KrediBankalar

Bankadan Kredi Alamıyorum, Ne Yapmalıyım?

Acil nakit ihtiyacı olup bulamayan kullanıcılar bankadan kredi alamıyorum diye arama yapıyorlar. İşte bu konuyu sizler için özetledik. Peki bankadan kredi alamayanlar neler yapmalı? İşte sizler için önerilerimiz.

Acele para ihtiyaçlarında önceden olduğu gibi yakınlarımızdan istemek yerine artık ilk olarak bankaların yolunu tutuyoruz. Fakat bankalar bir takım koşullara göre kredi vermekte veya vermemektedir.

Peki bankadan kredi alamıyorum diyen ziyaretçilerimiz neler yapmalı? Bankadan ne hızlı şekilde kredi almak için hangi yolları izlemelisiniz?

Bu konuda akıllara gelecek tüm sorularınız için tavsiyelerimizi burada yazıyoruz. Banka haricinde kredi veren şirketlerden nasıl kredi alınır? İşte sorularınızın cevapları.

Bankadan Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Bankalara herhangi bir oranda kredi başvurusunda bulundunuz. Kısa süre içerisinde aldığınız bir mesajla bankanın olumsuz cevap verdiğini ve kredi alamadığınızı öğrendiniz. Peki bundan sonra izleyeceğiniz yol nedir?

bankadan kredi alamıyorum
bankadan kredi alamıyorum, ne yapmam gerekiyor

Farklı bir bankayı ziyaret edip kredi başvurusunda bulunmak mı istiyorsunuz yoksa tüm olumsuzlukları kabul edip köşenize çekilmek mi? Elbette de ikisi de değil. hepkredi.com ailesi olarak ziyaretçilerimiz için net bir yol haritası belirledik.

Bankalardan tüm bu belirttiğimiz sebeplerle kredi çekemeyenler için birkaç yolla kredi çekebilecekleri tavsiyeler sunacağız. Bu aşamalar sonrasında sizler de kredi çekebilirsiniz.

İlk olarak neden kredi çekemediğinizi bilmeniz gerekmektedir. Kredi notunuza bakılarak başvurunuza red cevabı aldıysanız kredi notunuzun yükselmesi için gayret göstermelisiniz. Bu konuda tavsiyelerimizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Fakat farklı sebeplerden ötürü de kredi başvurunuza red cevabı verebilirler. Bu sebepler arasında eski dönem ödemelerinizi düzensiz yapmanız, kredi sebebiyle takibe düşmeniz veya en kötü olasılıkla bir yakınınız ödemelerini düzensiz yapıyordur.

Bizler bu yazıyı kredi notu olumsuz düzeyde olan ve kredi çekemeyen ziyaretçilerimiz için hazırladık. Bu durumda kredi notunuzu kısa sürede yükseltebilecek ve tekrar kredi alabilecek düzeye getirecek tavsiyelerimizi belirtiyoruz.

Bankadan Kredi Alamıyorum
Neden Bankadan Kredi Alamıyorum

Ayrıca, banka dışında kredi veren yerler adlı içeriğimizi de incelemenizi öneririz.

Kredi Almanın Yolları Nelerdir?

Bankalardan kredi çekemeyenler ve nakite ihtiyaç duyanlar için kredi notlarını olumlu düzeye getirebilecekleri önerilerde bulunacağız. Bankalardan kredi alabilmek için her kişinin kredi notu vardır ve bankalar bu mevcut kredi notuna göre kredi başvurularına cevap vermektedirler.

Böylece kredi notunuz olumsuz düzeydeyse yaptığınız kredi başvurusuna red cevabı alırsınız. Bu her banka için geçerlidir. Çünkü bankalar KKB sistemini yani kredi notu kayıt sistemini ortak bir şekilde kullanmaktadırlar. Aynı zamanda borç para veren hayırseverler adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir bankadan kredi alamıyorsanız farklı bir bankadan da kredi alamazsınız. Kredi notunu en önemli derecede etkileyen şey düzenli yapılan geri ödemelerdir. Bankalara olan mevcut borçlarınızı vaktinde ve düzenli bir şekilde öderseniz kredi notunuz otomatik olarak olumlu düzeye yükselecektir.

Eğer ödemelerinizde geç kalırsanız kredi notunuz bir hayli düşecektir. Öbür yandan ikinci sebep olarak oldukça fazla olan başvurulardır. Eğer banka size kredi onayı vermiyorsa ve devamlı olarak başvuruda bulunup red cevabı alıyorsanız yine kredi notunuz düşecektir.

Siz de bankalar kredi vermiyor hangi yollarla kredi alabilirim sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca aşağıya Serdar Deveci tarafından hazırlanan muhteşem bir video bırakıyoruz, keyifli izlemeler.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu