Kredi

Deva Finans Senetli Kredi

Deva Finans senetli kredi nasıl alınır? Deva Finans kredi şartları nelerdir? Deva Finans kimlere kredi verir? Bu soruların cevaplarını ve Deva Finans ile ilgili merak edilen diğer hususları sizler için araştırdık.

Deva Finans Nedir, Senetli Kredi Mi Veriyor?

Deva Finans, bir faktöring şirketi olarak ifade edilebilir. Bankalarla yaşanılan sorunlardan dolayı kredi alamayanlara kredi desteği sağlayan bir kuruluştur. Kredi desteğini kendi şartlarına göre sağlayan Deva Finans bir banka gibi çalışmaz.

Çalışma sistemi daha farklıdır. Dolayısıyla buradan kredi kullanmadan önce şartları detaylı olarak öğrenmeli ve koşullara dikkat etmelisiniz. Aksi durumda farklı sorunlar yaşayabilirsiniz.

Deva Finans Senetli Kredi
Deva Finans Senetli Kredi

Günümüzde insanlar acil nakit ihtiyaçları için öncelikle bankaları tercih ediyor. Bankalar, farklı kredi seçenekleri ile insanların bu ihtiyaçlarını karşılıyor. Devlet tarafından sürekli denetlendiklerinden ve belli yasalara göre faaliyet gösterdiklerinden bankalar güvenli kurumlar olarak kabul ediliyor. İşte bundan dolayı acil para ihtiyaçlarında bankalar gündeme geliyor.

Bankalar, kredi vermeden önce insanların kredi notlarına ve gelir seviyelerine bakıyor. Eğer başvuru yapan kişinin kredi notu düşük, geliri ise düzensiz ise bu noktada talepler reddedilebiliyor. İşte tam bu noktada insanlar nakit ihtiyacını karşılamak için farklı yollar aramaya başlıyor. Deva Finans ve benzeri kuruluşlar insanların bu noktadaki ihtiyaçlarına cevap vermek için faaliyet gösteriyor.

İlginizi çekebilir: Senetle kredi nasıl alınır

Deva Finans Senetli Kredi Nasıl Alınır
Deva Finans Senetli Kredi Nasıl Alınır

Deva Finans Nasıl Kredi Çekilir?

Deva Finans veya benzeri faktöring şirketlerden kredi çekmek için öncelikle istenen şartların sağlanması gerekiyor. Bankalar gibi bu tür şirketlerin de önceliği ödemenin garantiye alınmasıdır. Bunun için senet veya faturalı hatta kredi gibi seçenekleri kullanırlar.

Deva Finans, Facebook sayfası üzerinden insanlara ulaşan bir kuruluş. Paraya ihtiyacı olan kişile00r, şirket ile iletişime geçerek kredi desteklerinden faydalanabiliyor. Şirketin kredi vermede kullandığı temel yöntem ise faturalı hatlara kredidir.

Bilindiği gibi Türk Telekom, Türkcell ve Vodafone gibi operatör şirketleri faturalı hatlara sahip müşterilerine yönelik cihaz kampanyaları düzenliyor. Bu kampanyalarda müşterilerine kredi desteği sağlayan operatör şirketleri pahalı telefonların taksitle alınmasına imkan veriyor. İşte tam bu noktada Deva Finans devreye giriyor.

Deva Finans, faturalı hattınız üzerinden sizin yerinize mobil cihaz alıyor. Bunun karşılığında ise size para veriyor. Böylece acil nakit ihtiyacınız karşılanıyor. Operatör şirketinden aldığınız cihazın ücreti ise her ay faturanıza yansıtılıyor. Dolayısıyla krediyi kullandıktan sonra Deva Finans ile herhangi bir ilişkiniz de kalmıyor. Siz borcu operatör şirketine ödüyorsunuz.

İlginizi çekebilir: senetle kredi verenler kimlerdir

Burada bahsedilen yöntemi acil paraya ihtiyacınız varsa tercih edebilirsiniz. Acil nakit para ihtiyaçlarınız için tercih edilecek bir yöntemdir. Ancak maliyetinin yüksek olduğunu unutmayın. Örneğin; 10.000 TL kredi için 19.000 TL ödemeniz gerekebilir.

Üstelik bu ödemeyi 12 ay veya 24 ay gibi bir süre içerisinde yapmanız istenir. Bu kadar kısa vadedeki kredilerin bankalardaki maliyeti en fazla %30-40 seviyesindeyken, faktöring şirketlerindeki maliyeti ise %90 seviyelerinde olabiliyor.

Deva Finans Senetle Kredi Veriyor Mu?

Senet karşılığı borç, hemen her dönem uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem bankalardan kredi alamayan kişiler tarafından tercih ediliyor. Deva Finans, tam olarak bu durumda olan kişiler için senetle borç veriyor. Ancak bu noktada sadece ipotek edecek malı olan kişilerin taleplerini kabul ediyor. Bunun haricindeki kişilerin kredi talepleri reddediliyor.

Senetle borç para veren kuruluş, gayrimenkulü olan kişilerin mallarını öncelikle ipotek ediyor. Sonrasında ise senet karşılığında kredi veriyor ve bunu taksitlere bölüyor. Burada yasal olarak faiz uygulanması yasak olduğunda senetteki miktar yüksek yazılıyor. Örneğin; size 5.000 TL veriliyorsa senette bu rakam 7.500 TL oluyor. Böylece sizin ödemeniz gereken rakama resmi olmayan yoldan faiz uygulanıyor.

Deva Finans ve diğer faktöring şirketlerinin nakit para sağladığı bir diğer yöntem ise çek kırma veya çek bozdurmadır. Bilindiği gibi çekler ticari yaşamın önemli araçlarıdır. Belli bir tarihte yapılacak ödemeler için kullanılan resmi belgelerdir. Elinizdeki çekleri üzerinde belirtilen tarihten önce bozduramazsınız. Acil paraya ihtiyacınız olduğunda Deva Finans veya benzeri kuruluşlara giderek çekinizi ilgili tarihten önce kırdırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Mersin senetle kredi veren yerler

Çek kırma, belli bir komisyonla yapılır. Elinizde 3 ay sonrasına 10.000 TL’lik bir çek olduğunu varsayalım. Bu tür şirketler aylık %5 komisyon alarak çekinizi bozabiliyor. 3 ay öncesinden size 8.500 TL vererek çeki sizden satın alıyor. Böylece siz de acil nakit ihtiyacınızı karşılamış oluyorsunuz.

Senetle Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Senetle kredi veren bankalar, insanların nakit ihtiyaçlarını senet üzerinden karşılarlar. Bankalar, daha çok kredi seçeneklerini müşterilerine sunar. Bundan dolayı senet karşılığı para alabileceğiniz banka sayısı sınırlıdır. Bunlardan öne çıkanlar şunlardır;

  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • Garanti Bankası
  • Vakıfbank

Bankalar, kendilerine has şartlar ile senet karşılığında nakit para verirler. Ancak burada da yine bankaların garantici tutumu olduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla buradaki seçenekleri değerlendirmeden önce detaylı olarak araştırmanız gerekiyor.

Deva Finans ve benzeri para veren yerleri detaylı olarak incelemeden senet yapılması doğru olmayacaktır. Bu tür yerlerden bazılarının temel hedefi dolandırıcılık olabiliyor. Hatta bazı şirketler, kredi vermeden önce masrafları bahane ederek para talep edebiliyor. Böylece zaten paraya ihtiyacı olan kişiler bir darbe daha yiyor. Dolayısıyla önden para talep yerlere karşı kuşku ile yaklaşılması gerekiyor.

Bankaların senetler kredi vermesi ise genellikle çek kırma işlemi şeklindedir. Bunun dışında klasik anlamda bir krediden söz etmek çok zor. Elinizde henüz vadesi gelmeyen bir çek var ise burada bahsedilen bankalardan birisine giderek bu çeki bozdurabilirsiniz. Bankalar, vadesinden önce olan çekleri sizden alırken belli seviyede komisyon alırlar. İlgili durum nedeniyle çekin değerinden daha düşük bir miktar almaya razı olması gerekir.

Senet veya çekle kredi konusunda sadece bankaya güvenmeniz ve diğer kuruluşlara şüphe ile yaklaşmanız önemlidir. Aksi durumda dolandırılabilir ve büyük mağduriyetler yaşanabilir.

Deva Finans Güvenilir Mi?

Deva Finans, uzun zamandır adını duyurmuş olan bir faktöring şirketidir. Ancak detaylı bir araştırma yapıldığında, bu şirkete ait bir internet sitesi olmadığı görülüyor. Şirketin aktif olan sadece Facebook hesabı var. Dolayısıyla şirketin güvenilir olup olmadığını söylemek çok zor.

Faktöring şirketleri, sizlerin nakit ihtiyaçlarına cevap veren iyi meleği kuruluşlar değildir. Bu kuruluşların temel hedefi kar etmektir. Dolayısıyla size sunulan seçenekler şirketin lehine değilse bu durumun şüpheli olduğunu düşünün. Nihayetinde böylesine şirketlerin belli giderleri var ve bunları finanse etmesi gerekiyor. Buna rağmen kendi lehine değil sizin lehinize olan seçenekleri sunuyorsa burada normal olmayan bir durum var demektir. Bahsedilen durum Deva Finans için de geçerlidir.

Deva Finans Ne Kadar Kredi Veriyor?

Deva Finans, farklı miktarlarda kredi sağlıyor. Facebook sayfasından yaptığı açıklamaya göre en düşük 500 TL en yüksek 10.000 TL kredi veriyor. Ancak bu krediler faturalı hatlar üzerinden sağlanan kredilerdir. Senet veya daha farklı bir yöntemle sağlanan kredilerin miktarı farklı olabilir. Ayrıca ilgili açıklama yıllar önce yapılmış. Dolayısıyla şimdilerde daha yüksek kredi verme olasılığı var.

Deva Finans hakkında internet üzerinde net ve tatmin edici bilgiler yer almıyor. Bu şirketten kredi alırken dikkatli olun ve mümkünse yüz yüze görüşme sonucunda kredinizi alın.

Lütfen Puan Verin
[Toplam: 0 Anlık Puan: 0]

Çağlar

Finans, ülkemiz şartlarında adından en çok söz ettiren sektördür. Bizler HepKredi ailesi olarak bilgilendirici makaleleri hazırlayarak sizlere sunmayı görev edindik. İstek, öneri ya da şikayet vb. konularda bize ulaşmanız durumunda 7/24 size dönüş yapacağız. Reklam vermek isterseniz [email protected] adresinden talebinizi iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu