BankalarZiraat Bankası

Ziraat Bankası Western Union Para Yatırma ve Çekme

Ziraat Bankası, Western Union para sistemi ile birlikte bahsi geçen durumu gerçekleştirmiş bir bankadır. Para transferleri konusu sadece yurtiçinde gerçekleştirilen hareketlilikleri içermemektedir.

Bu kapsamda farklı ülkelere para gönderimi yapmak ya da farklı ülkelerden gelen paraları çekmek isteyenler de bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Western Union Para Yatırma ve Çekme Nasıl Yapılır?

Alternatif yöntemler üzerinden de gönderim ve alım yapılabilmesine karşın Western Union, onlara göre daha avantajlıdır. Çünkü sistemin dünya üzerinde yüz binlerce noktası bulunmaktadır. Bu da gönderimlerin hem hızlı hem de güvenilir bir biçimde tamamlanması anlamına gelmektedir. Peki, Western Union üzerinden para gönderimi nasıl yapılabilir?

Western Union Garanti Para Gönderme
Ziraat Bankası Western Union Para

Ziraat Bankası Western Union Para Yatırma Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası Western Union para yatırma işlemlerinde;

 • İnternet şubesi,
 • Ziraat mobil,
 • Herhangi bir şube tercih edilebilmektedir.

İnternet şubesinden ve mobilden yapılacak olan gönderimlerde adımlar birbirine benzer olacak şekilde ayarlanmıştır. Kişiler gönderim yapmak için para transfer bölümlerine gelirler. Sonrasında ise Western Union başlığı açılarak para gönder tuşuna basılmalıdır.

İlginizi çekebilir: Western Union müşteri hizmetleri numarası nedir?

Gönderimlerin tamamlanabilmesi için alıcılar;

 • Adı,
 • Soyadı,
 • Ülkesi,
 • Şehri,
 • Para birimi girerler.

Giriş işlemlerine göre değişebilen gönderim masrafları sistem tarafından otomatik bir şekilde hesaplanmaktadır. Onay tuşuna basılmasının hemen ardından takip için gerekli olan MTCN numarası ekranda kendini göstermektedir.

Bu alandaki Ziraat Bankası Western Union limitleri günlük olarak 5000 USD olacak şekilde belirlenmiştir.

Ziraat Bankası’nda Western Union para gönderimleri için şubeye gidenler ilk olarak bir müşteri başvuru formu doldurmalıdır. Müşteri başvuru formunun doldurulmasının ardından ise gönderim miktarı ve hizmet tutarı şube yetkilisine teslim edilmelidir.

Yetkili, işlemi tamamladıktan sonra MTCN bilgilerinin olduğu bir belgenin teslimini yapmaktadır. Bahsedilen numara sadece gönderi durumunu takip etmek için gerekli değildir. Numara üzerinden gönderilen paraların çekim işlemleri de yapılmaktadır. Zaten bu neden yüzünden numara oldukça önemlidir.

Ayrıca, Western Union Garanti para gönderme ve alma yolları konusunda bilgi sahibi olmak ister misiniz? Öyleyse ilgili linki tıklamanızı öneririz.

Ziraat Bankası Western Union Para Çekme Nasıl Yapılır

Bireyler Ziraat Bankası Western Union üzerinden kendilerine gelen paraları çekebilmek için gönderimlerde olduğu gibi;

 • İnternet şubesi,
 • Mobil bankacılık,
 • Şube seçeneklerinden birini tercih edebilmektedir.
Western Union Ziraat
Ziraat Bankası Western Union Para

İnternet şubesinden veyahut mobil şubeden çekim için para transferleri alanı açılmalıdır. Sonrasında ise Western Union bölümüne gelinmelidir. Bu alanda para alma adımına geçiş yapılmalıdır. Para alım ekranının açılmasından sonra;

 • MTCN bilgileri,
 • Para gönderen ülke bilgileri girilmelidir.

Tutarın ekranlarda görülmesinden sonra vadesiz hesap seçilerek işlem tamamlanmaktadır.

Katılımcılar şubeler üzerinden Ziraat Bankası ile Western Union’da para çekme işlemi için herhangi bir şubeye başvurabilmektedir. Şubelerde müşteri başvuru formu doldurulması lazımdır. Form doldurulduktan sonra kimlik belgesi ile birlikte yetkili görüşmeleri tamamlanmalıdır.

İlginizi çekebilir: Moneygram olan bankalar hangileridir?

Kontrollerin yapılmasından sonra para alma formu ile birlikte yatırılan miktar kişilere teslim edilmektedir. Para çekme işlemlerinde yöntemler değişik olsa da işlemden ücret alınmaması ortak bir noktadır. Paralarınızı toplu olarak alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Yurtdışından ibana para gönderme nasıl yapılır?

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu