj çalışmalarında kullanılan seçeneklerdir. Genel tanımıyla yerinde döküm şeklinde imal edilen ve geçirgen olma özelliği taşıyan betonarme taşlar olarak da ifade edilebilir. Şık görüntüsünün yanı sıra uygulandığı alanda uzun kullanım ömrü sunduğu için de tercih ediliyor. Genel kullanım alanlarından bazılarını sıralamak gerekirse de;

  • Bahçelerin yüzeyinde,
  • Park gibi açık alan yüzeylerinde,
  • Otopark yüzeylerinde,
  • Tüm zemin türlerinde sıkça kullanılır.

Kullanım alanlarına göre çeşitleri de farklılık gösteriyor. Yine çeşitlerine bağlı olarak da fiyatları değişiyor. Örnek vermek gerekirse bahçe çim taşı fiyatları ile delikli çim taşı fiyatları arasında farklılık bulunuyor. Çim taşları sektörde aynı zamanda kaldırım taşı ya da kilit taşı modelleri olarak da sıkça anılıyor.

İlginizi çekebilir: rulo çim fiyatları

Çim taşı fiyatları ne kadar
Çim taşı fiyatları ne kadar

Çim Taşı Özellikleri Nelerdir?

Bordür taşı, parke taşı adıyla da sıkça anılan çim taşı modelleri peyzaj çalışmalarında sağladıkları avantajlar nedeniyle de sıklıkla kullanılıyor. En göze çarpan özelliği uygulandığı alanın daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır. Bunun yanı sıra diğer özelliklerinden bazılarını sıralamak gerekirse de;

  • Petek görünümlü gözenekli bir yapıya sahiptirler.
  • Yapısını oluşturan beton alanlar uygulamasını kolaylaştırıyor.
  • Uygulandığı alanın daha estetik ve şık görünmesini sağlıyor.
  • Uzun ömürlü ve dayanıklı, dış etkenlere karşı dirençli olma özelliği taşıyor.

Çim taşı modelleri yukarıda sıraladığımız özellikleri ve daha fazlasını bir arada taşıyor. Uzun yıllar kullanım deneyimi sunan çim taşı modelleri için doğru firmadan satın almanız da oldukça belirleyicidir. Özellikle de kilitli parke taşlarının özellikleri kadar yapısında bulunan malzemelerin kalitesi de uzun ömürlü olup olmamasını doğrudan belirliyor. Öte yandan çim taşlarının uygulanma biçimi de kaliteli kullanım sunması açısından önem arz ediyor. Bu nedene de uygulamasını profesyonel ustalara yaptırmanız tavsiye edilir.

Çim taşı fiyatları, özellikleri ve detayları hakkında merak ettiğiniz ayrıntılara içeriğimizde yer verdik. Çim taşı model ve fiyatlarına ilişkin aklınıza takılan farklı sorular varsa da bunları yorum alanında bizimle paylaşabilirsiniz. HepKredi olarak en kısa süre içerisinde yorumlarınıza geri dönüş sağlıyoruz.

İlginizi çekebilir: A101 bahçe salıncağı fiyatı

SSS:

Çim Taşı Nedir?

Çim taşı yeşil alanların oluşturulmasında kullanılan yerinde döküm şeklinde imal edilen taşlardır. Genel olarak garaj yüzeylerinin yapımında, park ve bahçe yüzeylerinde, peyzaj çalışmalarının tamamında kullanılabilir. Şık görünümünün yanı sıra oldukça uzun ömürlü ve dayanıklı kullanım deneyimi sunduğu için de peyzaj çalışmalarında sıkça tercih edilen taş olarak dikkat çekiyor.

Çim Taşı Kaç Kilo?

Çim taşı kilosu ebatına ve miktarına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Genel olarak çim taşları kodlarla birbirinden ayrılır. Standart çim taşlarının kodu 01-02 olarak yansıyor. 01-02 koduyla bilinen 1 adet çim taşı ortalama 12 kilogramdır. 1 metretül çim taşı ortalama 72 kilogram kadar ağırlığa sahiptir.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 5]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz hepkredi@gmail.com adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu