Otomotiv

Hurda Akü Fiyatları

Akü hurda fiyatları ne kadar? Hurda akülerin fiyatları nelere göre değişiyor? Düşünüldüğünden daha değerli olan akü hurda fiyatlarına ilişkin merak ettiğiniz hususları sizler için bir araya getiriyoruz.

Hurda Akü Fiyatları 2023 Yılında Ne Kadar Oldu?

Hurda akü fiyatları dönemsel olarak farklılık gösterebiliyor. Fiyatları etkileyen farklı unsurlar bulunuyor ve bunlara bağlı olarak değişiklikler yaşanabiliyor. Rakamları en fazla etkileyen hususun ise kurşun fiyatlarında yaşanan değişim olduğu söylenebilir. Hurda akü alan yerler kurşun fiyatlarına bağlı olarak farklı seviyelerden alım yapıyorlar.

Hurda akülerin alım satımı bazı özel merkezlerde yapılıyor. Bunun haricinde elinde yüksek miktarda hurda akü olanlar geri dönüşüm için direkt fabrikalara başvurabiliyor. Geri dönüşüme gönderilen hurdalar böylece tekrardan ekonomiye kazandırılmış oluyor.

Hurda Akü fiyatı toplam miktara ve piyasadaki seviyeye göre değişiyor. Ayrıca akülerin türünün de bu noktada etkili olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kuru ve sulu akü en değerli hurda türlerindendir.

İyi fiyatlarla elinizdekileri satmak için piyasa koşullarını takip etmeniz gerekiyor. Özellikle dönemsel olarak yaşanan dalgalanmalar neticesinde satış fiyatınızı yükseltebilirsiniz. İçinde bulunduğumuz dönemde hem dolar kurunun yükselmesi hem de emtiadaki artışlar hurda aküler için yüksek rakamlar ödenmesini sağlıyor. İlerleyen dönemlerde dolar kuru ve emtiadaki değişime bağlı olarak rakamlar daha da artabilir.

Akü Hurda Fiyatları
Akü Hurda Fiyatları

İlginizi çekebilir: Demir fiyatları

Hurda Akü Kilo Fiyatı 2023

Hurda akü kilo fiyatı; hurdanın türüne, miktarına ve o anki piyasa koşullarına göre farklılık gösteriyor. Güncel hurda akü fiyatları şu şekildedir;

  • Hurda Sulu Akü: 9,10 TL/kg
  • Hurda Kuru Akü: 9,10 TL/kg

Burada paylaşılan rakamlar ortalama ve sadece bilgilendirme amaçlıdır. Nihayetinde son dönemlerde birçok alanda olduğu gibi burada da fiyatlarda ciddi dalgalanmalar yaşanıyor. Atık akü rakamlarında da böyle bir değişimin yaşanması kaçınılmaz bir durum haline geliyor. Dolayısıyla yukarıda yer alan rakamların değişebileceğini dikkate almalısınız.

Hurda Akü Fiyatları 2023

Hurda akü fiyatları 2023 yılında ülkemizde genel olarak yükseliş trendinde yer alıyor. Yukarıda da belirtildiği gibi akü geri dönüşüm süreci sonrasında farklı emtialar olarak satılacak ürünlere dönüşüyor. Emtia fiyatları ise direkt olarak döviz kuruna endekslidir. İşte bahsedilen bu durum nedeniyle hurda akülerin fiyatlarında belirgin bir yükselme meydana geliyor.

Yaşanan yükselişin dönemsel olarak farklılaşabileceği unutulmamalıdır. Nihayetinde fiyatları etkileyen hususların başında arz talep dengesi geliyor. Mevsimsel etkilere bağlı olarak talepte yaşanacak azalma veya pandemi sonrasında sanayi sektörünün hızlanması gibi hususlar rakamları etkileyecektir.

Mutlu Akü Hurda Fiyat Listesi

Mutlu akü hurda fiyat listesi sürekli olarak güncelleniyor. Ancak bu noktada hurdası alınacak akünün markasının herhangi bir önemi olmadığının bilinmesi gerekiyor. Nihayetine hurda olarak alınan aküler geri dönüşüme gönderiliyor ve orada farklı maddelere dönüştürülüyor.

Mutlu akü ülkemizde en fazla tercih edilen markalardan birisi. Bahsedilen durum hurdası en fazla getirilen markalardan birisi olmasına neden oluyor. Bahsedilen listede yer alan rakamlar alım fiyatlarıdır. Fiyatlar şu şekilde;

  • Hurda Sulu Akü: 9,10 TL/kg
  • Hurda Kuru Akü: 9,10 TL/kg

Kuru Akü Hurda Fiyatları

Kuru akü hurda fiyatları bu tür akülerin yapısına bağlı olarak daha farklı seviyelerde olabilir. Bilindiği gibi kuru aküler içerisine asit ve saf su eklenmesine gerek olmayan akülerdir. Bunların hurdalarının alımları da diğer akü türlerinde olduğu gibidir.

Kuru akülerin içerisinde farklı türden metaller bulunuyor. Ancak içerdiği metal türlerinin genel olarak diğer akülerden çok fazla farklı olmadığı söylenebilir. Buna bağlı olarak kuru akülere ilişkin fiyatlar genel hurda akü fiyatlarına yakın seviyededir.

İlginizi çekebilir: Galvaniz boru fiyatları

Hurda kuru akü, Kuru jel akü fiyatları
Hurda kuru akü, Kuru jel akü fiyatları

Hurda Jel Akü Fiyatları

Hurda jel akü fiyatları yapısı farklı olan bu akülerde fazlasıyla merak edilen konulardan biri oluyor. Bilindiği gibi bunların içerisinde jel formunda elektrolitler bulunuyor. Bundan dolayı özellikle yenilenebilir enerji sistemlerinde kullanımlar yüksek verimlilik getiriyor. Uzun ömürlü yapıları olan jel aküler, kullanım ömürlerini tamamladıktan sonra hurda olarak satılabiliyor. Bakanlık tarafından yayınlanan geri dönüşüm kuralları kapsamında geri dönüştürülür. Böylece ekonomiye yeniden kazandırılmaları sağlanmış olunuyor.

Jel akülerin hurdalarının fiyatları belirlenirken diğer seçeneklerde olduğu gibi farklı unsurlar devreye giriyor. Dolayısıyla da sabit fiyatlardan bahsedilmesi çok zor. Piyasa güncel olarak takip edildiğinde daha doğru rakamlara ulaşılabilir.

60 Amper Hurda Akü Fiyatları

60 Amper hurda akü fiyatları piyasa koşullarına göre farklılık gösteriyor. Ancak burada esas olan akünün kaç amper olduğu değildir. Tekrar vurgulamak gerekirse, alımlardaki temel kriter ağırlık ve hurda akü içerisindeki metallerin türleridir. Hurda plastik, metallere kıyasla daha düşük olduğunda dolayı plastik bölümler dikkate alınmıyor. Bunun haricinde marka veya amper gibi kriterlerin rakamları etkilemediği bilinmelidir.

Akü hurda fiyatlarını etkileyen unsurlardan yukarıda sizler için anlattık. Bunlarla ilgili bilgi alırken hurda bakır fiyatları ve hurda demir fiyatlarını da sitemizde sunuyoruz. Böylece piyasadaki genel durumu daha net olarak görebileceksiniz.

Kullanım ömürlerini tamamlayan bu ürünlerin mutlaka geri dönüşüme gönderilmesi gerekiyor. Aksi durumda doğa için ciddi bir tehdit oluşturuyor. Geri dönüşüm sayesinde hem siz elinizdeki hurdaları paraya çevirmiş olursunuz hem de doğa korunmuş olur.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 1 Anlık Puan: 4]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu