Otomotiv

Renault Fiyat Listesi

Renault fiyat listesi ile Türkiye’de en fazla tercih edilen araçların fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sizler için güncel rakamları detaylı olarak araştırdık ve derledik.

Renault Fiyat Listesi 2023 Yılında Ne Kadar Oldu?

Renault fiyat listesi, yılın belli dönemlerinde güncelleniyor. Yakın zamanda yapılan ÖTV düzenlemesinin ardından fiyat listesi yeniden güncellendi. Son güncelleme ile fiyatlar bir miktar aşağıya çekildi.

Renault Fiyat Listesi
Renault Fiyat Listesi

Renault, Türkiye’de en fazla tercih edilen markalardan birisi. Özellikle fiyatının diğer markalara göre uygun olması ve uzun zamandır Türkiye piyasasında bulunması tercih edilme nedenlerindendir. Bir Fransız markası olan Renault, birçok farklı modeli Türkiye pazarına sunuyor. Bu modellerden özellikle Clio ve Megane çok fazla tercih ediliyor. İşte bu durum araç alacak kişilerin fiyat listesini merak etmesine neden oluyor.

Fransız markasının öne çıkan modelleri ve bunların fiyatları şu şekildedir;

 • Yeni Clio: 169.900 TL
 • Yeni Taliant: 181.900 TL
 • Twizy: 191.900 TL
 • Zoe: 368.900 TL
 • Yeni Captur: 260.000 TL
 • Megane Sedan: 232.000 TL
 • Kadjar: 428.900 TL
 • Talisman: 610.900 TL
 • Koleos: 547.000

Burada yer alan rakamlar ilgili modellerin başlangıç fiyatlarıdır. Ayrıca yapılan son ÖTV düzenlemesinden sonra yayınlanan fiyat listesi olduğu da unutulmamalıdır.

Renault fiyat listesi 2023 yılında birkaç defa güncellendi. Özellikle son yapılan ÖTV düzenlemesinin ardından araç fiyatlarında belirgin bir azalma meydana geldi. Hem binek hem de ticari araçlarda fiyatlar aşağı yönlü hareket etti.

Renault fiyat listesi, özellikle yeni araç alacak kişiler tarafından yakından takip ediliyor. Araç piyasasında yaşanan dalgalanmalar, hükümet tarafından yapılan vergi düzenlemeleri ve döviz kurundaki oynaklık nedeniyle rakamlar sürekli değişiyor. Bundan dolayı da yeni araç alacak kişiler Renault fiyat listesi üzerindeki değişiklikleri yakından takip ediyor.

Yılın başından itibaren dövizdeki yükseliş ve ÖTV matrahlarının düşük olması araç fiyatlarının ciddi anlamda yükselmesine neden oldu. Öyle ki, bu artış ikinci el piyasasını da aynı şekilde etkiledi. Buna bağlı olarak araç satışları belirgin şekilde azaldı. İşte bu azalma sonrasında kısa bir süre önce ÖTV matrah düzenlemesi yapıldı. Böylece fiyatlar daha makul seviyeye geldi.

Renault Fiyat Listesi clio, megane, kangoo
Renault Fiyat Listesi clio, megane, kangoo

Renault Megane 2023 Fiyat Listesi

Renault Megane 2023 fiyat listesi tercih edilecek pakete ait bütün rakamları kapsıyor. Megane Sedan veya bilinen diğer adıyla Megane 4 olarak sunulan bu aracın başlangıç fiyatı 232.000 TL. Tercih edilecek pakete bağlı olarak rakam 416.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Sunulan seçeneklerin bir kısmı 140 beygir iken, diğer kısmı ise 115 beygirdir. Beklenti ve ihtiyaçları genel olarak sunulan motor gücünün karşılayacağını söylemek yanlış olmaz.

Renault Megane paketleri içerisinde sunulan opsiyonlardan bazıları; metalik renk, görüş paketi, ön sis farları, geri görüş kamerası, eller serbest bagaj kapağı ve panoramik cam tavan şeklindedir. Türkiye’de en fazla tercih edilen modellerden birisi olan Megane 4, son ÖTV indirimlerinden sonra daha alınabilir bir rakama geriledi.

Tekrar vurgulamak gerekirse Renault Megane sıfır fiyatı ne kadar sorusunun cevabı 232.000 TL ile 416.000 TL arasında değişiyor.

Renault Clio Fiyat Listesi

Renault Clio fiyat listesi 170.000 TL ile 231.000 TL arasındaki seçenekleri içeriyor. Uygun fiyatlı seçeneklerden birisi olan Clio özellikle Joy 1.0 Sce 65 bg seçeneği ile dikkat çekiyor. Bu seçeneğin sadece 170.000 TL olması sıfır araç alacak kişileri etkiliyor. Ayrıca son dönemde ikinci el araç fiyatlarının dahi astronomik seviyelere gelmesi nedeniyle ikinci el araç alacak kişiler de bu seçeneğe yönelebiliyor.

Renault Clio paket seçenekleri incelendiğinde farklı opsiyonlar olduğu görülüyor. Başlangıç paketi 65 beygir olmasına karşın diğer seçenekler genellikle 90 beygir. Sadece tek bir seçenek Joy 1.0 TCe ECO 100 bg olarak satışa sunuluyor.

Park asistan paketi, özel renk, görüntülü park destek paketi, eller serbest park destek paketi gibi farklı opsiyonlar bulunuyor.

Renault Megane Fiyat Listesi

Renault Megane fiyat listesi 232.000 TL ile 416.000 TL arasında değişiyor. Sunulan başlangıç paketi seçeneği, Joy 1.3 TCe 140 bg 232.000 TL’den satışa sunuldu. Başlangıç paketine eklenecek farklı opsiyon seçenekleri bulunuyor. Bunların yerine sunulan diğer paketler de tercih edilebilir. Diğer paketlerin fiyatları ise 250.000 TL ile 400.000 TL arasındadır.

Bilindiği Renault Megane 2023, Megane 4 ismiyle sunuldu. Daha önceki Megane modelleri ülkemizde en fazla tercih edilen seçenekler arasındaydı. Hatta ikinci el piyasasında dahi eski Megane modellerine olan ilgi devam ediyor. Bu durum Megane 4 modeline gösterilen yoğun ilgiyi de açıklıyor.

2 El Renault Kangoo Fiyat Listesi

2 El Renault Kangoo fiyat listesi tercih edilecek modele göre değişiyor. Bu noktada kesin bir rakamdan bahsetmek mümkün değil. Örneğin, 2005 model bir Kangoo 70.000 TL seviyesindeyken, 2017 model bir Kangoo ise 120.000 TL seviyesindedir. Ticari araç sınıfında bulunan Kangoo özellikle geniş iç hacim isteyenlerin tercih ettiği seçeneklerden birisidir.

İkinci araç piyasası, sıfır araçlarda meydana gelen değişimlerden etkileniyor. Son dönemlerde sıfır araçların fiyatlarında meydana gelen artış nedeniyle ikinci el Kangoo modellerinin fiyatları da arttı. Kazası, boyası ve değişeni olmayan araçlar daha fazla tercih edildiğinden dolayı bu tür araçlar için daha yüksek ücretler talep ediliyor.

Oyak Renault Kampanyası 2023 Fiyat Listesi

OYAK Renault kampanyası 2023 fiyat listesi yakından zamanda yayınlanacak. Geçmiş yıllarda yapılan bu kampanya ile askeri personeller daha iyi şartlarda araç alma imkanı yakalıyordu. Ancak son dönemlerde araç piyasasında yaşanan daralma bu tür kampanyaların yapılmasını zorlaştırıyor. OYAK kampanyası hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için yakın zamanda kampanyaya ilişkin detaylar yayınlanabilir.

Renault Oyak kampanyası, hem araç fiyatlarında indirim hem de ödeme kolaylığı şeklinde avantajlar içeriyor. Bazı bankalarla yapılan anlaşmalar sayesinde askeri personelleri ve OYAK çalışanları faizsiz kredi imkanı ile araç alabiliyor. Sağlanan bu avantajdan yararlanarak araç alanlar bir süre sonra araçlarını daha yüksek fiyata satma planları dahi yapıyor.

Renault 2023 Fiyat Listesi

Renault 2023 fiyat listesi yapılan son ÖTV düzenlemesinin ardından araç alacak kişiler tarafından daha fazla merak edilmeye başladı. Liste içerisinde yer alan modeller, farklı fiyatlardan satışa sunuluyor. Binek ve ticari araçlar için farklı fiyat aralığı belirlenirken, binek araçların fiyatları daha yüksek seviyede.

Renault fiyat listesi içerisinde dikkat çeken en önemli binek araç seçeneklerinden birisi yeni TALISMAN. Modern ve keskin çizgileri ile dikkat çeken bu modelin farklı donanım özellikleri bulunuyor. Aracın belli bölümleri yeniden tasarlandı. Ön ızgara, jantlar ve LED matrix vision teknolojili ön farlar araç severlerin dikkatini çekmeyi başaran bölümlerden.

Birinci sınıf yolculuğu garanti eden bu model geniş iç hacmi ve özel iç tasarımı ile beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak.

Renault Symbol 2023 Fiyat Listesi

Renault Symbol 2023 fiyat listesi içerisindeki seçeneklere bakıldığında, fiyatların 180.000 TL ile 230.000 TL arasında değiştiği görülecektir. Geçmiş yılların en fazla tercih edilen modellerinden birisi olan Symbol bu yılda dikkat çeken seçeneklerden birisi.

Renault 2023 fiyat listesi detaylı olarak incelendiğinde seçenekler arasında Symbol olmadığı görülecek. Her ne kadar açıklanmış olmasa da Symbol ismiyle bilinen model 2023 yılında Tailant ismiyle piyasaya sürüldü. 181.000 TL ile 227.000 TL arasında farklı fiyat seçenekleri olan bu model uygun fiyatlı modeller arasında yer alıyor.

Renault Captur Fiyat Listesi

Renault Captur fiyat listesi içerisinde modele ait farklı paket seçenekleri yer alıyor. Başlangıç paketinin fiyatı 260.000 TL olarak belirlenen Yeni Captur farklı opsiyon seçenekleri ile dikkat çekiyor. Diğer paketlerin fiyatları ise 344.000 TL ile 380.000 TL arasında değişiyor.

Alıcılara sunulan opsiyonlar içerisinde; metalik renk, çift renk ve gövde, sürüş destek paketi, eller serbest park destek paketi gibi seçenekler bulunur. Bu opsiyonlar tercih edilen pakete ek olarak alınabilir. Tercih edilecek opsiyonlara bağlı olarak aracın fiyatı değişecektir.

Renault Fiyat Listesi 2023 Güncel Liste

Renault fiyat listesi 2023 yılında dönemsel olarak değişimlere uğrayabiliyor. Binek ve ticari araçlar içi yayınlanan fiyat listesi yapılan ÖTV düzenlemesinden sonra yine değişti. Bilindiği gibi ÖTV matrahlarında yapılan değişim araç fiyatlarına yaklaşık %15’lik indirim olarak yansıdı. Açıklanan yeni listede binek ve ticari araçlara ilişkin başlangıç fiyatları şu şekildedir;

 • Kangoo Multix: 206.000 TL
 • Kangoo Express: 180.000 TL
 • Trafic Multix: 296.000 TL
 • Trafic Panelvan: 250.000 TL
 • Master Panelvan: 255.000 TL
 • Master Kamyonet: 259.000 TL
 • Yeni Clio: 169.900 TL
 • Yeni Taliant: 181.900 TL
 • Twizy: 191.900 TL
 • Zoe: 368.900 TL
 • Yeni Captur: 260.000 TL
 • Megane Sedan: 232.000 TL
 • Kadjar: 428.900 TL
 • Talisman: 610.900 TL
 • Koleos: 547.000

Renault Sıfır Fiyat Listesi

Renault sıfır fiyat listesi, yakın zamanda yapılan bir güncelleme ile daha düşük seviyelere gelen fiyatları içermeye başladı. Bilindiği gibi döviz artışı ve pandemi gibi nedenlerden dolayı araç fiyatlarında belirgin bir artış meydana gelmişti. Son yapılan ÖTV düzenlemesi ile fiyatlar biraz daha makul seviyeye çekildi. Yapılan indirimler araç kampanyaları ile birleşince araç satışlarının belirgin şekilde artacaktır.

Renault Clio 2019 Fiyat Listesi

Renault Cilo 2019 fiyat listesi farklı unsurlara göre sürekli değişiyor. Sıfır araç fiyatları, talep durumu ve ekonomide yaşanan gelişmeler rakamları etkiliyor. Ancak genel olarak fiyatlar 140.000 TL ile 170.000 TL arasındadır.

Bilindiği gibi ikinci el araç satışlarında fiyatları etkileyen birçok farklı unsur bulunuyor. Bu unsurlardan öne çıkanlar aracın paketi ve kaza durumudur. Dolu bir paket ve kazasız bir araç yüksek fiyatlara satılabiliyor. Buna karşın düşük bir paket ve kazalı bir araç ise daha düşük rakamlara alıcı buluyor. Bahsedile durum nedeniyle fiyatlar hakkında net bilgi vermek çok zor.

Renault Megane 2023 Fiyat Listesi

Renault Megane 2023 fiyat listesi, modelin farklı paketlerine göre değişkenlik gösteriyor. Başlangıç paketinin fiyatı 232.000 TL iken, en dolu paketin fiyatı ise 416.000 TL’dir. Burada bahsedilen rakamlar farklı unsurlara göre değişkenlik gösterebilir. Araba kampanyaları ile buradaki rakamlar değişebilir.

Megane Sedan seçenekleri 115 bg ve 140 bg motor gücüne sahip. Kullanıcıları kendi beklenti ve ihtiyaçlarına göre bunlardan istediklerini tercih edebilir.

Renault Fluence Fiyat Listesi 2012

Renault Fluence fiyat listesi 2012 modeller için 110.000 TL ile 130.000 TL arasında değişiyor. Aracın özelliklerine bağlı olarak rakamlar burada belirtilenlerden çok daha farklı olabiliyor. Renault Fluence 1.5 dCi seçenekleri ise ortalama 125.000 TL seviyesindedir.

İkinci el araçların fiyatlarına ilişkin net bilgi vermek için ilgili araçların bütün özelliklerini bilmek gerekiyor. Aracın değişine veya boyalı parçası olması, otomatik veya manuel vites olması, LPG’li veya dizel olması gibi hususlar rakamları fazlasıyla etkiliyor.

Renault Ticari Fiyat Listesi

Renault ticari araç fiyat listesi ÖTV düzenlemesinden sonra yenilendi. Bu düzenleme ile araç fiyatlarında belirgin bir düşüş meydana geldi. Ticari faaliyetler için kullanılması uygun olan bu araçların fiyatları 180.000 TL ile 300.000 TL arasında değişiyor. Güncel rakamlar ise şu şekildedir;

 • Kangoo Multix: 206.000 TL
 • Kangoo Express: 180.000 TL
 • Trafic Multix: 296.000 TL
 • Trafic Panelvan: 250.000 TL
 • Master Panelvan: 255.000 TL
 • Master Kamyonet: 259.000 TL

Burada yer alan rakamlar başlangıç fiyatlarıdır. Paketlerin doluluğuna bağlı olarak fiyatlar da artıyor.

Renault Kaç Model Var?

Renault, 6 tanesi ticari ve 9 tanesi binek araç olmak üzere toplamda 15 farklı modeli Türkiye pazarına sunmuş durumda. Ancak yurtdışında farklı modeller de vardır. Örneğin; Renault Arkana, farklı ülkelerde satışa sunulmuş durumda. Araç alacak kişiler sık sık Renault arkana Türkiye’ye ne zaman gelecek sorusunu soruyor. Henüz net bir açıklama olmasa da, bu modelin 2021 yılının sonlarına doğru gelmesi bekleniyor.

Renault Taliant 2023 Fiyatı Ne Kadar?

Renault Taliant 2023 fiyatı 180.000 TL ile 230.000 TL arasında değişiyor. Tercih edilecek pakete göre rakamlar farklılık gösteriyor. Ayrıca alınan pakete opsiyonlar ekletilmesi de yine fiyatların farklılık göstermesine neden oluyor. Ancak fiyatlar piyasa geneline göre son derece uygun.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu