Kredi

PTT Kredi Başvurusu 6 Ay Ödemesiz

PTT kredi başvurusu 6 ay ödemesiz nasıl yapılır? PTT kimlere kredi veriyor? Bu soruların cevaplarını ve PTT kredi başvurusu ile ilgili merak edilen hususları sizler için derledik.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT kredi başvurusu, istenen şartları taşıyan kişiler tarafından PTT şubelerinden yapılabilir. Buna ek olarak SMS ile de kredi başvurusu yapmak mümkün. Ancak burada esas olan gerekli şartların taşınmasıdır.

PTT Kredi Başvurusu 6 Ay Ödemesiz
PTT Kredi Başvurusu 6 Ay Ödemesiz

PTT, bilindiği gibi iletişim ile ilgili faaliyetleri yürüten bir kurum olarak kuruldu. Ancak son yıllarda faaliyet alanını genişletmiş ve adeta bir banka gibi faaliyet göstermeye başlamıştır. İşte bu faaliyet arasında müşterilerine kredi verme de var.

PTT, sadece emeklilere kredi desteği sağlıyor. Ayrıca bütün emeklilere değil emekli maaşını PTT’den alanlar bu imkandan yararlanabiliyor. Bunun haricindeki kişilerin başvuruları kabul edilmiyor ve direkt olarak reddediliyor. PTT’den emekli maaşınızı almanız da tek başına yeterli değil. İstenen diğer şartların da sağlanması gerekiyor. PTT kredi başvurusu için gerekli olan şartlar şunlardır;

  • Emekli maaşını PTT’den almak
  • 82 yaşından küçük olmak
  • Yüksek kredi notuna sahip olmak
  • Verilecek olan kredinin aylık taksit miktarı, başvuru sahibinin emekli maaşının yarısından fazla olmamalı

Emekli maaşınızı PTT den alıyor ve diğer şartları da sağlıyorsanız, kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. PTT, sağlamış olduğu ihtiyaç kredisi ile acil nakit ihtiyaçlarınıza etkili çözümler sunuyor.

PTT şubesine başvuru yapmadan önce kredi için uygun olup olmadığınızı sorgulayabilirsiniz. Bunun için PTT (boşluk) TC Kimlik Numarası yazarak 3050’ye SMS göndermeniz yeterlidir. Gönderdiğiniz SMS’in cevabı kısa sürede yine SMS olarak size iletilir ve kredi için uygun bir aday olup olmadığınız belirtilir. Şubeye gitmeden bu sorgulamayı yapmanız, olası zaman kaybının engellenmesi için önemlidir.

PTT İhtiyaç Kredisi Özellikleri

PTT ihtiyaç kredisi olarak da bilinen finansman desteği, düşük faiz oranı ve uygun vade seçenekleri ile emeklilere sunuluyor. Aslında burada bahsedilen krediyi direkt olarak PTT vermiyor. PTT, aracı bir kurum olarak rol alıyor. İlgili kredi Aktif Bank tarafından veriliyor. Aktif Bank N Kolay kredi emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için sunuluyor.

Aktif Bank, yaygın şube ağına sahip olmadığı için kredilerini PTT üzerinden de veren bir banka. Emeklilerin önemli bir kısmının PTT’den maaş alması, Aktif Bank’ın emeklilere özel seçenekler sunmasında oldukça etkili. Verilen kredinin öne çıkan özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

  • 000 TL’ye kadar kredi
  • %2,59 faiz oranı
  • 36 ay vade seçeneği

Alınan emekli maaşının yüksek olması durumunda sağlanan kredi miktarı daha yüksek olabilir. Ayrıca N Kolay kredideki faiz oranı kredi notunuza göre farklılık gösterebiliyor. Yüksek kredi notuna sahip olanlar, banka açısından güvenilir müşteri olarak kabul ediliyor. Ve bu tür kişilere daha düşük faiz oranı ile kredi sağlanıyor.

Emekli kredi veya ihtiyaç kredi kullanımı için emeklilerin PTT şubelerine başvuru yapması yeterlidir. Şubeye yapılacak başvuru sonrasında oradaki görevliler gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. TC kimlik numarası olan bir kimlik haricinde başlangıçta herhangi bir belge istenmiyor. Ancak kişinin durumuna bağlı olarak ek belgeler istenebileceği unutulmamalıdır.

PTT aracılığı ile Aktif Bank tarafından verilen kredi 30.000 TL’ye kadar veriliyor. Ancak burada esas olan kişinin emekli maaşıdır. Çünkü kullanılan kredinin aylık taksiti, emekli maaşının yarısından fazla olamaz. Örneğin; 2.000 TL emekli maaşı alanlar aylık 1.000 TL taksit ödemesi yapabilir. 1.500 TL maaş alanlar ise en fazla aylık 750 TL ödeme yapabilir. Kullanılacak kredi miktarı buna göre belirlenir.

PTT Kredi Başvurusu 6 Ay Ödemesiz Nasıl Yapılır
PTT Kredi Başvurusu 6 Ay Ödemesiz Nasıl Yapılır

PTT Kredi Hesaplama

PTT kredi hesaplama, vade ve faiz oranları dikkate alınarak yapılır. Ayrıca buradaki faiz oranlarını kişilerin kredi notları etkiliyor. Dolayısıyla herkes için ayrı şartların uygulandığını söylemek yanlış olmaz. İhtiyacı olanlara verilen bu imkandan yararlanmadan önce faiz oranları ve vade hakkında detaylı bilgi almanız doğru olacaktır.

PTT’den aylık %2,59 ve 24 ay vade ile 20.000 TL kredi çektiğinizi varsayalım. Böyle bir durumda yapacağınız ödeme şu şekildedir;

  • Ödenecek aylık taksit tutarı: 1.195 TL
  • Kredi tahsis ücreti: 105 TL
  • Yapılacak toplam ödeme: 28.680 TL

Kredi notunuzun yüksek olması durumunda size daha düşük faiz uygulanır. Böylece kredi maliyetinde önemli bir düşüş meydana gelebilir. Dolayısıyla tekrardan vurgulamak gerekirse kredi hesaplama, herkes için farklı olacak şekilde yapılır.

PTT kredi başvurusu nasıl yapabilirim?

PTT kredi başvurusu, PTT şubelerinden yapılabilir. Ayrıca 3050’ye SMS göndererek verilen kredi için uygun olup olmadığınızı da sorgulayabilirsiniz.

PTT herkese kredi veriyor mu?

PTT, sadece emekli maaşını PTT’den alanlara kredi veriyor. Ancak sağlanan kredi desteklerinin türleri zaman içinde değişebiliyor. Dolayısıyla ilerleyen dönemlerde farklı kişilere de kredi verebileceği unutulmamalıdır.

PTT kaç para kredi veriyor?

PTT, 30.000 TL’ye kadar kredi fırsatı sağlıyor. Ancak herkese 30.000 TL verilmiyor. Kişinin emekli maaşı miktarı ve kredi notuna bağlı olarak sağlanan kredi miktarı farklılık gösterebiliyor.
Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu